TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поставени рефлектори на фудбалското игралиште во Старо Чајле

А1 On - 17.05.2018

Спортскиот терен во гостиварското село Чајле во иднина ќе може да се користи и во вечерните часови, бидејќи, со финансиска поддршка од локалната самоуправа, беше инсталирано осветлување. Од Општина Гостивар наведуваат дека поставувањето на ...

Поставени рефлектори во фудбалското игралиште во Старо Чајле

Вечер - 17.05.2018

Во низата на активностите на Општина Гостивар за подобрување на квалитетот на животот и поттикнувањето на младите за занимавање со спортски активности, во фудбалското игралиште во Старо Чајле се поставија рефлектори.

Нападнат гостиварец додека возел мотор, осомничени се двајца малолетници

Gostivarpress.mk - 17.05.2018

Дваесет и едногодишниот Т.Т. од Гостивар, вчера попладне пријавил дека движејќи се со моторцикл од Чегране кон Чајле, физички бил нападнат од две лица, исто така, со моторцикли, кои со метален боксирач и дрвен предмет почнале да го удираат по ...