TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Руски научници експериментираат со вакцина врз база на јогурт

Локално - 15.09.2021

Научниците од Институтот за експериментална медицина во Санкт Петербург започнаа со тестирање на експериментална вакцина против Ковид, базирана на бактерии од млечна киселина (јогурт, кисело млеко) и делови од алфа и делта соеви, изјави денеска ...

Антиковид вакцина на база на јогурт – нов руски експеримент

Вечер Прес - 16.09.2021

Научниците од Институтот за експериментална медицина во Санкт Петербург започнаа со тестирање на експериментална вакцина против Ковид, базирана на бактерии од млечна киселина (јогурт, кисело млеко) и делови од алфа и делта соеви, изјави денеска ...