TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев: Посветени сме на вториот круг, да го подобриме резултатот и веруваме во тоа

Вечер Прес - 22.10.2021

Посветени сме на вториот круг, да го подобриме резултатот и веруваме во тоа, з атоа што правиме обединување, затоа што имаме сериозна државна национална коалиција. Во 19 општини водиме во првиот круг, ама имаме шанса во 32, изјави вечерва премиерот ...

Заев: Ќе има пресврт во Скопје, нема „Едно општество за сите“ ако главниот град го водат националисти

Слободен Печат

Заев: Верувам дека во Скопје како симбол на победата ќе се направи пресврт во вториот круг

ТВ21

Оставка ако се изгуби Скопје? Заев: Народот ќе каже, на 31 одиме на “ALL IN”, се друго е менливо и минливо!

ТВ21

Заев: 31 Октомври за мене е „all in“, никој не е вечен, политичарите доаѓаат и заминуваат

ТВ21

Заев за првиот круг: Не ни беше лесно, не беше очекуван резултатот

ТВ21

Вториот круг од изборите е сѐ или ништо за државата, вели Заев

Локално

Република Република Денешен Република iPortal Локално ТВ21 Слободен Печат

Заев: Ќе се формира граѓански совет во Скопје, видовме што е граѓанството – „Тоа ВМРО-СДСМ може дома, ништо не сме без ...

ТВ21 - 21.10.2021

„Скопје ќе си формира граѓански совет. Видовме што е граѓанството во Скопје. Тоа ВМРО-СДСМ може по дома, ништо не сме ние без граѓаните“, порача Зоран Заев во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21.

Селмани: Верувам дека ВМРО-ДПМНЕ се изненадени од добриот резултат во првиот круг

ТВ21

Заев: СДСМ не изгуби од ВМРО, тие имаат помалку гласови во однос на минатите избори, но членството на СДСМ ни даде жолт картон

ТВ21

Заев: СДСМ не изгуби од ВМРО-ДПМНЕ – ние добивме жолт картон од нашите гласачи

Press24

Заев на ТВ21: Ќе има пресврт за Град Скопје во вториот круг, граѓаните знаат колку е важен главниот град

Centar

Заев: Многу наши граѓани не беа примени од градоначалниците, ќе ја исправиме грешката

Локално

Заев во втор круг трча со жолт картон, кој ќе го даде одлучувачкиот гол?!

Вечер Прес

ТВ21 iPortal Република Либертас iPortal Република Бриф 24Инфо

Дали Албанците од Кичево ќе го казнат ДУИ?

Фокус - 21.10.2021

Дали Албанците од Кичево ќе ја казнат Демократската унија за интеграции, партија која е на власт во општината од 2013 година, откако кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Јовановски освои повеќе гласови од Фатмир Дехари од ДУИ кој бара трет мандат од ...

Продолжува предизборната кампања во Кичево – Дехари од ДУИ против Јованоски од ВМРО-ДПМНЕ

ТВ21

Внукот на Ахмети даде поддршка за кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ во Кичево

Курир

И внукот на Ахмети, Лимани, со поддршка на кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за Кичево

Денешен

Александар Јовановски од ВМРО-ДПМНЕ во Кичево ја доби поддршката од внукот на Али Ахмети

Република

Пресврт во ДУИ: Внукот на Ахмети со поддршка за ВМРО-ДПМНЕ во Кичево

Lider

Изборна битка за Скопје: Колку „тежат“ кандидатите за градоначалник наспроти партиите?

Frontline

CivilMedia