TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Одржани главните разговори во Париз: Мбапе побарал трансфер!?

СуперСпорт - 26.03.2019

Долго време се шпекулира дека Реал Мадрид наскоро би можел да стане нов клуб на одличниот млад француски напаѓач на ПСЖ, Килијан Мбапе. Споменатите шпекулации се интензивираа откако на клупата на „кралевите“ се врати Зинедин Зидан, кој го посакува ...

Барселона се откажува од Гризман

+инфо - 26.03.2019

Шпанскиот шампион Барселона повеќе не е заинтересирана за фудбалерот на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман. Раководството на каталонскиот клуб верува дека пропаднатиот трансфер минатото лето беше единствената шанса за Французинот да се пресели на „Камп ...

„ЕСПН“ ја откри иднината на бразилската ѕвезда од ПСЖ, Нејмар

Дерби - 26.03.2019

Еден од најугледните светски спортски медиуми „ЕСПН“ денес во своето издание објави вест поврзана со иднината на фудбалерот на ПСЖ, Нејмар. Во јавноста се шпекулираше дека брзоногиот фудбалер би можел да го напушти „Паркот на принцовите“ и да се ...

Гризман се понудил на Барса, веднаш бил одбиен

Локално - 26.03.2019

Каков е живот! Пред само 12 месеци, Барселона направи пат за да го привлече Антоан Гризман, но по долго размислување напаѓачот ја одби понудата. Сега тој самиот побарал да оди кај Каталонците, но добил дефинитивно одбивање од нив, тврди весникот ...

Во Шпанија: Мбaпе разговарал со Зизу за трансфер во Реал

Локално - 26.03.2019

Младиот талент на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе имал разговор со тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан за трансфер во кралскиот клуб, тврди шпанската спортска програма „El Chiringuito“. Според информациите, 20-годишниот светски шампион со Франција ...

„У-ла-ла“: Акцијата на Гризман и Мбапе која ја фрли во транс фудбалска Франција (Видео)

Дерби - 26.03.2019

Светските шампиони се навистина разиграни на стартот на квалификацискиот циклус за Европското првенство, а тоа го докажаа и изминатава вечер во која на домашните фанови во Париз им приредија вистинско уживање.

Точка: Барса донесе конечна одлука за Гризман!

Спортклуб - 26.03.2019

Сагата што траеше последните денови околу можниот трансфер на Антоан Гризман во Барселона го доби својот епилог. Раководството на каталонскиот клуб дефинитивно ја отфрли можноста за такво нешто во следниот преоден рок и за таа одлука е информиран ...

Французите „везат“ по теренот: Мајсторската асистенција со пета од Мбапе за Гризман (ВИДЕО)

Спортски - 26.03.2019

Репрезентацијата на Франција продолжува со одличните настап и уште еднаш во постигна четири гола. После Молдавија, вчера покер доби и Исланд. Еден од најубавите моменти на натпреварот беше четвртиот гол на Французите кој покер о на Антоан Гризман.

Мбапе најмлад Французин кој одиграл 30 натпревари за националниот тим

Локално - 26.03.2019

Килијан Мбапе стана најмладиот фудбалер во француската репрезентација со одиграни 30 натпревари. Тој синоќа на дуелот со Исланд (4:0) го одигра 30-от натпревар за триколорите на возраст 20 години и три месеци.

ВИДЕО: Франција игра „магично“ - пета на Мбапе и генијална завршница на Гризман

Gol.mk - 26.03.2019

Франција продолжи онаму каде што застана во Русија и вторпат во четири дена постигна четири гола во официјални натпревари. По Молдавија, „покер“ доби и Исланд , кој вечерва загуби во Париз со 4-0.

Мбапе постави рекорд и воодушеви со прекрасна асистенција со пета по која Гризман почна да свири на гитара (ВИДЕО)

24Фудбал - 26.03.2019

Килијан Мбапе треба да биде следната голема фудбалска ѕвезда, младиот Французин продолжува да блеска и вечерва имаше нова одлична партија против Исланд. 20 годишниот напаѓач на ПСЖ се најавува како новиот „галактико“.

Мбапе постави нов рекорд во победата над Исланд (ФОТО)

Дерби - 25.03.2019

Репрезентацијата на Франција ја оправда улогата на фаворит и славеше над Исланд со 4-0 на вечерашната средба во Париз. Головите ги постигнаа Самуел Умтити, Оливие Жиру, Килијан Мбапе и Антоан Гризман, а еден од нив воедно испиша нова страница во ...

Реал испрати порака за богатата понуда за Мбапе

Дерби - 25.03.2019

Во текот на денешниот ден една од најинтересните информации беше онаа за Реал Мадрид и Килијан Мбапе, поточно понудата која „кралевите“ ја подготувале за францускиот репрезентативец од таборот на Пари Сен Жермен.

Рабио ја игнорира и репрезентацијата додека „војува“ со ПСЖ

Дерби - 25.03.2019

Францускиот фудбалер Адриен Рабио подолго време има проблеми во својот клуб ПСЖ и во моментов тренира самостојно и е изолиран од првиот тим предводен од Томас Тухел. Додека Рабио го очекува почетокот на преодниот рок за да се раздели со ПСЖ, ...

Реал Мадрид демантира: Немаме испратено официјална понуда за Мбапе!

Gol.mk - 25.03.2019

По натписите на „Франс фудбал“ дека Реал Мадрид ја испратил првата официјална понуда од 280 милиони евра за Килиан Мбапе , веднаш реагираа раководните луѓе на „кралскиот клуб“ и демантираа дека испратиле било каква понуда до тимот од Париз .

Од Реал преку „Марка“ се огласија на тема „Килијан Мбапе“

Спортски - 25.03.2019

Раководството на Реал преку „Марка“ ги негираше тврдењата на француските медиуми за доведување на асот на Пари Сен Жермен. Ниту Реал Мадрид преговарал со Пари Сен Жермен, ниту планирал да го доведе Мбапе на „Бернабеу“ ова лето, објави „Марка“.

Таткото на Нејмар: Разговараме со ПСЖ за продолжување на договорот

Sport 1 - 25.03.2019

Шпекулации има многу околу иднината на Нејмар, но сепак неговиот татко, а воедно и негов aент им откри на медиумите дека се започнати преговори со ПСЖ за продолжување на договорот. Според Нејмар „сениор“, многу понуди на адреса на Бразилецот има ...

Демант од Реал Мадрид: Не го купуваме Мбапе

+инфо - 25.03.2019

Раководството на Реал Мадрид преку „Марка“ ги демантираа информациите во француските медиуми дека ќе го купуваат најдобриот играч на ПСЖ – Килијан Мбапе. Ниту Реал преговарал со Пари Сен Жермен, ниту планира да го донесе малдиот Французин на ...

Светски рекорд: Реал ќе понуди 280 милиони евра за Мбапе

Екипа - 25.03.2019

Нејмар е името што почесто беше споменувано со трансфер во Реал Мадрид во изминатиот период, но Зинедин Зидан има поинакви планови. Како што информира „Франс Фудбал“ повикувајќи се на извори блиски до францускиот стратег, желба на Зизу е од редовите ...

Нејмар не планира да замине од Париз

SportMedia - 25.03.2019

Ѕвезда чие име нема да го слушаме во летниот трансфер период се чини дека е она на Нејмар. Фудбалерот на Пари Сен Жермен нема намера да ја менува клупската среднина. Неговиот татко Нејмар сениор, тврди дека Бразилецот ги стартуваше преговорите со ...

Демант од Мадрид: Не го купуваме Мбапе

Спортклуб - 25.03.2019

Ниту Реал Мадрид преговарал со ПСЖ, ниту планира да го доведе Килијан Мбапе на „Сантијаго Бернабеу“ ова лето, објавува „Марка“. Претходно денеска „Франс Фудбал“ ја наведе дури и сумата колку што би требало да изнесува првата понуда на Мадриѓаните, ...

„Франс Фудбал“: Реал Мадрид нуди богатство за Мбапе и ќе го урне светскиот трансфер рекорд!

Sport 1 - 25.03.2019

Угледниот француски магазин „Франс Фудбал“ објави денеска дека најтрофејниот европски гигант Реал Мадрид е подготвен да го урне светскиот ркорден трансфер на Нејмар од 222 милиони евра, зашто има подготвено 280 милиони за младата француска ...

France Football: Реал му нуди богатство на ПСЖ за Мбапе!

СуперСпорт - 25.03.2019

Кралевите сакаат да го купат Французот. Килијан Мбапе, талентираниот француски напаѓач е огромна желба на Реал Мадрид! На никој, па ни на Реал нема да му биде лесно да го купи играчот кој е клучен во тимот на ПСЖ, но Кралевите се спремни да понудат ...

ПСЖ е спремен да го пушти Мбапе во Реал Мадрид, но само под еден услов!

СуперСпорт - 25.03.2019

Наводно според странските медиуми, ПСЖ сака да се обиде да направи пакт со Реал Мадрид околу донесувањето на одличниот Французин. Тие Мбапе сакаат да го задржат во својот тим, но знаат дека тоа ќе биде многу тешко бидејќи тој изразил желба за ...

Таткото на Нејмар ги разреши дилемите, Бразилецот започнал преговори со ПСЖ

Спортклуб - 25.03.2019

Ѕвезда на летниот преоден рок, како за промена, нема да биде Нејмар. Асот на ПСЖ не само што не планира ова лето да ја промени средината, туку веќе започнал преговори со клубот околу продолжување на соработката.

Мбапе нема да прифати плата пониска од 15 милиони за да се пресели во Мадрид

Gol.mk - 25.03.2019

Ѕвездата на ПСЖ, Килиан Мбапе, се најде на врвот на листата желби на Флорентино Перез во текот на летниот период. Екипата на Реал Мадрид има сезона за заборав, која можеби е очекувана, со оглед на успесите кои ги оствари во претходните неколку ...

Таткото на Нејмар оцени какви се шансите за сензационален трансфер: Почнавме преговори со ПСЖ

Дерби - 25.03.2019

Вистинско разочарување за фановите на ПСЖ беше тоа што втора година по ред мораа да гледаат како нивната ѕвезда се повредува во клучниот дел од сезоната, односно непосредно пред најважните натпревари во Лигата на шампионите, натпреварување кое ...

Таткото на Нејмар ги прокоментира гласините за заминување од ПСЖ: Има уште три години од договорот, преговараме за нов

24Фудбал - 25.03.2019

Нејмар сениор се огласи по гласините за заминување на напаѓачот од Париз, вели дека неговиот син има уште три години од договорот и веќе се преговара за продолжување на соработката. Само неколку месеци по рекордниот трансфер на Нејмар во ПСЖ почнаа ...

Спремете се за летна сапуница: Операцијата Килијан Мбапе – започнува!

Спортски - 25.03.2019

Според се што се пишува Реал Мадрид место Нејмар ќе се насочи кон помладиот и веројатно повеќе исплатливиот Килијан Мбапе. Летото 2017 во центарот на вниманието беше Нејмар , минатото Кристиано Роналдо , а во ова кое ќе следи изгледа ќе биде Килијан ...

Нејмар сака продолжување на договорот со ПСЖ, вели неговиот татко

TopSport - 25.03.2019

Таткото на Нејмар ги отфрли шпекулациите за трансфер на неговиот син назад во Шпанија, велејќи дека тој заедно со Пари Сен-Жермен веќе преговараат за продолжување на сегашниот договор, кој трае до 2022 година.

„Франс Фудбал“ тврди: Реал Мадрид нуди богатство за Мбапе

Точка - 25.03.2019

Како што пренесува угледниот француски медиум, од управата на Реал Мадрид ќе се обидат по секоја цена да дојдат до потписот на младата ѕвезда на ПСЖ, Килијан Мбапе. Наводно Реал Мадрид идното лето планира за услугите на младиот француски ...

Ниту Реал, ниту Барселона: Англичаните плаќаат 350 милиони за Нејмар!?

СуперСпорт - 25.03.2019

Постојано се шпекулира каде ќе ја продолжи кариерата ѕвездата на ПСЖ, Нејмар, а многумина веруваат дека ќе си замине уште летово од Париз, а како заинтересирани клубови се споменуваа Барселона и Реал Мадрид.

Колку ќе го чини Реал „Операцијата Мбапе“?

SportMedia - 25.03.2019

Елитниот француски весник „Франс Фудбал“ на насловната страна најави сериозен атак на Реал (М) за потписот на голгетерот на ПСЖ, Килијан Мбапе. Според француските новинари, веќе не е тајна дека Зинедин Зидан за враќање назад на „бернабеу“ побарал од ...

Зидан ќе гради нови „галактикоси“ со Мбапе за неверојатни 280 милиони евра

TopSport - 25.03.2019

Зинедин Зидан има една главна цел во летниот преоден рок – ново „галактико“ засилување, неговиот сонародник Килијан Мбапе, тврди „Франс фудбал“. Ѕвездата на Пари Сен-Жермен е еден од најскапите фудбалери на светот на само 20 години, откако минатото ...

Реал подготвил 280 милиони евра за Мбапе

Нетпрес - 25.03.2019

Актуелниот европски фудбалски шампион мадридски Реал веќе подготвил понуда од дури 280 милиони евра за купување на младиот француски напаѓач на Пари Сен Жермен, Килиан Мбапе, тврди спортскиот магазин France Football.

ПСЖ почна преговори за продолжување на договорот на Нејмар

Република - 25.03.2019

Раководството на Пари Сен Жермен има намера да ја продолжи соработката со Нејмар, иако Бразилецот има да одработи уште три години според актуелниот договор. Таткото на Нејмар соопшти дека постои голема веројатност неговиот син да остане во Париз ...

Франс Фудбал: Зидан ја активира „операцијата Мбапе“, еве ги деталите од понудата (ФОТО)

24Фудбал - 25.03.2019

Реномираниот весник Франс Фудбал ги смести Зинедин Зидан и Килијан Мбапе на својата насловна страна и најави дека во следните недели Реал Мадрид ќе понуди 280 милиони евра за тинејџерот. „Кралевите“ имаа катастрофална сезона па се очекува летоска да ...

ПСЖ почна преговори за продолжување на договорот на Нејмар

Локално - 25.03.2019

Раководството на Пари Сен Жермен има намера да ја продолжи соработката со Нејмар, иако Бразилецот има да одработи уште три години според актуелниот договор. Таткото на Нејмар соопшти дека постои голема веројатност неговиот син да остане во париз ...

Франс фудбал откри: „Операцијата Мбапе“ ќе чини 280 милиони евра

Спортклуб - 25.03.2019

Килијан Мбапе треба да биде новиот „галактико“ и можно е тој да стане најскап играч во историјата на фудбалот ако се оствари планот на Реал Мадрид. Франс фудбал откри дека сумата што Реал ќе ја понуди за него изнесува 280 милиони евра, но нејасно е ...

(ФОТО) Зидан е решен, Мбапе мора да дојде во Мадрид

1tv - 25.03.2019

Француските медими тврдат дека Килијан Мбапе ова лето ќе го напушти ПСЖ и ќе го засили Реал Мадрид за рекордни 280 милиони евра трансфер оштета. Мбапе е најперспективниот млад фудбалер на планетава според поголемиот дел од фудбалски аналитичари а за ...

Реал ќе понуди 280 милиони евра за Мбапе

Локално - 25.03.2019

Актуелниот европски шампион Реал е подготвен да понуди за напаѓачот на ПСЖ и француски репрезентативец Килијан Мбапе 280 милиони евра, пишува „Франс Фудбал“. Како што е наведено, мадридскиот фудбалски гигант има намера наскоро да влезе во активни ...

Порака меѓу редови: Ајде Гризмане, во Барселона!

Спортклуб - 25.03.2019

Дефанзивецот на Барселона, Самуел Умтити, истакна дека би бил задоволен доколку во нивните редови ова лето пристигне Антоан Гризман од Атлетико Мадрид. Веќе извесен период се шпекулира дека Гризман кога тогаш ќе заврши во Барселона, а сега му даваат ...

Мурињо со свој став: Мбапе вреди повеќе од Меси, Роналдо, Нејмар...

Независен - 25.03.2019

Реал Мадрид вршеше пресинг, се споменуваше Јувентус, англиските клубови се платежно моќни, но никој нема толку пари, трпение или преговарачки моќи за да го одведе Килијан Мбапе од „Паркот на принцовите“.

Барселона се откажува од Гризман

Нетпрес - 26.03.2019

Шпанскиот шампион Барселона повеќе не е заинтересирана за фудбалерот на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман. Раководството на каталонскиот клуб верува дека пропаднатиот трансфер минатото лето беше единствената шанса за Французинот да се пресели на „Камп ...

Мбапе најмлад Французин кој одиграл 30 натпревари за националниот тим

+инфо - 26.03.2019

Килијан Мбапе стана најмладиот фудбалер во француската репрезентација со одиграни 30 натпревари. Тој синоќа на дуелот со Исланд (4:0) го одигра 30-от натпревар за триколорите на возраст 20 години и три месеци.

Демант од Мадрид: Не го купуваме Мбапе

Независен - 25.03.2019

Раководството на Реал Мадрид преку „Марка“ ги демантираа информациите во француските медиуми дека ќе го купуваат најдобриот играч на ПСЖ – Килијан Мбапе. Ниту Реал преговарал со Пари Сен Жермен, ниту планира да го донесе малдиот Французин на ...

Таткото на Нејмар оцени какви се шансите за сензационален трансфер: Почнавме преговори со ПСЖ

Точка - 25.03.2019

Вистинско разочарување за фановите на ПСЖ беше тоа што втора година по ред мораа да гледаат како нивната ѕвезда се повредува во клучниот дел од сезоната, односно непосредно пред најважните натпревари во Лигата на шампионите, натпреварување кое ...

Ништо од трансферот: Нејмар преговара за нов договор со ПСЖ

Спортски - 25.03.2019

Ѕвездата на Пари Сент Жермен, Нејмар не размислува за трансфер туку преговара за нов договор со „светците“, открива таткото на Бразилецот. Нејмар за 222 милиони евра премина од Барселона во ПСЖ во 2017 година и стана најскапиот фудбалер на сите ...

Зидан ќе гради нови „галактикоси“ со Мбапе за неверојатни 280 милиони евра

Макфакс - 25.03.2019

Зинедин Зидан има една главна цел во летниот преоден рок – ново „галактико“ засилување, неговиот сонародник Килијан Мбапе, тврди „Франс фудбал“. Ѕвездата на Пари Сен-Жермен е еден од најскапите фудбалери на светот на само 20 години, откако минатото ...

Франс Фудбал: Мбапе е прва желба на Зидан, Реал ќе понуди рекордни 280 милиони евра (ФОТО)

МКД - 25.03.2019

Франс Фудбал пренесе дека Зинедин Зидан веќе ја одбрал целта број 1, се работи за неговиот сонародник Килијан Мбапе, Флорентино Перез во следните недели ќе понуди рекордни 280 милиони евра.