TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Филипче: Помладите ќе почекаат за вакцинација

Алфа - 14.05.2021

Министерот Филипче повторно не си достои на зборот. Откако викендов кажа дека сите кои се пријавени до 30-ти април на vakcinacija.mk ќе добијат термин за имунизација најдоцна до утре, сепак граѓани помлади од 40 години кои се пријавени ќе останат ...

Можно е помладите сепак да почекаат за термин – изјави Филипче, иако најави дека сите пријавени за вакцина до крајот на април, ќе добијат термин до 15-ти мај

ММС

Иако беше најавено дека до 15 мај сите пријавени ќе добијат термин, помладите сепак ќе почекаат за вакцина, најави Филипче

еМагазин

Филипче: Помладите ќе почекаат за вакцинација

Скопје инфо

Филипче: Помладите ќе почекаат за вакцинација

Н.Македонија

Филипче: Помладите ќе почекаат за вакцинација

Centar

Филипче: 180.000 вакцинирани, помладите од 40 години ќе почекаат за вакцинација

Сител

Lider Expres Курир Press24 Република PressingTV MTM Денешен

Филипче: Помлади се вакцинираат затоа што постарите веќе се вакцинирале

Независен - 14.05.2021

По реакциите на јавноста дека се вакцинираат млади луѓе, а акцент не е ставен на оние со хронични болести, министерот за здравство Венко Филипче објасни дека тоа се случило само во некои општини.

Филипче: Помлади се вакцинираат затоа што постарите веќе се вакцинирале

24Инфо