TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На Бахамите 2.500 луѓе се водат како исчезнати по ураганот, во тек е проверка на списокот

Макфакс - 11.09.2019

Официјални лица денеска соопштија дека околу 2.500 луѓе на Бахамите се водат како исчезнати по ураганот Доријан. Портпаролот на Националната служба за управување со кризи, Карл Смит, истакна дека списокот на исчезнати не е проверен, односно не е ...

Околу 2.500 исчезнати по ураганот Доријан на Бахами

Нетпрес - 11.09.2019

Околу 2.500 луѓе се наоѓаат на списокот на исчезнати лица откако разорниот ураган од 5-та категорија Доријан ги погоди Бахами, објавија во средата власата, истакнувајќи дека на оваа листа може да се наоѓаат и лица кои спасот пред невремето го нашле ...

ПРЕКУ 2.500 луѓе исчезнаа, Доријан допрва ги брои жртвите: Стравични последици од ураганот на Бахамите!

Слободен Печат - 11.09.2019

Во ударот на ураганот на Бахамите загинаа 50 луѓе, а илјадници беа сместени во засолништа. Официјалните лица денес соопштија дека преку 2.500 луѓе се водат за исчезнати на Бахамите по ударот на ураганот Доријан.

СЕ СУМИРААТ ШТЕТИТЕ: Поради Доријан исчезнаа повеќе од 2.500 луѓе

Фактор - 11.09.2019

Допрва се пресметуваат штетите и загубите кои ги направи ураганот Доријан. Повеќе од 2.500 луѓе се исчезнати на Бахамите, откако ги погоди ураганот Доријан. Портпаролот на Националната служба за управување со кризни ситуации Карл Смит, вели дека таа ...

Мајкл Џордан донира еден милион долари за Бахамите

Екипа - 11.09.2019

Легендата на НБА-лигата, Мајкл Џордан, објави дека ќе донира еден милион долари на организациите кои помагаат за што поскоро нормализирање на животот на Бахамите по страшниот ураган „Доријан“ што уништи значаен дел од овој егзотичен остров.

ХУМАНИТАРЕЦ: Џордан ќе донира 1 милион долари за настраданите од ураганот Доријан

SportMedia - 10.09.2019

Поранешниот кошаркарски суперстар Мајкл Џордан најави дека ќе донира дури еден милион долари за жртвите од ураганот Доријан на Бахамите. Веста беше потврдена преку социјалните медиуми од неговите претставници за односи со јавност.

Доријан остави повеќе од 2.000 луѓе без домови: Сите се сместени во приватни центри, се размислува и за прифатилишта

Точка - 10.09.2019

Портпаролот на службата за управување со вонредни ситуации на Бахамите, Карл Смит, денеска рекол дека 2.043-те луѓе кои се евакуирани поради ураганот Доријан се во приватни центри на најнаселениот остров на таа држава, Провиденс, додека многумина се ...

САД разгледуваат доделување краткотрајни визи на жители на Бахамите

Глас на Америка - 10.09.2019

Американскиот претседател рече дека САД ќе треба да бидат сигурни дека имигрантите од Бахамите се правилно документирани Претседателот на САД Трамп изјави дека неговата администрација разговара за евентуално одобрување на краткотрајна дозвола за ...

ТРАМП ЗА МАЛКУ КАКО ДАЧИЌ? Гром за влакно го промаши претседателскиот авион (ФОТО)

Слободен Печат - 10.09.2019

Првобитно било планирано Трамп со хеликоптер да ги надгледа подрачјата погодени со ураганот Доријан, но по овој инцидент се повлекле од таа идеја. Претседателот на САД, Доналд Трамп стави на социјалните мрежи драматична фотографија од молња која ...

(ФОТО) Гром го погоди претседателскиот авион – фотографија објави Трамп

Скопје1 - 10.09.2019

Претседателот на САД, Доналд Трамп објави на социјалните мрежи драматична фотографија на која се гледа како гром удира во претседателскиот ...

Расте бројот на жртви од ураганот Доријан

Макфакс - 10.09.2019

Бројот на жртви од ураганот Доријан, кој неодамна ги погоди Бахамите во понеделникот се искачи на 50, објавија властите. Министерот за здравство, Дуане Сандс, го потврди последниот број на смртни случаи, кој порасна од 44 жртви во неделата, ...

Трамп објави фотографија: Гром го погоди претседателскиот авион

Точка - 10.09.2019

Претседателот на САД, Доналд Трамп објави на социјалните мрежи драматична фотографија на која се гледа како гром удира во претседателскиот авион. Поради невремето американскиот претседател бил принуден да се откаже од планираната посета на ...

Доријан уби над 220 кучиња и 50 мачиња во центар за животни

+инфо - 10.09.2019

Над 220 кучиња и 50 мачиња загинаа во поплави од ураганот Доријан на Бахамите, пренесува „ Дејли мејл “. Ураганот го погодил животинскиот центар и покрај тоа што ги убил, уништил и лекови и храна за нив.

Страотни последици од ураганот на Бахамите: Над 2.500 исчезнати, листата се проверува

Вечер - 11.09.2019

Официјални претставници соопштија денеска дека 2.500 лица се водат како исчезнати на Бахамите по ударот на ураганот Доријан. Портпаролот на Националната служба за управување со кризни ситуации Карл Смит нагласи дека листата на исчезнати не е ...

Стотина мачки и кучиња настрадаа во засолниште на Бахамите од ураганот Доријан

Макфакс - 10.09.2019

Повеќе од 100 мачки и кучиња сместени во засолниште за животни во Гранд Бахама загинаа во поплавите предизвикани од ураганот Доријан. Во засолништето биле згрижени околу 155 мачки и најмалку 135 кучиња кога ураганот Доријан ги погоди Бахамите, ...

Расте бројот на жртви од ураганот Доријан

Centar - 10.09.2019

Бројот на жртви од ураганот Доријан, кој неодамна ги погоди Бахамите, во понеделникот се искачи на 50, објавија властите. Министерот за здравство, Дуане Сандс, го потврди последниот број на смртни случаи, кој порасна од 44 жртви во неделата, ...

Исчезнаа 2.500 луѓе во пустошот на ураганот Доријан на Бахамите ВИДЕО

+инфо - 11.09.2019

Официјални претставници соопштија денеска дека 2.500 лица се водат како исчезнати на Бахамите по ударот на ураганот Доријан. Портпаролот на Националната служба за управување со кризни ситуации Карл Смит нагласи дека листата на исчезнати не е ...

По ударот на ураганот 2.500 исчезнати на Бахамите, листата се проверува

А1 On - 11.09.2019

Официјални претставници соопштија дека 2.500 лица се водат како исчезнати на Бахамите по ударот на ураганот Доријан. Портпаролот на Националната служба за управување со кризни ситуации Карл Смит нагласи дека листата на исчезнати не е проверена, ...

По ударот на ураганот 2.500 исчезнати на Бахамите, листата се проверува

24Инфо - 11.09.2019

Официјални претставници соопштија денеска дека 2.500 лица се водат како исчезнати на Бахамите по ударот на ураганот Доријан. Портпаролот на Националната служба за управување со кризни ситуации Карл Смит нагласи дека листата на исчезнати не е ...

По ударот на ураганот 2.500 исчезнати на Бахамите, листата се проверува

Курир - 11.09.2019

Официјални претставници соопштија денеска дека 2.500 лица се водат како исчезнати на Бахамите по ударот на ураганот Доријан. Портпаролот на Националната служба за управување со кризни ситуации Карл Смит нагласи дека листата на исчезнати не е ...