TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Барселона потврди, Тер Штеген е успешно опериран!

Sport 1 - 08.12.2023

Голманот на Барселона, Марк тер Штеген е успешно опериран и во наредниот период ќе биде надвор од теренот. Каталонскиот клуб потврди дека врз голманот успешно е извршена најавената операција со која требаше да ја санира повредата на грбот.

Тер Штеген опериран, ќе паузира најмалку два месеци

МакФудбал - 08.12.2023

Голманот на Барселона, Марк-Андре тер Штеген, вчера беше опериран. Хируршката интервенција во Стразбур ја изврши професорот Афшиб Ганги, еден од водечките специјалисти за повреди на грбот.

Голем удар за Белгија: Куртоа му соопшти на Реал дека нема да оди на ЕП

Gol.mk - 07.12.2023

Голманот на Реал Мадрид, Тибо Куртоа нема да настапи на Европското првенство следната година. Радио „Марка“ објави дека голманот на белгиската репрезентација го известил раководството на мадридскиот клуб дека ќе го пропушти завршниот турнир во ...

Куртоа го известил Реал дека нема да оди на ЕУРО 2024

TopSport - 07.12.2023

Голманот на Реал Мадрид, Тибо Куртоа нема да настапи на Европското првенство следната година. Радио Марка, објави дека голманот на белгиската репрезентација ги известил клупските челници дека ќе го пропушти завршниот турнир на континеталниот ...

Куртоа го известил Реал дека нема да оди на ЕУРО 2024

Макфакс - 07.12.2023

Голманот на Реал Мадрид, Тибо Куртоа нема да настапи на Европското првенство следната година. Радио Марка, објави дека голманот на белгиската репрезентација ги известил клупските челници дека ќе го пропушти завршниот турнир на континеталниот ...

Куртоа го известил Реал дека нема да оди на ЕУРО 2024

Скопје1 - 07.12.2023

Голманот на Реал Мадрид, Тибо Куртоа нема да настапи на Европското првенство следната година. Радио Марка, објави дека голманот на белгиската репрезентација ги известил клупските челници дека ќе го пропушти завршниот турнир на континеталниот ...

Куртоа го известил Реал дека нема да оди на ЕУРО 2024

Опсервер - 07.12.2023

Голманот на Реал Мадрид, Тибо Куртоа нема да настапи на Европското првенство следната година. Радио Марка, објави дека голманот на белгиската репрезентација ги известил клупските челници дека ќе го пропушти завршниот турнир на континеталниот ...

Куртоа го известил Реал дека нема да оди на ЕУРО 2024

Точка - 07.12.2023

Голманот на Реал Мадрид, Тибо Куртоа нема да настапи на Европското првенство следната година. Радио Марка, објави дека голманот на белгиската репрезентација ги известил клупските челници дека ќе го пропушти завршниот турнир на континеталниот ...

Тер Штеген е успешно опериран

24Фудбал - 08.12.2023

Голманот на Барселона, Марк тер Штеген е успешно опериран и во наредниот период ќе биде надвор од теренот. Каталонскиот клуб потврди дека врз голманот успешно е извршена најавената операција со која требаше да ја санира повредата на грбот.