TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mercedes со деветта рекордна година, број 1 во премиум сегментот

Automedia - 24.01.2020

Продажбата на Mercedes повторно постигна рекорди лани: Најдобар квартал во историјата, најдобра продажба во Германија во последните десет години, дури и G-Class го надминал претходниот рекорд. СУВ-моделите учествуваат со една третина во продажбата.

Mercedes се подготвува за редизајн на E Class

Точка - 22.01.2020

Производителот од Штутгарт ги објави првите детали и фотографии од рестилизираниот E Class кој ќе пристигне во продажните салони во текот на ова лето. Актуелната генерација на Mercedes E Class дебитираше во 2016-та година, а во текот на 2020-та ...

Mercedes-Benz ја најави редизајнирата E класа

Авто Плус - 22.01.2020

Германскиот производител ги објави првите детали и фотографии од рестилизираната E класа која во продажните салони ќе пристигне во текот на летото Актуелната генерација на Mercedes E класа дебитираше во 2016 година, а во текот на оваа ќе биде ...

Mercedes наскоро ќе ја претстави освежената Е-Class

Кајгана - 22.01.2020

Освеженото издание на Е-Класата пристигнува во европските продажни салони во средина на оваа година. Четири години по премиерното претставување на актуелната генерација на Е-Class, во Mercedes се подготвуваат за претставување на редизајнираниот ...