TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кадри на ВМРО-ДПМНЕ ја поздравуваат одлуката на Владата за субвенционирата струја

24Инфо - 01.12.2022

Од денеска, први Декември со одлука на владата компаниите кои вршат производство на основни прехранбени производи ќе добиваат субвенционирана електрична енергија преку „ЕСМ продажба“ по цена од 80 евра за мегават час, за основните и средните ...

Владата даде поевтина струја, од денеска почнува намалувањето на цените на основните прехранбени продукти

Бриф

Поевтина струја за компании и училишта, паѓа цената на лебот

Deutsche Welle

Владата обезбеди поевтина струја, од денеска почнува намалувањето на цените на основните прехранбени продукти

Frontline

Владата даде поевтина струја, од денеска почнува намалувањето на цените на основните прехранбени продукти

24Инфо

Кадри на ВМРО-ДПМНЕ ја поздравуваат одлуката на Владата за субвенционирата струја

Centar

Кадри на ВМРО-ДПМНЕ ја поздравуваат одлуката на Владата за субвенционирата струја

Бриф

CivilMedia Frontline

АД ЕСМ: 100% ги снабдуваме домаќинствата со електрична енергија

Press24 - 01.12.2022

АД ЕСМ е производител на електрична енергија и со сопствената произведена енергија го снабдува ЕВН Хоме за потребите на домаќинствата и малите потрошувачи. Снабдувањето се врши 100 процентно, по задолжение добиено од Владата, наместо 60% како што е ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата сама одлучува кои фирми ќе бидат на слободниот пазар на електрична енергија

Фактор

Освен договор за снабдување, ЕСМ треба да понуди и договор за откуп на енергија од фотоволтаици

Нетпрес

Поевтина струја за прехранбената индустрија, комунални претпријатија и училишта

Бизнис Вести

Поевтина струја за прехранбената индустрија, комунални претпријатија и училишта

Опсервер

Поевтина струја за прехранбената индустрија, комунални претпријатија и училишта

Н.Македонија

Поевтина струја за прехранбената индустрија, комунални претпријатија и училишта

Курир

MakPress МКД Либертас Нетпрес CivilMedia Frontline Lider Канал5

ЕСМ Снабдување со топлина започна со испорака на фактурите за октомври

Фактор - 30.11.2022

Ја известуваме јавноста дека“ЕСМ Снабдување со топлина” ги изработи фактурите за топлинска енергија за месец октомври и во тек е нивна достава. Износот на фактурите за топлинска енергија на потрошувачите кои плаќаат на 12 рати ќе бидe ист со оние за ...

Започна испораката на октомвриските сметки за парно греење

Мета

„ЕСМ Снабдување со топлина“ два месеци ја превзема базата, Скопјани се уште немаат добиено сметки за октомври

MakPress

„ЕСМ Снабдување со топлина”: Се изработуваат фактурите за парно за октомври

Либертас

Фактурите за парно за октомври се доставуваат, без провизија може да се платат на пунктовите на ЕСМ Снабдување

еМагазин

Изработени се сметките за парно за октомври, во тек е нивна достава

Курир

„ЕСМ снабдување со топлина“ започна со испорака на фактурите за октомври

Бизнис Вести

Опсервер Канал5 Слободен Печат Независен +инфо MakPress Press24 Н.Македонија

АД ЕСМ: Мицкоски е крајно несериозен и неодговорен, а е професор

Press24 - 30.11.2022

АД ЕСМ има законска обврска да го снабдува регулираниот пазар, односно домаќинствата и малите потрошувачи, и истото го прави по задолжение од Влада во 100%, иако законот за 2022г предвидува 60% снабдување.

Во изминатото деноноќие произведени 12.636 MWh електрична енергија

Курир

Влада: ЕСМ во изминатото деноноќие целосно ги задоволи потребите на домаќинствата и малите потрошувачи

MakPress

АД ЕСМ во изминатото деноноќие целосно ги задоволи потребите на домаќинствата и малите потрошувачи, произведени 12.636 MWh електрична енергија

4NEWS

Изминатото деноноќие произведени 11.842 MWh, набавени 4.580 MWh електрична енергија

Локално

Изминатото деноноќие произведени 11.842 MWh и целосно задоволени потребите од електрична енергија на домаќинствата и малите потрошувачи

Макфакс

Произведени 12.636 MWh електрична енергија во изминатото деноноќие

Нетпрес

24Инфо Опсервер Канал5 Фокус Точка MTM Тера MakPress