TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тошевски со деби гол за Горњик (ВИДЕО)

Екипа - 22.09.2021

Македонскиот интернационалец Давид Тошевски го постигна деби голот за полскиот Горник Забрзе во победата на неговиот тим над Радомиак со 2-0 во 1/32 финалето на полскиот куп. Тошевски го постигна првиот гол за својот тим во 39.

ВИДЕО: Тошевски ја надмина повредата и стрелаше на дебито за Горник

Gol.mk - 22.09.2021

Македонскиот интернационалец Давид Тошевски стрелаше на својот деби настап во редовите на Горник Забрзе, во триумфот на екипата во Купот на Полска против Радомјак од 2-0. 20-годишниот кој минатото лето за еден милион евра го замени Работнички со ...

Давид Тошевски со гол во дебито за Горњик!

SportMedia - 22.09.2021

Давид Тошевски попладнево имаше одлично деби во дресот на Горњик Забрже. Во меч од Купот на Полска против Радомиак, нашиот млад репрезентативен напаѓач постигна гол во 39.минута за водство на својот тим од 1:0.