TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија повторно има трки: Стартува сезоната на кружни патеки!

Дерби - 13.07.2018

Откако минатата година со пилот-трката пред МТВ беше најавено враќањето на трките во Македонија, по смената на раководството во Автомобилистичката федерација на Македонија конечно заживеаја и двата шампионати, на ридски и на кружни патеки.

Од Кичево стартува шампионатот на Македонија во автомобилизам на кружни патеки

Gol.mk - 13.07.2018

Овој викенд во Кичево во организација на АКК Примо, ќе се вози првата кружна трка од новата сезона на шампионатот на Македонија во автомобилизам на кружни патеки. На воениот полигон во Кичево се очекуваат 25 натпреварувачи, а ќе бидат пријавени и ...

Викендот во Кичево авто-трки на кружни патеки

Sport M - 12.07.2018

Во организација на АКК Примо авј, претстојниот викенд во Кичево ќе се вози првата кружна трка „КИЧЕВО 2018“ со која ќе стартува шампионатот на Македонија во автомобилизам на кружни патеки.

Кружните трки повторно се враќаат: Во Кичево прва трка од државниот шампионат

Екипа - 13.07.2018

Викендов во Кичево во организација на АКК Примо АВЈ ќе се вози првата кружна трка „КИЧЕВО 2018“ со која ќе стартува шампионатот на Македонија во автомобилизам на кружни патеки. На патеката на воениот полигон во Кичево се очекува бројка од околу 25 ...

Повторно „високи октани“ покрај Кичево

SportMedia - 13.07.2018

Викендов во Кичево во организација на АКК Примо авј ќе се вози првата кружна трка „КИЧЕВО 2018" со која ќе стартува шампионатот на Македонија во автомобилизам на кружни патеки. Викендов во Кичево во организација на АКК Примо авј ќе се вози првата ...