TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

УДАРНА ВЕСТ: Транспаренси ја прогласи Македонија за земја без корупција! (ВИДЕО)

Курир - 01.04.2023

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ на оргинален начин за први април се пошегува на сметка на власта, за која тврдат дека е неспособна и дека никогаш не ги исполнила ветувањата дадени пред граѓаните.

УМС на ВМРО-ДПМНЕ со првоаприлско видео за политиките на власта

24Инфо - 01.04.2023

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ по повод 1-ви април, Денот на шегата преку првоаприлско видео ги искажа лошите политики на оваа криминална влада предводена од СДС и ДУИ. УМС наброја само дел од многуте политики кои власта ги ветуваше пред да ...

Ударна вест: Транспаренси ја прогласи Македонија за земја без корупција!

Република - 02.04.2023

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ на оригинален начин за први април се пошегува на сметка на власта, за која тврдат дека е неспособна и дека никогаш не ги исполнила ветувањата дадени пред граѓаните.

ВИДЕО| „Македонија земја без корупција, според Транспаренси…“

Нетпрес - 01.04.2023

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ на оргинален начин за први април се пошегува на сметка на власта, за која тврдат дека е неспособна и дека никогаш не ги исполнила ветувањата дадени пред граѓаните.

(видео) ВОНРЕДНА ПРВОАПРИЛСКА ВЕСТ: Македонија е прогласена за земја во која е искоренета корупцијата, соопшти УМС

Денешен - 01.04.2023

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ на оргинален начин за први април се пошегува на сметка на власта, за која тврдат дека е неспособна и дека никогаш не ги исполнила ветувањата дадени пред граѓаните.

Унија на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ со првоаприлска шега на сметка на власта

Press24 - 01.04.2023

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ на оргинален начин за први април се пошегува на сметка на власта, за која тврдат дека е @неспособна и дека никогаш не ги исполнила ветувањата дадени пред граѓаните“.

Вонредна првоаприлска вест: Македонија е прогласена за земја во која е искоренета корупцијата, соопшти УМС

MakPress - 01.04.2023

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ по повод 1-ви април, Денот на шегата преку првоаприлско видео ги искажа лошите политики на оваа криминална влада предводена од СДС и ДУИ. УМС наброја само дел од многуте политики кои власта ги ветуваше пред да ...