TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Обновено) Канал 5 дознава: Мицкоски и тричлен тим утре ќе му презентираат план на Ковачевски

Канал5 - 03.10.2022

Денес беше потврдена средбата помеѓу лидерите на двете најголеми партии СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ а која ќе се одржи во 16 часот во Владата на Македонија. Нашиот извор ни потврди дека на средбата Христијан Мицкоски ќе биде придружуван од економскиот тим, ...

Мицкоски го афирмира барањето за средба со премиерот – не е време за суета на политичарите од власта, велат од ВМРО-ДПМНЕ

360 степени

Скандал! Мицкоски и Ковачевски ја спасуваат државата во време на криза

Deutsche Welle

Цените на горивата се зголемуваат за да има повеќе пари во буџетот за фирмите основани од Ковачевски

24Инфо

Мицкоски е докажан криминалец фатен со раце во медот, затоа ДПМНЕ фабрикува лаги за Ковачевски

24Инфо

„Немаме многу време“: Мицкоски го кани премиерот и министрите во белата палата, тие него во Владата

Локално

И енергетската криза за политички пресметки – власта и опозицијата се обвинуваат кој кого поканил а кој кого одбил на средба

ТВ21

Денешен Локално Сител МКД MakPress Локално Press24 Фокус

Мицкоски е за предвремени избори, Ковачевски за реконструкција на влада

24 Вести - 03.10.2022

Мицкоски и Ковачевски со различни пристапи и решенија за надминување на кризата откако и денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во гостувањето на ТВ „24 посочи дека наталожените проблеми во скоро сите сфери и министерства се доволен аларм дека одамна е ...

Ковачевски: Нема други промени во владата освен во министерството за локална самоуправа

Слободен Печат

Ковачевски: Нема да има промени во Владата – Груби: За тоа одлучуваат владините коалиционери

ТВ21

Ковачевски кажа дали се очекуваат промени во владиниот кабинет

Алсат-М

Мали промени на министри во Владата, најави Ковачевски

Скопје1

Ковачевски: Во Владата ќе се менува само министерот за локална самоуправа

Опсервер

Ковачевски: Во Владата ќе се менува само министерот за локална самоуправа

Либертас

+инфо Република Н.Македонија Независен 24Инфо MakPress Press24 Скопје24

Владата сè уште нема конкретен договор од каде ќе носи струја, Ковачевски тврди дека деноноќно се бара решение

360 степени - 03.10.2022

Постои политичка волја и од страна на Бугарија и од Северна Македонија за од таму да обезбедиме електрична енергија по поволна цена од берзанските, меѓутоа сепак мора да се почитуваат законските обврски кои ги има Република Бугарија во тој дел, вели ...

Битиќи: Да не се прави слика дека немаме струја – Мицкоски одби да оди на владиниот економски совет

ТВ21

Владата наскоро ќе објави конкретни мерки за помош на најранливите категории граѓани

Frontline

Ковачевски најави финансиски средства за најранливите категории на граѓани

Локално

Ги најавуваат од август: Владата вели дека „кај и да е“ ќе објави мерки за најранливите категории граѓани

MakPress

Владата наскоро ќе објави конкретни мерки за помош на најранливите категории граѓани

Сител

Владата наскоро ќе објави конкретни мерки за помош на најранливите категории граѓани

24Инфо

Република CivilMedia Press24 Скопје инфо Независен OhridNews МКД

СДСМ: Лефков да побара од Мицкоски струјата да ја даде бесплатно на граѓаните

Сител - 03.10.2022

Криминалното ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со фактот дека граѓаните дознаа за нивните милионски зделки од 136 милиони евра и се обидува да креира конфузија и преку фабрикувани лаги за претседателот Ковачевски да ја замајува јавноста и да ...

Лефков да побара од Мицкоски струјата да ја даде бесплатно на граѓаните, бара власта

Скопје1

СДСМ: Наместо фабрикувани лаги за Ковачевски, Лефков да побара од Мицкоски струјата да ја даде бесплатно на граѓаните

А1 On

Наместо фабрикувани лаги за Ковачевски, Лефков да побара од Мицкоски струјата да ја даде бесплатно на граѓаните

24Инфо

СДСМ: Лефков да побара од Мицкоски струјата да ја даде бесплатно на граѓаните

Фокус

СДСМ: Лефков да побара од Мицкоски струјата да ја даде бесплатно на граѓаните

Канал5

СДСМ: Наместо фабрикувани лаги за Ковачевски, Лефков да побара од Мицкоски струјата да ја даде бесплатно на граѓаните

Локално