TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Судири меѓу демонстрантите и полицијата во Хонг Конг

Глас на Америка - 12.06.2019

Демонстрантите излегоа на протести против нов предлог закон за екстрадиција Полицијата во Хонг Конг интервенираше со солзавец за време на денешните судири со демонстрантите кои се собраа пред седиштето на владата да демонстрираат против законот за ...

Повторно солзавец и гумени куршуми против демонстрантите во Хонгконг

Deutsche Welle - 12.06.2019

Илјадници луѓе го опседнаа парламентот во Хонгконг за да протестираат против планираниот закон за испорачување. Демонстрантите прво забележаа мал успех, но потоа дојде до насилни судири со полицијата.

Хаос во Хонг Конг: Демонстрантите тргнале на парламентот

Точка - 12.06.2019

Полицијата во Хонг Конг користела солзавец и водени топови против демонстрантите кои ја обиколиле владината зграда, за да се спротивстават на спорниот закон за екстрадиција. Илјадници демонстранти, во средата, го блокирале влезот на седиштето на ...

Хаос во Хонг Конг: демонстрантите тргнаа на парламентот, полицијата се обидува да ги сопре со гумени куршуми ...

МКД - 12.06.2019

Протестите во Хонг Конг ескалираа кога демонстрантите се обидоа да влезат во зградата на парламентот. Полицијата се труди со солзавец, гумени куршуми и палки да го спречи упадот. Демонстрантите ги блокираа улиците околу зградата на парламентот и ...

(Видео) Хаос во Хонг Конг, полицијата пука во демонстрантите со гумени куршуми

Макфакс - 12.06.2019

Протестите во Хонг Конг денеска ескалираа. Полицијата ги нападна демонстрантите со солзавец и палки за да ги спречи да упаднат во зградата на парламентот. Демонстрантите ги блокираа улиците околу парламентот и ја гаѓаа полицијата со цигли.

Солзавец, гумени куршуми и апсења на протестите во Хонг Конг

Н.Македонија - 12.06.2019

Протестите во Хонг Конг денес екалираа, кога демонстрантите се обидоа да влезат во зградата на парламентот, а полицијата со интервенции работи за да го спречи упадот во зградата, јавува „Б92“.

(Видео) Полицијата во Хонг Конг употреби и гумени куршуми против демонстрантите

Независен - 12.06.2019

Полицијата во Хонг Конг употреби палки, солзавец и гумени куршуми за да ги растера демонстрантите кои се обидуваат да стигнат до зградата на локалниот Парламент. Илјадници, главно млади студенти, протестираат против законот со кој треба да се ...

Протести во Хонг Конг, полицијата употребуваше гумени куршуми

4NEWS - 12.06.2019

The post Протести во Хонг Конг, полицијата употребуваше гумени куршуми appeared first on ТВ21 . Извор: ...

(ВИДЕО) Хаос во Хонгконг: Демонстрантите тргнаа кон парламентот

Независен - 12.06.2019

Протестите во Хонгконг ескалираа кога демонстрантите се обидоа да влезат во зградата на парламентот. Полицијата се обидува да ги спречи со солзавец и пендреци. Демонстрантите ги блокираа улиците околу зградата на парламентот и ја гаѓаа полицијата со ...

Хонг Конг: Полицијата се обидува со солзавец да ги растера демонстрантите

Слободен Печат - 12.06.2019

Десетици илјади демонстранти го блокираа реонот околу Парламентот на Хонгконг во знак на протест против нацрт законот што ќе овозможи екстрадиција во Кина. Полицијата во Хонг Конг употреби палки и солзавец за да растера демонстранти кои се обидуваат ...

Нови масовни протести во Хонг Конг против законот за екстрадиција

Слободен Печат - 12.06.2019

Демонстрантите кои почнале да се собираат во раните утрински часови во паркот пред седиштетото на владата и кои биле опкружени со полиција, ги блокирале двете главни прометни улици. Илјадници демонстранти рано утрово го блокираа сообраќајот во ...

Блокиран законодавниот дом на Хонг Конг поради нацрт закон за екстрадиција во Кина (видео)

Локално - 12.06.2019

Илјадници демонстранти во Хонг Конг го блокираа влезот на Законодавниот совет денеска, пред второто читање на контроверзниот закон за екстрадиција, што ќе им овозможи на луѓето да бидат екстрадирани од Хонгконг во Кина за судење.

Хонг Конг се подготвува за нови протести поради предложениот закон за екстрадиција

МКД - 11.06.2019

Хонг Конг се подготвува за нови протести, штрајкови, запирање на превозот, откажување на патувања, во знак на протест против предложениот закон за екстрадиција според кој луѓето ќе може да бидат испратени на судење во Кина, откако лидерката на ...

Стотици илјади граѓани протестираат во Хонг Конг против законот за екстрадиција

Радио МОФ - 11.06.2019

Неколку стотици илјади луѓе излегоа на улиците во Хонг Конг во неделата со цел да го спречат измени на законот за екстрадиција, додека нов масовен протест е најавен за утре. Според демонстрантите, предложените измени ќе го олеснат апсењето на ...

(ВИДЕО) Судири меѓу демонстрантите и полицијата во Хонг Конг

Алсат-М - 12.06.2019

Полицијата во Хонг Конг употребила спреј и палки против демонстрантите кои протестираа против законот со кој ќе се овозможи на луѓето обвинети за злосторства да бидат екстрадирани во Кина.

Полицијата во Хонг Конг употреби и гумени куршуми против демонстрантите

Опсервер - 12.06.2019

Полицијата во Хонг Конг употреби палки, солзавец и гумени куршуми за да ги растера демонстрантите кои се обидуваат да стигнат до зградата на локалниот Парламент. Илјадници, главно млади студенти, протестираат против законот со кој треба да се ...

Солзавец употреби полицијата во Хонг Конг во обид да растера демонстранти (видео)

Локално - 12.06.2019

Полицијата во Хонг Конг употреби палки и солзавец за да растера демонстранти кои се обидуваат да стигнат до зградата на локалниот параламент. Десетици илјади демонстранти го блокираа реонот околу Парламентот на Хонгконг во знак на протест против ...

Демонстранти блокираа влез во законодавниот дом на Хонг Конг поради нацрт закон за екстрадиција во Кина

Опсервер - 12.06.2019

Илјадници демонстранти во Хонг Конг го блокираа влезот на Законодавниот совет денеска, пред второто читање на контроверзниот закон за екстрадиција, што ќе им овозможи на луѓе да бидат екстрадирани од Хонгконг во Кина за судење.

Кина ја поддржува Владата на Хонг Конг во носењето на Законот за екстрадиција

MakPress - 10.06.2019

Кина денеска објави дека ќе продолжи да ја поддржува владата на Хонг Конг да донесе закон за екстрадиција, додека повеќе од милион луѓе протестираат против законот, според кој осомничените би можеле да бидат испратени на судење во нивната матична ...

Судири меѓу демонстрантите и полицијата во Хонг Конг (ВИДЕО)

Курир - 12.06.2019

Полицијата во Хонг Конг употребила спреј и палки против демонстрантите кои протестираа против законот со кој ќе се овозможи на луѓето обвинети за злосторства да бидат екстрадирани во Кина.

Полицијата во Хонг Конг употреби и гумени куршуми против демонстрантите

24Инфо - 12.06.2019

Полицијата во Хонг Конг употреби палки, солзавец и гумени куршуми за да ги растера демонстрантите кои се обидуваат да стигнат до зградата на локалниот Парламент. Илјадници, главно млади студенти, протестираат против законот со кој треба да се ...

Солзавец употреби полицијата во Хонг Конг во обид да растера демонстранти

Опсервер - 12.06.2019

Полицијата во Хонг Конг употреби палки и солзавец за да растера демонстранти кои се обидуваат да стигнат до зградата на локалниот параламент. Десетици илјади демонстранти го блокираа реонот околу Парламентот на Хонгконг во знак на протест против ...

Демонстранти блокираа влез во законодавниот дом на Хонг Конг поради нацрт закон за екстрадиција во Кина

Сител - 12.06.2019

Илјадници демонстранти во Хонг Конг го блокираа влезот на Законодавниот совет денеска, пред второто читање на контроверзниот закон за екстрадиција, што ќе им овозможи на луѓе да бидат екстрадирани од Хонгконг во Кина за судење.

Полицијата во Хонг Конг употреби и гумени куршуми против демонстрантите

24 Вести - 12.06.2019

Полицијата во Хонг Конг употреби палки, солзавец и гумени куршуми за да ги растера демонстрантите кои се обидуваат да стигнат до зградата на локалниот Парламент. Илјадници, главно млади студенти, протестираат против законот со кој треба да се ...

Солзавец употреби полицијата во Хонг Конг во обид да растера демонстранти

Алфа - 12.06.2019

Полицијата во Хонг Конг употреби палки и солзавец за да растера демонстранти кои се обидуваат да стигнат до зградата на локалниот параламент. Десетици илјади демонстранти го блокираа реонот околу Парламентот на Хонгконг во знак на протест против ...

Демонстранти блокираа влез во законодавниот дом на Хонг Конг поради нацрт закон за екстрадиција во Кина

А1 On - 12.06.2019

Илјадници демонстранти во Хонг Конг го блокираа влезот на Законодавниот совет денеска, пред второто читање на контроверзниот закон за екстрадиција, што ќе им овозможи на луѓе да бидат екстрадирани од Хонгконг во Кина за судење.

Полицијата во Хонг Конг со гумени куршуми против студентите демонстранти

Нова ТВ - 12.06.2019

Полицијата во Хонг Конг употреби палки, солзавец и гумени куршуми за да ги растера демонстрантите кои се обидуваат да стигнат до зградата на локалниот Парламент. Илјадници, главно млади студенти, протестираат против законот со кој треба да се ...

Полицијата во Хонг Конг употреби солзавец во обид да растера демонстранти

А1 On - 12.06.2019

Полицијата во Хонг Конг употреби палки и солзавец за да растера демонстранти кои се обидуваат да стигнат до зградата на локалниот параламент. Десетици илјади демонстранти го блокираа реонот околу Парламентот на Хонгконг во знак на протест против ...

Демонстранти блокираа влез во законодавниот дом на Хонг Конг поради нацрт закон за екстрадиција во Кина

24Инфо - 12.06.2019

Илјадници демонстранти во Хонг Конг го блокираа влезот на Законодавниот совет денеска, пред второто читање на контроверзниот закон за екстрадиција, што ќе им овозможи на луѓе да бидат екстрадирани од Хонгконг во Кина за судење.

Полицијата во Хонг Конг употреби и гумени куршуми против демонстрантите

А1 On - 12.06.2019

Полицијата во Хонг Конг употреби палки, солзавец и гумени куршуми за да ги растера демонстрантите кои се обидуваат да стигнат до зградата на локалниот Парламент. Илјадници, главно млади студенти, протестираат против законот со кој треба да се ...

Демонстранти блокираа влез во законодавниот дом на Хонг Конг поради нацрт закон за екстрадиција во Кина

1tv - 12.06.2019

Илјадници демонстранти во Хонг Конг го блокираа влезот на Законодавниот совет денеска, пред второто читање на контроверзниот закон за екстрадиција, што ќе им овозможи на луѓе да бидат екстрадирани од Хонгконг во Кина за судење.