TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Калин Ивановски грешеше и се сопна на првата пречка на Австралијан Опен

Gol.mk - 22.01.2022

Македонскиот тенисер Калин Ивановски како десетти носител доби место на јуниорскиот Грен Слем турнир Австралијан Опен и не успеа да ја мине првата пречка. Во првата рунда, Ивановски загуби од Русинот Јарослав Демин со 0-2 во сетови (6-7, 5-7).

Македонија ноќеска нема да спие – Калин Ивановски е десетти носител, во 02.30 часот ја почнува одисејата на Австралија ...

Спортманија - 21.01.2022

Калин Ивановски ноќеска ќе игра во првото коло на Австралија опен, на јуниорскиот дел од турнирот, а мечот ќе биде историски, бидејќи за првпат Македонец во сингл ќе биде носител на гренслем турнир.

Ивановски рангиран како десетти носител на јуниорскиот Австралија опен

Екипа - 21.01.2022

Најдобриот млад македонски тенисер Калин Ивановски е рангиран како десетти носител на јуниорскиот турнир на првиот гранд-слем во сезоната Австралија опен. Ивановски кој имаше одлична 2021 година во јуниорска конкуренција со големи очекувања тргнува ...

Калин Ивановски против Русинот Демин утре наутро почнува на јуниорскиот АО

SportMedia - 21.01.2022

Младата македонска тениска надеж, Калин Иваовски, утре наутро треба да ги започне настапите на јуниорскиот дел од првиот Грен Слем турнир годинава, Австралија Опен. Ивановски кој е 10. носител на јуниорскиот турир кај мажите, во премиерното коло за ...

Калин Ивановски десетти носител на јуниорскиот Австралија Опен

Gol.mk - 20.01.2022

Младиот македонски тениски талент, Калин Ивановски одново ќе настапи на еден од четирите најголеми турнири во овој спорт. Ивановски е пријавен и ќе учестува на јуниорскиот Австралија Опен кој се одржува во Мелбурн.