TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Земјотрес во околината на Каратманово и Велес

Алсат-М - 12.01.2018

Земјотрес со магнитида од 2,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран вечерва во 19:07 минути на 45 километри југоисточно од Скопје од велешкото епицентрално подрачје. Како што соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природноматематичкиот ...

Нов земјотрес во Македонија

Скопје24 - 12.01.2018

Земјотрес со јачина од 2,6 степени беше почувстуван во Скопје. На одалеченост на 6 километри од Лозово, а 44 од ...

Слаб земјотрес почувствуван во Велес

А1 On - 12.01.2018

Вечерва во 19 часот и 7 минути во Велес беше почувствуван земјотрес со јачина од 2,6 степени. Епицентарот на земјотресот бил на 7 километри северо-источно од Велес на длабочина од 1 ...

Земјотрес вечерва во Македонија

Press24 - 12.01.2018

Земјотрес ја стресе Македонија вечерва во близина на градот Велес. Земјотрес од 2,6 степени по Рихтер вечерва се почувствува во Македонија, на 6 километри од Лозово, на седум од Велес и на 44 километри од Скопје.

Земјотрес вечерва близу Велес

Мета - 12.01.2018

Земјотрес со интензитет од 4 степени според Европската макросеизмичка скала и магнитуда од 2,6 степени според Рихтер е почувствуван вечерва во Велес и околината, со епицентар близу селото Каратманово, извести Сеизмолошката опсерваторија при ...

ЗЕМЈОТРЕС: Се стресе мала општина во Источна Македонија

Фактор - 12.01.2018

Попладнево во 18.07 часот земјотрес е регистриран во близина на Лозово. Земјотресот бил со јачина од 2.6 степени, на длабочина од 1 км. Епицентарот на потресот е на 6 км од Лозово, на 7 км од Велес и на 44 км од Скопје.

Предмалку потрес во Македонија -позната јачината и епицентарот

Sky - 12.01.2018

На одалеченост на 6 километри од Лозово, а 44 од Скопје почуствуван е земјотрес од 2.6 степени според рихтер во 19 часот и 7 минути. Потресот бучно и кратко бил почуствуван во Лозово и Велес, велат ...

Земјотрес во БиХ, почувствуван и во Хрватска

Макфакс - 12.01.2018

Силен земјотрес со епицентар во Босна и Херцеговина, 30 километри источно од Метковиќ во Хрватска, бил почувствуван утринава во 3 и 20 часот. Земјотресот бил со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала.

Земјотрес ги разбуди Хрватска и Босна - тлото се тресеше 10 секунди

Press24 - 12.01.2018

Земјотрес од 3,7 степени вчера ги стресе Хрватска и Босна и Херцеговина. Потресот бил на 54. километри од Дубровник и 81 километри од Сараево. Потресот траел 10 минути, а ги разбудил жителите на Хрватска и ...

Слаб земјотрес во дојранскиот регион

А1 On - 11.01.2018

Земјотрес со јачина од 2,7 степени попладнево бил почувствуван во регионот на Дојран. Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 5 километри и 23 километри јужно од Стар Дојран во Република Грција.

Земјотрес вечерва почувствуван во Македонија

Press24 - 11.01.2018

Земјотрес од Грција вечерва е почувствуван во Македонија. Потресот со јачина од 2,7 по Рихтер бил на длабочина од 5 километри. Потресот бил почувствуван во Стар ...

Земјотрес во околината на Каратманово и Велес

Сител - 12.01.2018

Земјотрес со магнитида од 2,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран вечерва во 19:07 минути на 45 километри југоисточно од Скопје од велешкото епицентрално подрачје. Како што соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природноматематичкиот ...

Земјотрес вечерва близу Велес

Локално - 12.01.2018

Земјотрес со интензитет од 4 степени според Европската макросеизмичка скала и магнитуда од 2,6 степени според Рихтер е почувствуван вечерва во Велес и околината, со епицентар близу селото Каратманово, извести Сеизмолошката опсерваторија при ...

Паника во Багдад поради земјотрес, силен потрес и во Иран

Сител - 11.01.2018

Земјотрес со интензитет од 5,5 по Рихтеровата скала го потресе Багдад и централниот дел од Ирак. Според локални медиуми, земјотресот и последователните потреси предизвикале паника во центарот на Багдад каде жителите бегале од зградите.

Умерени земјотреси регистрирани во Иран и Ирак

Макфакс - 11.01.2018

Земјотрес од 5,1 степен по рихтеровата скала го стресе Иран, а неколку часа подоцна земјотрес од 5,5 степени го погоди Ирак. Епицентарот на иранскиот земјотрес бил во провинцијата Керман, во близина на селото Ходедк, кое се наоѓа на околу 700 ...

Земјотрес го потресе Багдад, луѓето ги напуштаат зградите

Локално - 11.01.2018

Земјотрес со јачина од 5,5 степени бил почувствуван околу 8 часот во централниот дел на Ирак, вклучително и главниот град Багдад, јавија државните медиуми. Главниот потрес и последователните удари предизвикале паника во центарот на Багдад, каде ...

Земјотрес во БиХ, почувствуван и во Хрватска

Вечер - 12.01.2018

Силен земјотрес со епицентар во Босна и Херцеговина, 30 километри источно од Метковиќ во Хрватска, бил почувствуван утринава во 3 и 20 часот. Земјотресот бил со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала.

Земјотрес ги разбуди Хрватска и Босна - тлото се тресеше 10 секунди

Алфа - 12.01.2018

Земјотрес од 3,7 степени вчера ги стресе Хрватска и Босна и Херцеговина. Земјотрес од 3,7 степени вчера ги стресе Хрватска и Босна и Херцеговина. Потресот бил на 54. километри од Дубровник и 81 километри од Сараево.

Слаб земјотрес во дојранскиот регион

Локално - 11.01.2018

Земјотрес со јачина од 2,7 степени попладнево бил почувствуван во регионот на Дојран. Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 5 километри и 23 километри јужно од Стар Дојран во Република Грција.

Земјотрес вечерва почувствуван во Македонија

Сител - 11.01.2018

Земјотрес од Грција вечерва е почувствуван во Македонија. Потресот со јачина од 2,7 по Рихтер бил на длабочина од 5 километри. Потресот бил почувствуван во Стар ...

Земјотрес во околината на Каратманово и Велес

Стандард - 12.01.2018

Земјотрес со магнитида од 2,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран вечерва во 19:07 минути на 45 километри југоисточно од Скопје од велешкото епицентрално подрачје. Како што соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природноматематичкиот ...

Земјотрес вечерва близу Велес

Либертас - 12.01.2018

Земјотрес од 2,6 степени според Рихтеровата скала беше почувстуван вечерва во Велес и околината, со епицентар близу селото Каратманово, извести Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Паника во Багдад поради земјотрес, силен потрес и во Иран

Курир - 11.01.2018

Земјотрес со интензитет од 5,5 по Рихтеровата скала го потресе Багдад и централниот дел од Ирак. Според локални медиуми, земјотресот и последователните потреси предизвикале паника во центарот на Багдад каде жителите бегале од зградите.

Умерени земјотреси регистрирани во Иран и Ирак

Вечер - 11.01.2018

Земјотрес од 5,1 степен по рихтеровата скала го стресе Иран, а неколку часа подоцна земјотрес од 5,5 степени го погоди Ирак. Епицентарот на иранскиот земјотрес бил во провинцијата Керман, во близина на селото Ходедк, кое се наоѓа на околу 700 ...

Силен земјотрес во БиХ, почувствуван и во Хрватска

Курир - 12.01.2018

Силен земјотрес со епицентар во Босна и Херцеговина, 30 километри источно од Метковиќ во Хрватска, бил почувствуван утринава во 3 и 20 часот. Земјотресот бил со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала.

Грчки земјотрес го стресе Дојран

Фактор - 11.01.2018

Земјотрес од 2,7 степени попладнево е почувствуван во околината на Дојран. Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 5 километри и 23 километри јужно од Стар Дојран во Република Грција.

Нов потрес ја стресе Македонија – позната јачината и епицентарот

Sky - 11.01.2018

Земјотрес од Грција вечерва е почувствуван во Македонија. Потресот со јачина од 2,7 по Рихтер бил на длабочина од 5 километри. Потресот бил почувствуван во Стар ...

Слаб земјотрес почувствуван во Велес

Нова ТВ - 12.01.2018

Земјотрес со магнитида од 2,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран вечерва во 19 часот и 7 минути на 45 километри југоисточно од Скопје од велешкото епицентрално подрачје. Како што соопшти Сеизмолошката опсерваторија при ...

Земјотрес почувствуван близу Велес

Слободен Печат - 12.01.2018

Земјотрес со интензитет од 4 степени според Европската макросеизмичка скала и магнитуда од 2,6 степени според Рихтер е почувствуван вечерва во Велес и околината, со епицентар близу селото Каратманово, извести Сеизмолошката опсерваторија при ...

Слаб земјотрес почувствуван во Велес

Макфакс - 12.01.2018

Земјотрес од 2,6 степени според Рихтеровата скала беше почувстуван вечерва од населението во околината на Каратманово и Велес, извести Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Паника во Багдад поради земјотрес, силен потрес и во Иран

Алсат-М - 11.01.2018

Земјотрес со интензитет од 5,5 по Рихтеровата скала го потресе Багдад и централниот дел од Ирак. Според локални медиуми, земјотресот и последователните потреси предизвикале паника во центарот на Багдад каде жителите бегале од зградите.

Земјотреси регистрирани во Иран и Ирак

А1 On - 11.01.2018

Земјотрес од 5,1 степен по Рихтеровата скала го стресе Иран, а неколку часа подоцна земјотрес од 5,5 степени го погоди Ирак. Епицентарот на иранскиот земјотрес бил во провинцијата Керман, во близина на селото Ходедк, кое се наоѓа на околу 700 ...

Земјотрес во БиХ, почувствуван и во Хрватска

А1 On - 12.01.2018

Силен земјотрес со епицентар во Босна и Херцеговина, 30 километри источно од Метковиќ во Хрватска, бил почувствуван утринава во 3 и 20 часот. Земјотресот бил со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала.

Детали за земјотресот во Македонија - ова е јачината на потресот

Сител - 12.01.2018

Земјотрес со јачина од 2,7 степени вчера бил почувствуван во регионот на Дојран. Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 5 километри и 23 километри јужно од Стар Дојран во Република Грција.

Земјотрес почувствуван во Македонија

Скопје инфо - 26.01.2018

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, денес на 26.1.2018 година во 11 часот и 12 ...

Земјотрес во околината на Каратманово и Велес

+инфо - 12.01.2018

Земјотресот е почувствуван од населението во околината на Каратманово и Велес, со интензитет од 4 степени според Европската макросеизмичка скала. Земјотрес со магнитуда од 2,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран вечерва во 19:07 минути на ...

Слаб земјотрес почувствуван во Велес

Вечер - 12.01.2018

Земјотрес од 2,6 степени според Рихтеровата скала беше почувстуван вечерва од населението во околината на Каратманово и Велес, извести Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Силен земјотрес на границата меѓу Иран и Ирак: Жителите панично бегале од зградите

Press24 - 11.01.2018

Земјотрес со интензитет од 5,5 по Рихтеровата скала го потресе Багдад и централниот дел од Ирак. Според локални медиуми, земјотресот и последователните потреси предизвикале паника во центарот на Багдад каде жителите бегале од зградите.

Умерени земјотреси регистрирани во Иран и Ирак

Точка - 11.01.2018

Земјотрес од 5,1 степен по Рихтеровата скала го стресе Иран, а неколку часа подоцна земјотрес од 5,5 степени го погоди Ирак. Епицентарот на иранскиот земјотрес бил во провинцијата Керман, во близина на селото Ходедк, кое се наоѓа на околу 700 ...

Регионот се тресе: Земјотрес во БиХ, почувствуван и во Хрватска

Република - 12.01.2018

Силен земјотрес со епицентар во Босна и Херцеговина, 30 километри источно од Метковиќ во Хрватска, бил почувствуван утринава во 3 и 20 часот. Земјотресот бил со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала.

Земјотрес во околината на Каратманово и Велес...

Н.Македонија - 12.01.2018

Земјотрес во околината на Каратманово и Велес Земјотрес со магнитида од 2,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран вечерва во 19:07 минути на 45 километри југоисточно од Скопје од велешкото епицентрално подрачје.

Слаб земјотрес почувствуван во Велес

Точка - 12.01.2018

Земјотресот се случил во 19.07 часот а бил на 6 километри од Лозово, 7 километри од Велес и 44 километри од Скопје. Земјотрес од 2,6 степени според Рихтеровата скала беше почувстуван вечерва од населението во околината на Каратманово и Велес, ...

Паника во Багдад поради земјотрес, силен потрес и во Иран

Алфа - 11.01.2018

Земјотрес со интензитет од 5,5 по Рихтеровата скала го потресе Багдад и централниот дел од Ирак. Земјотрес со интензитет од 5,5 по Рихтеровата скала го потресе Багдад и централниот дел од Ирак.

Умерени потреси регистрирани во Иран и Ирак

Sky - 11.01.2018

Земјотрес од 5,1 степен по Рихтеровата скала го стресе Иран, а неколку часа подоцна земјотрес од 5,5 степени го погоди Ирак. Епицентарот на иранскиот земјотрес бил во провинцијата Керман, во близина на селото Ходедк, кое се наоѓа на околу 700 ...

Силен земјотрес во БиХ, почувствуван и во Хрватска

Либертас - 12.01.2018

Силен земјотрес со епицентар во Босна и Херцеговина, 30 километри источно од Метковиќ во Хрватска, бил почувствуван утринава во 3 и 20 часот. Земјотресот бил со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала.

Паника во Багдад поради земјотрес, силен потрес и во Иран

24 Вести - 11.01.2018

Земјотрес со интензитет од 5,5 по Рихтеровата скала го потресе Багдад и централниот дел од Ирак. земјотресот и последователните потреси предизвикале паника во центарот на Багдад каде жителите бегале од зградите.

Потрес од 3.9 степени – тлото не престанува да се тресе

Sky - 12.01.2018

Силен земјотрес со епицентар во Босна и Херцеговина, 30 километри источно од Метковиќ во Хрватска, бил почувствуван утринава во 3 и 20 часот. Земјотресот бил со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала.

Паника во Багдад поради земјотрес, силен потрес и во Иран

ТВ21 - 11.01.2018

Земјотрес со интензитет од 5,5 по Рихтеровата скала го потресе Багдад и централниот дел од Ирак. Според локални медиуми, земјотресот и последователните потреси предизвикале паника во центарот на Багдад каде жителите бегале од зградите.