TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Кралевите“ ја загубија „круната“ - Реал има смешна статистика во ЛШ откако се појави ВАР!

Gol.mk - 08.08.2020

Реал Мадрид не е повеќе „крал“ на Европа, или ако сакате веќе одамна не е на врвот. Во последните две сезони статистиката на најтрофејниот европски клуб е поразителна. Реал Мадрид загуби ОСУМ европски натпревари овие две сезони во Европа со ...

Стерлинг вели дека само поради две прични го поминале Реал Мадрид

24Фудбал - 08.08.2020

Рахим Стерлинг го постигна својот 100 гол во дресот на Манчестер Сити во сите натпреварувања и му помогна на својот тим да го помине Реал Мадрид и да се пласира во четвртфиналето од Лигата на шампионите.

Варан: Сакам да покажам образ пред сите, бидејќи ова е мој пораз!

Gol.mk - 08.08.2020

Вечерва Рафаел Варан е трагичар на Реал Мадрид. Неговите грешки го одведоа Манчестер Сити во четвртфиналето, а по натпреварот Французинот храбро се појави пред камерите, потег кој многу играчи не би го направиле. „Ова не ми се случувало често.

Зидан: Не може секогаш да се победува, игравме двомеч против голема екипа

Gol.mk - 07.08.2020

Реал Мадрид не успеа да приреди сензација и да го елиминира моќниот англиски Манчестер Сити. Со две победи од по 2-1, прилично лесно и надмоќно „граѓаните“ се наметнаа на сезонава променливиот Реал Мадрид во Лигата на шампионите.

Зидан откри што му кажал на Варан по мечот со Манчестер Сити

24Фудбал - 07.08.2020

Рафаел Варан беше трагичар за Реал Мадрид, со два големи кикса му подари два гола на Манчестер Сити кои значеа и елиминација за кралскиот клуб. Зидан по мечот на својот сонародник му рекол само да ја крене главата горе.

Варан ни во сон не очекуваше дека вака ќе греши и дека тоа ќе значи елиминација на Реал (Видео)

Спортманија - 07.08.2020

Дефанзивецот на Кралскиот клуб како да е член на некој аматерски тим Рафаел Варан вечерва го одигра можеби и најслабиот меч во кариерата, а тоа значеше и елиминација на Реал Мадрид од Лигата на шампиони.

Зидан откри што му кажал на трагичарот Варан по мечот и даде оценка за сезоната на Реал

Дерби - 07.08.2020

Зинедин Зидан џентлменски го прифати поразот и му се насмевна на Пеп Гвардиола во моментите кога се ракуваа по последниот судиски свиреж на Брих, од што можеше да се заклучи дека францускиот стручњак е крајно релаксиран и покрај непријатната ...

Зинедин Зидан прв пат како тренер елиминиран во ЛШ

Sport M - 07.08.2020

Ова е прв пат Зинедин Зидан да биде елиминиран во ЛШ во неговата тренерска кариера. Претходно, во трите обиди во сезоните 2015/2016, 2016/2017 и 2017/2018 стигнуваше до крајот. Кога Реал Мадрид испадна од Ајакс во осминафиналето тренер беше ...

Кој ако не Гвардиола: Пеп го најде лекот за Зидан!

Спортклуб - 07.08.2020

Првпат во својата кратка кариера, Зинедин Зидан доживеа елиминација во нокаут фаза од Лигата на шампионите. Во претходните три сезони во кои го водеше Реал, Французинот ги освојуваше титулите во елитното натпреварување, но сега налета на Пеп ...

Зидан за првпат во тренерската кариера е елиминиран во Лигата на шампионите

SportMedia - 07.08.2020

Реал Мадрид беше поразен од Манчестер Сити со 2-1 на реванш мечот и со 4-2 е елиминиран од Лигата на шампионите. Ова е првпат Зинедин Зидан во тренерската кариера да биде исфрлен од најелитното европско клупско натпреварување.

Зизу ја заврши доминацијата, за првпат испадна како тренер од ЛШ

Gol.mk - 07.08.2020

Зинедин Зидан, стратегот на Реал Мадрид, се надеваше на изненадување во Манчестер и пласман во наредната фаза, но грешките на Варан беа кобни во дуелот со Сити и неговиот тим го чинеа елиминација.

ВИДЕО: Кошмарна ноќ за Варан, Сити го исфрли „кралот“ на Европа

Gol.mk - 07.08.2020

Лигата на шампионите остана без најпопуларното име, затоа што најтрофејниот европски клуб Реал Мадрид доживеа пораз кај Манчестер Сити (2-1) и „граѓаните“ се тимот што ќе патуваат на завршницата во Лисабон.

Реал не може без Рамос, Варан му подари два гола на Манчестер Сити, кралот е елиминиран! (ВИДЕО)

24Фудбал - 07.08.2020

Манчестер Сити со 2-1 славеше и на вториот осминафинален натпревар против Реал Мадрид во Лигата на шампионите, Рафаел Варан беше трагичар, направи два огромни кикса и му ги подари и двата гола на англискиот тим.

ЛШ: Несфатливи грешки на Варан го промовираа Манчестер Сити во четвртфиналист (ВИДЕО)

SportMedia - 07.08.2020

Завршницата на годинашнава сезона од Лигата на шампионите ќе остане без „кралскиот клуб“ од Мадрид. Во реванш мечот против Манчестер Сити на „Етихад“ момците на Зинедин Зидан дозволија со две сопствени грашки да го даруваат домашниот тим со два гола ...

Фердинанд јавно го прозва Бејл и побара одговори од него

Дерби - 07.08.2020

Герет Бејл воопшто не отпатува во Манчестер и не е дел од тимот на Реал МАдрид кој вечерва гостува на „Итихад“, а фактот што Рио Фердинанд доби шанса да биде еден од аналитичарите на овој меч во студиото на „Би-Ти Спорт“, го натера да му испрати ...

Варан честеше, Манчестер Сити се пласираше во четвртфиналето (Видео)

СуперСпорт - 07.08.2020

Екипата на Манчестер Сити успеа да ја сочува предноста од првиот натпревар во Мадрид и со нова победа против Реал од 2:1 се пласираше во четвртфиналето од Лигата на шампионите. На поразот на „кралевите“ кумуваше катастрофалната игра на Рафаел Варан ...

Срамни грешки на Варан, елиминација за Реал и сензација на Лион против Јуве

Оff.net - 07.08.2020

Два гиганти за кои само трофејот е успех, се простуваат уште во осминафиналињата во ЛШ кои завршија 2:1. Реал без Рамос беше хотел промаја во одбрана и прими два гола после недозволени киксови на Варан, а Јуве направи пресврт со двата гола на ...

ВИДЕО: Сити по втор пат го „тресна“ Реал Мадрид и обезбеди пласман во четвртфинале

Дриблинг - 07.08.2020

Стерлинг и Жезус го потврдија пласманот на Манчестер Сити во четвртфиналето на „граѓаните“ во Лигата на шампионите, Реал Мадрид по втор пат е поразен со 2-1. Домашните не им дадоа многу простор на „кралевите“ да се разиграат, Бензема успеа да ...

Бејл барал поштеда пред вечерашниот дуел, го фатиле како игра голф (ВИДЕО)

Канал5 - 07.08.2020

Вечерва, по петмесечна пауза, Лигата на шампионите се враќа на реванш натпреварите меѓу Манчестер Сити и Реал Мадрид, како и Јувентус и Лион во осмина финалето. Сити на „Етихад“ ја брани предноста од 2: 1 од Мадрид стекната на 26 февруари и не може ...

Два пенали во Торино, Бензема ги врати „кралевите“ во живот

Макфакс - 07.08.2020

Полувреме е на двата реванш осминафинални натпревари во ЛШ, во Манчестер и во Торино, на двата истиот резултат 1-1. „Старата дама“ беше амбисот откако гостите од Лион поведоа со 0-1 сред Торино.

(ВИДЕО) Варан, подобро облечи син дрес, го уништи Реал!

Спортклуб - 07.08.2020

Рафаел Варан ги има во својата колекција речиси сите трофеи што може да ги освои еден фудбалер, но сигурно до крајот на кариерата ќе го памети натпреварот против Манчестер Сити. Премиерлигашот води со 2-1, а двата гола му беа подарок од францускиот ...

Нема крај на грешките на Варан – Сити е на чекор од четвртфинале (ВИДЕО)

Екипа - 07.08.2020

Рафаел Варан ќе биде главниот виновник за елиминацијата на Реал Мадрид во осминафиналето во Лигата на шампионите. Откако направи глупост во 9. минута по кое Сити преку Стерлинг дојдоа до водство од 1-0, во вториот дел повторно голем кикс на ...

Реал и Јувентус примија голови уште на стартот, сега имаат невозможна мисија во ЛШ (Видео)

Спортманија - 07.08.2020

Екипите кои имаа предност по првите мечеви, погодија први и на реваншот Манчестер сити води со 1:0 против Реал Мадрид, Олимпик по само 10 минути од стартот на реванш мечот во осминафиналето во Лигата на шампиони.

„Кралот“ е жив: Бензема го врати Реал Мадрид во игра за четвртфинале од ЛШ (ВИДЕО)

Sport 1 - 07.08.2020

Дека никогаш не треба да се потцени ранетиот „крал“ се потврди и вечерва кон средината на реванш-средбата помеѓу Манчестер Сити и Реал Мадрид од осминафиналето од Лигата на шампионите (ЛШ), откако шпанскиот тим изедначи на 1-1 со што се врати во ...

ВИДЕО: Никогаш не ги отпишувајте, Реал Мадрид се врати во живот

Sport M - 07.08.2020

Откако во 9-та минута Стерлинг му донесе предност на Манчестер Сити од 1:0 и воедно во вкупниот резултат зголеми на 3:1, Реал Мадрид брзо возврати. Карим Бензема беше стрелец на голот за 1:1 и сега му е потребен само еден гол за да ја израмни ...

Родриго го измести Кансело, Бензема го врати Реал во живот (Видео)

СуперСпорт - 07.08.2020

Реал Мадрид го израмни резултатот на „Етихад“ и најави супер возбудливо второ полувреме во Манчестер. Родриго на одличен начин го помина Жоао Кансело и упати супер центаршут кој во гол го претвори Карим Бензема за ...

Каква глупост на Варан – Стерлинг носи брзо водство за Сити (ВИДЕО)

Екипа - 07.08.2020

Рафаел Варан направи голема глупост уште во 10. минута од натпрерато против Манчестер Сити во реванш натпреварот од осминафиналето во Лигата на шампионите. Варан си поигруваше со судбината во соптствениот шеснаесетник, глупост која ја искористи ...

Катастрофална реакција на одбраната на Реал, Стерлинг погоди за 1:0 (Видео)

СуперСпорт - 07.08.2020

Рахим Стерлинг дополнително го отежна патот на Реал Мадрид до пласман во четвртфиналето откако во раната фаза од натпрварот на „Етихад“ погоди за 1:0. Одбраната на „кралевите“ реагираше катастрофално, а Рахим Стерлинг немаше тешка задача да го ...

ВИДЕО: Бејл не сакал да игра против Манчестер Сити, но сака голф, навивачите сигурно се бесни

Sport M - 07.08.2020

Реал Мадрид вечерва му гостува на Манчестер Сити во реваншот од ЛШ (1:2), а Герет Бејл не е во составот. Дури не отпатувал во Англија. На прашањето зошто не е дел од тимот за овој дуел, тренерот Зинедин Зидан изјави дека Велшанецот не сакал да игра.

Реал Мадрид со формација 4-3-3 ќе брка триумф на „Итихад“ (ФОТО)

Sport 1 - 07.08.2020

Реваншот меѓу Манчестер сити и Реал Мадрид во осминафиналето на Лигата на шампиони ќе биде вечерва во центар на внимание, а тренерите на двата тима веќе ги избраа стартните состави. „Граѓаните“ имаат предност од 2-1 против „кралевите“ од првиот меч ...

Додека Зидан ги прави последните подготовки за клучниот меч со Сити, Бејл си игра голф! (ВИДЕО)

24Фудбал - 07.08.2020

Герет Бејл одби да патува за Манчестер за реваншот помеѓу Реал и Манчестер Сити во Лигата на шампионите, Велшанецот попладнево беше уловен како игра голф во Мадрид. За нешто повеќе од еден час, Манчестер Сити и Реал Мадрид ќе ги одмерат силите на ...

СТАРТНИ СОСТАВИ: „Кралевите“ со Родриго по голови на „Итихад“

Gol.mk - 07.08.2020

Дуелот меѓу Манчестер Сити и Реал Мадрид се очекува да биде еден од највозбудливите во оваа фаза на Лигата на шампионите. Пеп Гвардиола и Зинедин Зидан се одлучија за стартните единаесет, пред мечот на „Итихад“.

Реал мора да се отвори и да нападне во Манчестер (Состави)

Спортклуб - 07.08.2020

Реал вечерва ќе мора да го нападне Сити среде Манчестер и да се обиде да надополни од она што го загуби пред неколку месеци во Мадрид. Граѓаните од Мадрид донесоа 2:1 предност и ќе биде интересно да се види како Реал ќе реагира на вечерашното ...

ФОТО: Познати стартните состави на Сити и Реал Мадрид

Дриблинг - 07.08.2020

Манчестер Сити со 2-1 предност од Мадрид го пречекува Реал на реваншот од Лигата на шампионите, осминафинале во елитата на УЕФА. Гвардиола и Зидан ги објавија стартните формации на екипите: Comments are closed for this ...

Манчестер Сити пред пласман во 1/4 финалето

Телма - 07.08.2020

По скоро шест месеци пауза продолжуваат возбудувањата во елитното европско клупско фудбалско натпреварување. Денеска и утре ќе бидат познати последните патници во четврт-финалето и четирите екипи кои ќе бидат дел од завршниот турнир што ќе се одржи ...

Што правеше Бејл денеска во Мадрид додека Зидан подготвува говор во Манчестер (Видео)

Дерби - 07.08.2020

Зинедин Зидан на вчерашанта прес-конференција објасни дека Герет Бејл се самоотпишал од гостувањето во Манчестер во Лигата на шампионите, откако претходно навистина чудеше фактот што Французинот не го смести во долгата листа од 24 фудбалери.

ВИДЕО: Герет Бејл ги изнервира соиграчите, игра голф a тие вечер на „Етихад“ во „невозможна“ мисија

Дриблинг - 07.08.2020

Велшанецот Герет Бејл со сигурност летово го напушта Реал Мадрид, тој не е во сотавот за гостувањето на „кралевите“ кај Сити каде бркаат негатива од еден гол по првата средба во Лигата на шампионите.

Бејл не замина во Манчестер, туку остана да си игра - голф! (ВИДЕО)

Sport 1 - 07.08.2020

Репрезентативецот на Велс, Герет Бејл ги налути навивачите на Реал Мадрид затоа што не замина со клубот на мечот против Манчестер сити. Бејл не замина на „Итихад“, туку остана во Шпанија да игра голф, а снимката која се појави на интернет ги збесна ...

„Кралевите“ во Манчестер бркаат негатива, а Бејл игра голф! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 07.08.2020

Герет Бејл не се најде во составот на Зинедин Зидан за реванш осминафиналниот натпревар од Лигата на шампионите против Манчестер сити. Потсетување, Реал Мадрид на првиот меч загуби со 1:2 и на „Етихад“ стадионот ќе мора да се покаже во многу подобро ...

Како да се игра без капитенот? Реал Мадрид не може никого да победи без Рамос

Спортманија - 07.08.2020

Кралевите губеа без клучниот играч во одбраната мечеви против Ајакс, Јувентус, Шалке 04, ЦСКА Москва, ПСЖ... Серхио Рамос отпатува со екипата на Реал Мадрид во Манчестер, но не може да игра против Сити, вечерва во реванш-мечот од осминафиналето во ...

Eве што прави Бејл додека останатите во Реал го чекаат реваншот 🎥

Спортски - 07.08.2020

Герет Бејл не отпатува со остатокот од тимот во Манчестер каде што неговиот тим вечерва ќе игра реванш во осминафиналето од ЛШ против Сити. Велшанецот според зборовите на тренерот Зидан одбил да игра во овој натпревар, па затоа бил изоставен.

Реал се кае што не го продаде Бејл минатото лето

Sport 1 - 07.08.2020

Шпанскиот великан Реал Мадрид и велшката ѕвезда Герет Бејл се во сериозни проблеми цела една година, после што на „Сантјаго Бернабеу“ признале дека се каат што ланското лето не го продадоа крилниот напаѓач во Кина и го задржаа во своите редови.

Хамес Родригез заврши со Реал, Зидан не му го прости гревот од 5 јули

Спортклуб - 07.08.2020

Со денови се шпекулира за новиот клуб на Хамес Родригез. Се споменуваат ПСЖ, Атлетико и Арсенал, но извесно е само дека Колумбиецот повеќе нема да го облече дресот на „Кралевите“. Со оваа тема во денешниот број се занимава престижниот „АС“, со ...

Реал Мадрид призна дека направил огромна грешка!

СуперСпорт - 07.08.2020

Реал Мадрид призна дека направил грешка кога не го продал Герет Бејл во Кина, каде што репрезентативецот на Велс ќе заработуваше многу поголема плата, а притоа „кралевите“ ќе се ослободеа од трошоците.

Мијатовиќ не верува во пласман на „кралевите“ во следната рунда: Тешко дека ќе ја одбранат титулата…

Дерби - 07.08.2020

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид и прославен југословенски репрезентативец, Предраг Мијатовиќ даде свое видување за случувањата во Лигата на шампионите оваа сезона. Тимот на Реал Мадрид ја брани титулата во ова натпреварување, но ќе има тешка ...

Родригез заврши со Реал Мадрид: Зидан не му го простил „гревот“ од 5 јули!

СуперСпорт - 07.08.2020

Со денови се шпекулира за новиот клуб на Хамес Родригез, а се споменуваат ПСЖ, Атлетико Мадрид и Арсенал, но јасно е дека Колумбиецот нема повеќе да игра за Реал Мадрид. Тренерот Зинедин Зидан донел таква одлука на почетокот на јули.

Детали за ситуацијата на Родригез: Отпишан е поради „гревот“ на 5. јули

Спортски - 07.08.2020

Колумбиецот Хамес Родригез е на излезни врати од Реал Мадрид и тој повеќе нема да игра за шампионот на Шпанија без разлика што ќе се случи вечерва на „Етихад“. Со денови се шпекулира за новиот клуб на Родригез .

Бејл не сакал да игра, затоа не е меѓу патниците кои заминаа за Манчестер

Спортманија - 07.08.2020

Зидан смета дека проблемот со Велшанецот е нерешлив. На прес-конференцијата на Зинедин Зидан во Манчестер во пресрет на вечерашниот дуел од осминафиналето во ЛШ, новинарите најмногу се интересираа зошто го нема Герет Бејл меѓу патниците и на листата ...

Варан покажува како Реал Мадрид ќе се справи со отсуството на Рамос

Sport M - 07.08.2020

Рафаел Варан изјави дека на Реал Мадрид му требаат нови лидери на теренот за да се соочат со Сити во 1/8 финалето од Лигата на шампионите, поради отсуство на капитенот Серхио Рамос. Манчестер Сити има предност од 2:1 од првиот натпревар, што се ...

Зидан: На Бејл не му се игра против Сити

Спортски - 07.08.2020

Иако Зидан сака поинаку да го претстави односот помеѓу него и Герет Бејл јасно е дека тој е далеку од идеален, некои би кажале и далеку од нормален однос на играч-тренер. Новиот повод за да се пишува на оваа тема е изоставувањето на Бејл за реванш ...