TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

OЈО постапува по известување од МЗ за неработењето на хируршките сали во Клинички

Бизнис Вести - 26.05.2024

– Министерството за здравство прати известување до Обвинителството за затворените хируршки сали во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, кое е примено и распоредено кај јавен обвинител. Ќе се преземат дејствија за да се провери дали во настанот воопшто ...

OЈО постапува по известување од МЗ за неработењето на хируршките сали

24 Вести

OЈО постапува по известување од МЗ за неработењето на хируршките сали

Денешен

OЈО постапува по известување од МЗ за неработењето на хируршките сали во Клинички

Слободен Печат

OЈО постапува по известување од МЗ за неработењето на хируршките сали во Клинички

Либертас

OЈО постапува по известување од МЗ за неработењето на хируршките сали во Клинички

Локално

OЈО со дејствија околу неработењето на хируршките сали во Клинички, се утврдува дали има елементи на кривично дело!

ТВ21

Канал5 Бриф Во Центар

МЗ се уште молчи за проблемот со хируршките сали - ВМРО-ДПМНЕ: Со потпис за лична согласност пациенти се оперираат на ...

24 Вести - 25.05.2024

Министерството за здравство се уште молчи за проблемот со хируршките сали во најголемиот медицински комплекс во земјава - „Мајка Тереза“. Оттаму се уште не споделуваат информации дали дефектот поради кој со денови веќе не се вршат операции е решен и ...

Затворените хируршки сали поради непријатен мирис стигнаа до Обвинителството

А1 On

Хаос и криза во здравството: Хируршките сали во најголемиот медицински комплекс во Македонија остануваат затворени, Министерството за здравство молчи, а пациенти се оперираат на сопствена одговорност!

Lider

Што е проблемот на хируршките клиники, загаден ли е системот за кислород до операционите сали?

Канал5

Обвинителство ќе истражува, зошто една недела се затворени хируршките сали во Клинички центар

еМагазин

Цела недела не работат операционите сали на Хирургија - нема информација кога ќе профункционираат

Сител

Обвинителството ќе ги истражува причините зошто се затворени хируршките сали во Клиничкиот центар

360 степени

365 Либертас Пулс24

Oткривање на потенцијално кривично дело: Затворање на хируршките сали во клиничкиот центар „Мајка Тереза“ – Јавното ...

Lider - 25.05.2024

Јавното обвинителство покренува истрага за еднонеделното затворање на хируршките сали во клиничкиот центар „Мајка Тереза“ за откривање на потенцијални кривични дела. Јавното обвинителство покрена истрага за затворањето на хируршките сали во ...

Здравството на колена: Хаваријата со хируршките сали на Клинички, Министерството наместо да ја реши му ја нафрли на Обвинителството

Слободен Печат

Само три хируршки сали се активни во Клиничкиот центар

Слободен Печат

Непозната миризба ги затвори хируршките сали во „Мајка Тереза“

Фактор

Што мириса во хирушките сали ќе истражува скопското Обвинителство

24Инфо

Јавното обвинителство покренува истрага затворените хируршки сали

Нетпрес

Обвинителството истражува дали има кривична одговорност за затворените хируршки сали и смрдеата во „Клинички“

Макфакс

Фокус