TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фенер му зема мерка и на Химки

SportMedia - 17.10.2018

Реал и 10-ти пат во серија победи на пресметките со Милано. Олимпијакос триумфално кај Басконија. Кошаркарите на Жељко Обрадовиќ ја остварија и втората победа на стартот од новата сезона во Евролигата, откако вечерва пред своја публика го ...

Фенер му зеде „мерка“ на Химки, Реал „спасуваше глава“ во Милано (видео)

TopSport - 17.10.2018

На рускиот гигант Химки не му оди најдобро во Евролигата, откако на гостувањето во Истанбул загубија со 93:85 од Фенербахче за втор пораз оваа сезона. Домашните ја направија предноста во првото полувреме, добивајќи го со 54:43, по што залуден беше ...

Фенер сигурен против Химки, Жалгирис го изненади Анадолу Ефес

Gol.mk - 17.10.2018

Фенербахче ја запиша и втората победа на стартот на новата сезона во Евролигата, откако во Истанбул славеше против Химки со 93-85. Руските кошаркари беа рамноправни само на почетокот на натпреварот, а позитивни моменти имаа и на стартот на ...

Фенербахче без проблеми го победи Химки

Sport 1 - 17.10.2018

Фенербахче без поголеми проблеми триумфираше на домашен терен против Химки во Евролигата со 93-85. Фенербахче добро го отвори дуелот, па веднаш создаде предност која растеше со текот на времето до конечни 28-21 во првата четвртина.

Жалгирис со доминантна победа против Анадолу Ефес

Sport 1 - 17.10.2018

Жалгирис Каунас стигна до важна победа на гостувањето кај Анадолу Ефес во Инстабул во рамки на Евролигата со 90-79. Анадолу Ефес го отвори подобро натпреварот и имаше почетно водство од 9-6, но гостите направија пресврт со одлична серија (9-12).

Два од два за ЦСКА (М)

Вечер - 17.10.2018

Кошаркарите на ЦСКА Москва ја забележаа и втората победа на стартот од новата евролигашка сезона, откако на гостувањето кај Макаби ТА со 89:86. Израелскиот тим и без помошта на повредениот Парго одлично му парираше на фаворитот, но како клучна се ...

Евролига: Макаби без лек за Де Коло, Баерн го слави Лучиќ

Екипа - 16.10.2018

ЦСКА Москва ја забележа и втората победа на стартот од новата евролигашка сезона откако рускиот гигант како гостин го совлада Макаби со 86-89. Израелскиот тим и без помошта на повредениот Парго одлично му парираше на фаворитот, но како клучна се ...

Евролига: Драма во Минхен, прв „брејк“ на ЦСКА Москва (ВИДЕО)

SportMedia - 16.10.2018

Шампионот на Германија го забележа првиот триумф во најквалитетната европска кошаркарска лига под водство на Дејан Радоњиќ. Баерн во вториот натпревар пред своите гледачи во Минхен го совлада Панатинаикос со резултат 80:79 (20:2, 20:21, 16:17, ...