TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хабиб доби повик кој не се одбива

Sport M - 29.10.2020

Хабиб Нурмагомедов реши да ја заврши кариерата по мечот против Џастин Гаетже. „Орелот“ реши да оди на врвот на својата кариера и да нема пораз (29-0), и сега ќе се посвети на семејство кое со години е во подредена позиција.

Хабиб доби покана која не се одбива

Спортклуб - 29.10.2020

Хабиб Нурмагомедов реши да ја заврши кариерата по мечот против Џастин Гаетже. Орелот реши да си замин и тоа кога е на врвот на својата кариера и да нема пораз (29-0), и сега ќе се посвети на семејство кое со години е во подредена позиција.

Хабиб Нурмагомедов официјално е број 1 во светот

IPON - 29.10.2020

Најголемата ММА организација во светот – УФЦ, ja ажурираше ранглистата. Неоспорниот и непоразен шампион во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов го зазеде првото место на ранглистата П4П и со тоа е борец број 1 во светот.

Хабиб Нурмагомедов: Мисијата е завршена (ВИДЕО)

IPON - 29.10.2020

Непорзаениот шампион во лесна категорија УФЦ Хабиб Нурмагомедов се врати во Русија. 32-годишниот шампион во интервју за РТ Спорт се осврна на неколку теми. Хабиб е веќе број 1 на ранг-листата на УФЦ П4П, што го прави најдобар борец на светот.

Нурмагомедов: Откако го победив Гејџи, забележавте дека е само страјкер

IPON - 28.10.2020

Хабиб Нурмагомедов се пожали дека неговата победа над Џастин Гејџи е повторно омаловажена, како што се случи со неговите претходни победи. Нурмагомедов го победи Гејџи во нивната шампионска борба на УФЦ 254.

ВИДЕО: Се појави видео кое уште еднаш покажа какво чудо од човек е Хабиб

Sport M - 28.10.2020

Интересно видео објави еден од тренерите на Хабиб, Есед Емирагев. Тој беше со Хабиб сите овие години, и по враќањето дома го замоли шампионот да им испрати селам на придружниците- „Хабиб испрати селам за сите што ме следат“, го замоли Емиргаев ...

По Хабиб доаѓа нов Нурмагомедов: „Убиецот“ Усман е подготвен да го освои светот

Sport M - 28.10.2020

Повлекувањето на Хабиб Нурмагомедов од ММА предизвика големо внимание во светската јавност. По победата над Џастин Гаетже, „Орелот“ одлучи дека е доволно затоа што и вети на мајка си дека нема да се бори без неговиот татко, и јас завршив одлична ...

По почитта, Мек Грегор ги обезвредни „претераните“ достигнувања на Хабиб

IPON - 28.10.2020

Конор Мек Грегор му ја честиташе победата на Хабиб Нурмагомедов и ја покажа својата почит. Но, за кратко време … Мек Грегор остана верен на самиот себе и го расипа списокот на достигнувања на новинарот Мајк Бон што Хабиб го постигна во неговата ...

Џонс не може да се смири поради Хабиб: Ова е сра*е! (ВИДЕО)

Sport 1 - 28.10.2020

Борецот од Дагестан, Хабиб Нурмагомедов замина во пензија со 29 победи и ниту еден пораз, откако во Абу Даби го совлада Џастин Гејџи. Неколку дена по борбата, УФЦ го стави Нурмагомедов на првото место на најдобри борци во светот, а тоа му пречи на ...

Ја нема на ниту една фотографија: Таа е најголемата мистерија на Хабиб Нурмагомедов

Таратур - 28.10.2020

UFC борецот Хабиб Нурмагомедов со неговата победа во борбата против Џастин Гејџиј повторно го воодушеви светот на боречките спортови, но веднаш потоа ја разочара јавноста со најавата за негово пензионирање од октагонот.

Џоунс не може да се помири што Хабиб му го презеде врвот на листата најдобри борци во УФЦ

Спортманија - 28.10.2020

Нова прозивка на неодамнешниот број 1 борец овојпат беше и вулгарна. Џон Џоунс, еден од најдобрите борци во историјата на УФЦ, овојпат без влакна на јазикот ја прокоментира промената на врвот на ранг-листата на најдобри борци во УФЦ.

Таа е најголема мистерија во животот на Хабиб, му родила три деца, а нејзини слики не постојат

Канал5 - 28.10.2020

Хабиб Нурмагомедов уште еднаш го воодушеви светот со својата вештина, а веднаш потоа го шокираше со одлуката да се повлече од октагонот по победата над Џастин Гејџиј. Всушност Хабиб оваа одлука ја донел на барање на мајка му, а една од причините за ...

Џо Роган го прогласи Хабиб за најголем во историјата на ММА

IPON - 28.10.2020

Легендарниот коментатор и аналитичар Џо Роган го кажа својот тежок збор на социјалните мрежи. Роган врие во својата област и во својот извештај објавувајќи дека Хабиб Нурмагомедов е најголемиот во историјата на ММА.

Путин чека лично да му честита на Хабиб

TopSport - 27.10.2020

Рускиот претседател Владимир Путин ќе се сретне лично со непоразениот УФЦ шампион Хабиб Нурмагомедов да му го честита историскиот успех од 29 победи во низа во октагонот. Во саботата, Хабиб го победи Џастин Гетџи во две рунди на УФЦ 254 во Абу Даби ...

УФЦ му ја исполни последната желба на Хабиб

Спортманија - 27.10.2020

Од денес Нурмагомедов е на врвот на листата борци Хабиб Нурмагомедов изминатиов викенд го врати шампионскиот појас во лесна категорија во УФЦ со победата над Џастин Гејџи, по што потврди дека се повлекува од професионалното борење.

Хабиб се врати во Дагестан, го пречекаа со државни почести (Видео)

Спортманија - 27.10.2020

Министер од овој руски регион му посака добредојде на големиот шампион. Борецот Хабиб Нурмагомедов се врати во Махачкала, три дена после големата победа над Џастин Гетџи во битката за титула во лесна категорија, со што Русинот како непоразен ја ...

Хабиб сака да види меч меѓу Фјури и Усик

IPON - 27.10.2020

Шампион во лесна категорија на УФЦ, Хабиб Нурмагомедов не еднаш ги искажа ставовите за профи боксот и модерните ѕвезди меѓу јажињата. Сепак, последниот говор на непоразениот Дагестанец предизвика голема полемика кај љубителите на „слатката наука“.

Хабиб се врати дома, пречекан со државни почести (ВИДЕО)

IPON - 27.10.2020

Хабиб Нурмагомедов се врати во Махачкала три дена по големата победа над Џастин Гајџи. Во родниот Дагестан е пречекан како национален херој што секако се очекуваше. Во саботата Хабиб стигна до 29-та победа во 29 борби во УФЦ.