TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Колева: Рекордна искористеност на ИПАРД Програмата, нови 97 милиони евра преку ИПАРД 3

А1 On - 24.01.2023

Со одговорниот и домаќински пристап на институциите предводени од СДСМ, успевавме Македонија да ја направивме земја лидер по искористеност на средствата од ИПАРД Програмата рече на прес конференција пратеничката на СДСМ Даниела Колева.

Ковачевски: Европските пазари повеќе не се недостижни за македонските компании

Centar

Ковачевски: Европските пазари повеќе не се недостижни за македонските компании

Локално

Ковачевски: Европските пазари повеќе не се недостижни за македонските компании

Frontline

Ковачевски: Европските пазари повеќе не се недостижни за македонските компании

Нова ТВ

Колева: Рекордна искористеност на ИПАРД Програмата, нови 97 милиони евра преку ИПАРД 3

Канал5

Рекордна искористеност на ИПАРД Програмата, нови 97 милиони евра преку ИПАРД 3

24Инфо

Макфакс Бизнис Вести Локално MTM

Николовски: Ги повикувам апликантите да ги подготвуваат своите проекти за ИПАРД 3, повиците следуваат наскоро

Агротим - 24.01.2023

Со новата ИПАРД 3 програма имаме зголемување на европските средства за 62%, односно 97 милиони евра неповратни средства. Ги повикувам сите апликанти да ги подготвуваат своите проекти, повиците следуваат наскоро, информираше министерот за ...

Николовски: Повиците за ИПАРД 3 проектите следуваат наскоро

Frontline

Николовски: Апликантите да ги подготват своите проекти за ИПАРД 3, повиците следуваат наскоро

Независен

Николовски: Ги повикувам апликантите да ги подготвуваат своите проекти за ИПАРД 3, повиците следуваат наскоро

Локално

Николовски: Ги повикувам апликантите да ги подготвуваат своите проекти за ИПАРД 3, повиците следуваат наскоро

Бриф

Николовски: Ги повикувам апликантите да ги подготвуваат своите проекти за ИПАРД 3, повиците следуваат наскоро

Zoom

Државата повторно не ги искористи сите пари од ИПАРД 2

Алсат-М - 23.01.2023

И годинава не беа целосно искористени неповратните пари од Европа преку ИПАРД 2. Ниту во периодот од 2017 до 2022 година не беа 100% искористени 60-те милиони евра на Европската комисија за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој.

Македонија е лидер во искористеност на ИПАРД средствата, успешни примери се „Метро“ и „Фор лејди“

Слободен Печат

Ковачевски: Северна Македонија ја направивме земја лидер по искористеност на средствата од ИПАРД Програмата, зголемување од 62% на ИПАРД 3

Centar

Ковачевски: Веќе не ги враќаме парите назад кон ЕУ, Македонија стана лидер по искористеност на ИПАРД средствата

Centar

Ковачевски: Северна Македонија ја направивме земја лидер по искористеност на средствата од ИПАРД Програмата

Макфакс

Ковачевски: Северна Македонија ја направивме земја лидер по искористеност на средствата од ИПАРД Програмата

MTM

Ковачевски: Од земја која не ги користеше парите од европски фондови, РСМ ја направивме лидер по користење на тие средства

Press24

24Инфо Бриф Канал5 Точка Frontline Независен Локално Бриф

Николовски: Успешните ИПАРД приказни ќе бидат новиот успех со кој како држава ќе можеме да се гордееме

Агротим - 23.01.2023

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, заедно со премиерот Димитар Ковачевски и директорот на Платежната агенција Никица Бачовски ја посетија компанијата за преработка на земјоделски стопанства и рибни производи, ...

(ВИДЕО) Николовски: Успешните ИПАРД приказни ќе бидат новиот успех со кој како држава ќе можеме да се гордееме

Бриф

Николовски: Успешните ИПАРД приказни ќе бидат новиот успех со кој како држава ќе можеме да се гордееме

Frontline

Ковачевски: Со владините мерки и политики европските пазари стануваат подостижни за нашите компании

А1 On - 23.01.2023

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски и директорот на Агенција за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој ...

Ковачевски: Со владините мерки и политики европските пазари стануваат подостижни за нашите компании

Макфакс

Ковачевски: Со владините мерки и политики европските пазари стануваат подостижни за нашите компании

Centar

Ковачевски: Со владините мерки и политики европските пазари стануваат подостижни за нашите компании

24Инфо

Ковачевски: Со владините мерки и политики европските пазари стануваат подостижни за нашите компании

Press24

Ковачевски: Со владините мерки и политики европските пазари стануваат подостижни за нашите компании

Бриф