TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фон дер Лајен ја предупреди италијанската десница во пресрет на изборите

360 степени - 25.09.2022

„Мојот пристап е дека која и да е демократска влада подготвена да работи со нас, ние работиме заедно“, рече Фон дер Лајен на прашањето дали има загриженост за изборите во Италија. „Ако работите тргнат во тешка насока… Зборував за Унгарија и Полска, ...

„Бедни закани“: Италијанецот Салвини удри по шефот на ЕУ поради коментарот за изборите

Во Центар

Во Италија денеска парламентарни избори, лидерката на десницата фаворит

МКД

Изборната кампања во Италија беше потресена од тврдењата за финансирање од Русија

Во Центар

Избори во Италија на кои се очекува победа на десницата

Р.С.Европа

Италијанската десница е уверена во победата на изборите на последните митинзи пред гласањето

Во Центар

Италија: Парламентарните избори во деликатен момент за Европа

Локално

Сакам да кажам Deutsche Welle Фокус

Низок одѕив на гласачите на парламентарните избори во Италија

Либертас - 25.09.2022

Гласачките места беа отворени во 7 часот наутро по локално време. Според Министерството за внатрешни работи во Рим, до 12 часот излезноста била 19 отсто, што е помала од бројките од изборите во 2018 година , на кои беше забележан најмал одѕив ...

Низок одѕив на гласачите на парламентарните избори во Италија

24Инфо

Низок одѕив на гласачите на парламентарните избори во Италија

А1 On

Низок одѕив на гласачите на парламентарните избори во Италија

Опсервер

Избори во Италија, според анкетите – десницата е пред победа

Локално - 25.09.2022

Во Италија денеска се одржуваат парламентарни избори кои според последните анкети ќе доведат на власт десничарска коалиција од која Брисел однапред е претпазлив, бидејќи не се сигурни какви промени ќе следат во Рим, пред се во надворешната политика.

Избори во Италија, според анкетите десницата е фаворит

Макфакс

Парламентарни избори во Италија, лидерот на десницата е фаворит

Скопје1

Избори во Италија, според анкетите десницата е фаворит

Точка

Избори во Италија, според анкетите десницата е фаворит

Centar

Италијанците излегуваат на избори

Курир - 24.09.2022

Италијанците денеска ќе гласаат на, како што се нарекуваат клучни избори, во време кога Европа страда од последиците од руската војна во Украина. Првпат во Италија по завршувањето на Втората светска војна, овие избори може да доведат на чело на ...

Италијанците излегуваат на избори на кои е можна историска победа на екстремната десница

Опсервер

Италијанците излегуваат на избори, екстремната десница пред победа

Независен

Италијанците излегуваат на избори на кои е можна историска победа на екстремната десница

Либертас

Италијанците утре излегуваат на избори на кои е можна историска победа на екстремната десница

Бриф

Италијанците излегуваат на избори на кои е можна историска победа на екстремната десница

MakPress

Клучни избори во Италија, можна историска победа на екстремната десница

Слободен Печат

Денешен Во Центар 24Инфо Алсат-М Zoom Вечер Прес Lider Фокус