TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ливерпул со голови од далечина го растури Линколн, Фоден донесе победа за Сити (ВИДЕО)

Дерби - 24.09.2020

Фудбалерите на Ливерпул и Манчестер Сити се изборија за победи и пласман во осминафиналето на англискиот Лига Куп. Избраниците на Јирген Клоп славеа на гостувањето кај Линколн со 7-2 со тоа што најголемиот дел од погодоците на „црвените“ дојдоа ...

ВИДЕО: Ливерпул го декласираше Линколн, Сити се мачеше за триумфот над Борнмут

Дриблинг - 24.09.2020

Фудбалерите на Ливепрул во целост се погрижија Линколн уште долго да го памети денот кога ги пречекаа шампионите на Англија во 1/16 финалето од Лига Купот. „Црвените“ на Клоп славеа со 7:2 а головите за победникот ги постигнаа, Шакири, Минамото, ...

Грујиќ со прв гол за Ливерпул 1.496 дена по потписот, Фоден ги спаси Сити

TopSport - 24.09.2020

Фил Фоден очигледно ги надмина фрустрациите по исфрлањето од англиската репрезентација по „авантурата“ во Исланд, откако постигна еден гол и асистираше на уште еден за Манчестер сити со 2:1 го победат Бурнемаут во 1/16 финалето на Англискиот лига ...

Ливерпул и со втор тим лесно помина кај Линколн и му даде седум гола

СуперСпорт - 24.09.2020

Екипата на Ливерпул премногу лесно помина на гостувањето кај Линколн во рамките од третото коло од Карабао Купот. Актуелниот англиски шампион и со резервен состав беше пресилен за тимот кој игра во третата лига во Англија совладувајќи го со убедливи ...

Ливерпул убедливо, Сити едвај до следна рунда во Лига купот на Англија

Екипа - 24.09.2020

Ливерпул повеќе од убедливо со 2-7 славеше на гостувањето против Линколн во третата рунда натпревари од Лига купот на Англија. „Црвените“ до победата дојдоа со головите Шаќири, Грујиќ, Ориги кој стрелаа по еднаш, и Минамино и Џоунс кои во два ...

Подзаборавениот Џердан Шаќири се врати со маестрален погодок 🎥

Спортски - 24.09.2020

Ливерпул моментално игра во гости кај нисколигашот Линколн во натпревар од 1. коло од англискиот Лига куп. Јирген Клоп вечерва одлучи да им даде шанса на играчите кои најчесто се на клупа, но и покрај тоа Црвените веќе во 50 минута водат со 5:0.

Ѓердан гол на Шаќири, Ливерпул постигнува само евроголови против Линколн (Видео)

Спортманија - 24.09.2020

Швајцарскиот репрезентативец долго е во втор план кај Ливерпул, но со ефектен гол од слободен удар покажа дека е подготвен за поголема минутажа Џердан Шаќири го игра првиот меч како стартер за Ливерпул во 2020 година и веднаш ја оправда довербата ...