TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сите Македонци кои на гради закачиле олимписки медал

Оff.net - 29.07.2021

Дејан Георгиевски е само вториот наш претставник со најголемото олимписко одличје од независноста на Македонија. Но историјата со Македонците во Олимпизмот е подлабока и датира од 1956-та година со голман кој кариерата ја почнал во ФК ...

Дејан Георгиевски добива од МОК 10 000 евра за успехот во Токио

Дриблинг

Македонија го дочекува херојот од Токио, преност на МТВ 1

Дриблинг

Дејан Георгиевски денеска пристигнува во Македонија

Скопје24

Дејан од Токио: Ве чекам на плоштад, со цело срце за Македонија

Оff.net

Македонските навивачи в четврток ќе го пречекаат Георгиевски во Скопје од 19.30 часот

Sport 1

Дејан со среброто од Токио доаѓа утре, ќе има славје пред „Порта Македонија“ во Скопје (Видео)

Спортманија

Банкарство.мк Lider Вистина.мк Нетпрес IPON Екипа Екипа МКД

Георгиевски денеска пристигнува во Македонија

Телма - 29.07.2021

Освојувачот на сребрениот медал на Олимписките игри во Токио, Дејан Георгиевски денеска престигнува во Скопје. Репрезентативецот во таеквондо кој го постигна најголемиот успех во историјата на македонскиот спорт надминувајќи го резултатот на Могамед ...

ФОТО: Гордост македонска – Георгиевски блеска со медалот среде Токио!

Спортклуб

Македонија му подготвува величествен пречек на Георгиевски

Н.Македонија

Георгиевски денес пристигнува од Токио, МОК ќе го награди со 10.000 евра

Спортски

Георгиевски награден со 30.000 евра за среброто, колку се плаќаат олимписките медали во поранешна Југославија?

Слободен Печат

Македонија сега има 11 олимпијци со 14 медали

Н.Македонија

Историски успех – Георгиевски е олимписки вицешампион

Н.Македонија

еМагазин Lider PressingTV Дерби Екипа Дерби Дерби Екипа

Таеквондото оствари бројни соништа за олимписки медали

Н.Македонија - 29.07.2021

Таеквондото веројатно е „најдарежливо“ од сите олимпиоски дисциплини, нудејќи им можност на бројни држави кои вообичаено се на маргините на меѓународниот спорт да дојдат до медали, пишува „Њујорк тајмс“.

Георгиевски и се обрати на цела македонската јавност пред заминувањето од Токио (Видео)

Дерби

Таеквондистот Георгиевски ќе добие 30.000 евра од државата за среброто во Токио

Р.С.Европа

Владата подготви парични награди за олимписката гордост Георгиевски и неговиот тренер

Дерби

Сребрениот олимпиец Георгиевски ќе добие награда од 30.000 евра!

Sport 1

Награда од 40.000 евра од македонската Влада за Дејан Георгиевски и неговиот тренер

Екипа

Влада: На добитникот на сребрениот медал во теквондо на Олимписките игри и на неговиот тренер ќе им биде доделена парична награда од 2,4 милиони денари

24 Вести

Вечер Прес MTM Нетпрес IPON Курир Република Нетпрес Опсервер

Само БиХ е мизерија: Да беше бившата држава сега ќе беше седма по број на медали во Токио!

Sport 1 - 29.07.2021

Македонија по две децении освои медал на Олимписки Игри, Косово на своето второ учество веќе стигна до две злата, колку што има и Словенија, Хрватска и Србија веќе освоија медали, ама и допрва имаат фаворити за одличја, па за југоносталгичарите тоа ...

Табела на медали: Јапонија сè уште најуспешна на Игрите во Токио

Слободен Печат

Биланс на медали, петти ден: Домаќинот освои најмногу злата

Спортманија

Дарко Костовски ги раскажа почетоците на олимпискиот вицешампион Дејан Георгиевски

Република - 29.07.2021

По освоениот сребрен медал на Дејан Георгиевски во натпреварите во теквондо на Олимписките игри во Токио, неговиот тренер, Дарко Костовски ја раскажа приказната за почетоците на олимпискиот вицешампион: 01.02.2006 тргнавме на првиот тренинг, брат ми ...

Олимпиското сребро се слави утре на плоштад!

24 Вести

Тргнете ги рацете од теквондистот

Слободен Печат

Американците со најмногу медали, Јапонците со најмногу злато

Република

Владата ги награди олимпискиот вицешампион Дејан Георгиевски и неговиот тренер со 40 илјади евра

Сакам да кажам

Прво место за Блажевска во квалификациската група во Токио

Оff.net

(Видео)Георгиевски од Токио: Утре ве чекам на прослава пред порта „Македонија“

Нова ТВ

Дриблинг Скопје24 SportMedia +инфо Sport M Нова ТВ Таратур ТВ21

Тренерите на Дејан Георгиевски се откажаа од државната премија: Таа треба целосно да биде насочена кон олимпискиот ...

Дриблинг - 28.07.2021

Тренерот на македонскиот сребрен олимпиец Дејан Георгивевски, Дарко Костовски, на социјалните мрежи соопшти дека тој и неговиот брат како тренери се откажуваат од 10-те илјади евра, кои државата им ги додели за големи успех во Токио.

Тренерите на Дејан Георгиевски се откажаа од државната премија: Таа треба целосно да биде насочена кон олимпискиот вицешампион

Скопје24

Тренерите на Дејан Георгиевски се откажаа од државната премија: Таа треба целосно да биде насочена кон олимпискиот вицешампион

Бриф

Тренерот на Георгиевски се откажа од државната премија

Локално

Тренерите Костовски се откажуваат од наградата на Владата во корист на Дејан Георгиевски

IPON

Тренерите на Георгиевски се откажаа од премијата од 10.000 евра

Sport 1

Тренерите на Георгиевски се откажаа од премијата од 10.000 евра

Спортски

Екипа +инфо Слободен Печат Дерби Сител Нова ТВ 365 Република

Кој станови, кој куќи, кој милиони, а нашиот Дејан 30.000 евра!

Вечер Прес - 28.07.2021

Македонскиот олимпиец од Владата и АМС ќе добие парична награда од вкупно 30.000 евра, што е драстично помала во споредба со наградите кои ги добиваат медалистите од другите земји во светот, па и од Балканот Сè почесто сме сведоци на тоа како некои ...

Колку ќе добијат спортистите од поранешна Југославија за освојување олимписки медал?

Екипа

(Видео) Само медалот на Дејан Георгиевски е вистинско сребро, другите се направени од рециклирани лаптопи и смартфони

ММС

Во Србија среброто на Олимпијада чини 60.000 евра, кај нас двојно помалку

Република

Среброто на градите на Дејан Георгиевски, момент кој вечно ќе се памети (ФОТО)

МКД

Георгиевски се огласи со видео порака пред финалето!

Спортски

Дејан Георгиевски: Најважна беше првата борба, ќе се обидам да дојдам и до злато

Спортклуб

Спортманија Спортклуб IPON Спортманија SportMedia SportMedia

Магијата на ТК Бутел: Господ донесе малечки слатки дечиња со посебна енергија, генерацијата која тргна да го освои ...

IPON - 28.07.2021

Тренерот на освојувачот на сребрениот олимписки медал Дејан Георгиевски, Дарко Костовски на Фејсбук ја раскажува приказната за матичниот клуб на Дејан „Бутел“, односно како младите деца се вклучиле во таеквондото и стигнаа до светскиот врв во овој ...

Жестока ќе биде битката за најтрофејна нација – Јапонија, Кина и САД веќе се одлепија!

Sport 1 - 28.07.2021

Домаќинот Јапонија, Кина и САД се трите земји кои веќе се одлепија на листата на медали откако трите земји веќе надминаа двоцифрен број на злата, па до крајот на Летните Олимписки игри ќе се води жестока борба за тоа кој ќе биде најтрофејната нација ...

РАСПРЕДЕЛБА НА МЕДАЛИ – ПЕТТИ ДЕН: Јапонија „љубоморно“ го чува врвот, САД и Кина ја следат во чекор

Екипа - 28.07.2021

Домаќинот на олимписките игри во Токио, Јапонија се уште го држи врвот за најтрофејна нација. И по пет дена домаќините се на врвот со вкупно освоени 22 медали од кои дури 13 златни. Во чекор ја следи големиот азиски ривал Кина која досега собра 12 ...

РАСПРЕДЕЛБА НА МЕДАЛИТЕ ПО ДЕНЕШНИОТ ДЕН: Јапонија стигна до 13 „злата“, Кина е втора со еден помалку

SportMedia - 28.07.2021

По денешниот натпреварувачки ден на Олимпијадата, Јапонија ја зголеми предноста на табелата на медали затоа што придодаде уште три злата и сега има 13 златни медали, а второто место го презема Кина која стигна до 12 златни одличја.

Противникот на Георгиевски пред три години победи во финале – со дислоциран прст!

Курир - 28.07.2021

Русија долго време чека златен медал на Олимписките игри во теквондо, а најголема шанса гледа оваа година, кога Владислав Ларин ќе се сретне во финалето со нашиот Дејан Георгиевски. Прворангираниот на теквондо турнирот во Токио без проблеми стигна ...

ОЛИМПИСКО СРЕБРО ЗА МАКЕДОНИЈА: Георгиевски поразен во финалето во Токио

Екипа

Георгиевски: Прескреќен сум што ја израдував Македонија

Спортски

Георгиевски со сребро се враќа од Токио, најголем успех во македонската олимписка историја!

МКД

Ларин сепак беше подобар во финалето, Георгиевски се враќа со сребро од Токио

Спортски

Еве како се гледаше финалето на Дејан Георгиевски во Бутел 🎥

Спортски

Среброто блесна на градите на Георгиевски! 🎥

Спортски

Спортманија SportMedia IPON Кајгана

Ахмети два пати честиташе за медалите на косовските олимпијки, ниту еднаш за Дејан Георгиевски

МКД - 28.07.2021

Солзи радосници и гордост. Успех за сите Албанци... Со овие зборови два пати на својот фејсбук профил лидерот на ДУИ Али Ахмети им честиташе на косовските олимпијки за освоените медали. Ахмети сѐ уште нема ниту збор напишано за успехот на ...

Ахмети два пати честиташе за медалите на косовските олимпијки, ниту еднаш за Дејан Георгиевски

4NEWS

Тимот од Токио имаше забелешки на судењето и порача: Најголемиот успех во независна Македонија, се гледаме на плоштад!

Спортски - 27.07.2021

Дејан Георгиевски денес стигна до финалето на олимпискиот турнир во таеквондо во Токио, а таму беше поразен од најдобриот во оваа категорија Владислав Ларин. Нема за што да жалиме ова е најголемиот успех во независна Македонија, истото го порача и ...

Од тренерскиот тим на Георгиевски порачаа: Македонијо радувај се, се гледаме на плоштад!

SportMedia

Костовски: Олимпиското сребро на Георгиевски е историски успех

Курир

„Го скршив мразот против светскиот првак и дадов сѐ од себе против останатите ривали“

Курир - 27.07.2021

Македонскиот таеквондист Дејан Георгиевски испиша историски успех на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Токио, каде што го освои сребрениот медал и тоа е најголем успех во македонскиот спорт од независноста.

Георгиевски: Најважна беше првата борба, кога го скршив мразот против светскиот првак

IPON

Георгиевски: Најважна беше првата борба, кога го скршив мразот против светскиот првак

Република

Костовски: Браво лаву, браво јунак, ти си новата спортска МАКЕДОНСКА ИКОНА!

IPON - 27.07.2021

Го имаме најголемиот историски успех од како нашата Македонија е независна. Браво лаву, браво јунак, ти си новата спортска МАКЕДОНСКА ИКОНА, ти си идолот на новите генерации!, напиша на Фејсбук веднаш по финалето тренерот на сребрениот Дејан ...