TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фотографија на Лепа Брена од билет за возење: Сега има килограм пластика

Фактор - 23.02.2021

Фотографијата е направена за билет за јавен превоз. Фотографијата е направена всушност во периодот 1979/80 година, токму во времето кога оваа пејачка од Брчко ја започна својата музичка кариера во ...

Не се напорни: Eве какви барања имаат Лепа Брена и Цеца од организаторите на концерти

Вистина.мк - 23.02.2021

Рајдер листата на светските ѕвезди се нереални, додека пак на српските ѕвезди барањата се поскромни. Една од најскромните е Светлана Цеца Ражнатовиќ. „Секако дека имам рајдер листа, тоа е нормална работа кога се занимавате со ваква работа.

Лепа Брена не е единствена: Овие млади пејачки се испробале како актерки, помеѓу нив е и Александра Пријовиќ

Хаштаг - 23.02.2021

Познато е дека на Факултетот за драмски уметности пеењето е задолжително и дека секој актер мора да има слух, а дека и многу музичари се родени актери, се доказ и култните југословенски филмови во кои своја улога имале најпознатите пејачка како Лепа ...

По долго време Лепа Брена и Александра Пријовиќ зедно на прошетка, демантираа дека се во кавга (фото)

Хитпортал - 23.02.2021

Откако снаата прележа корона а свекрвата конечно се прибра од патувања решија заедно да се прошетаат низ центарот на Белград. Иако се шпекулираше во медиумите дека Александра Пријовиќ и Лепа Брена не се баш во добри односи тие ја демантираа оваа ...

Александра Пријовиќ е секси, ама градите на Лепа Брена го држат приматот- Најдобри

Фактор - 23.02.2021

Која од која поубава... Две пејачки и тоа добри во едно семејство, а се согласуваат одлично. Едната Балканска дива, другата на врвот од својата кариера. Александра Пријовиќ е омажена со Филип Живојиновиќ, посинокот на Лепа Брена (тој е дете од ...

Лепа Брена и Александра Пријовиќ се прошетаа низ Белград – моментот го овековечија на фотографија

Скопје24 - 22.02.2021

За Лепа Брена и Пријовиќ се зборува дека не се во најдобри односи, но со последната фотографија на социјалните мрежи го покажаа токму спротивното. Имено, снаата и свекрвата прошетаа низ центарот на Белград, односно низ Калемегдан.

Снаа и свекрва: Лепа Брена и Пријовиќ во опуштено издание се прошетаа низ Белград (фото)

Курир - 22.02.2021

Иако често во српските медими се пишува за односот на Лепа Брена и Александра Пријовиќ, па наводно снаата и свекрвата не се во најдобри односи, тие го покажаа сосема противното. Имено, секогаш кога имат прилика се дружат, а понекогаш знаат да ...

Здравко Чолиќ: Ги пофали Брена и Драгана, а за Цеца го кажа ова

Фактор - 22.02.2021

Зборуваше за пејачките кои сами го изоделе својот пат до популарноста... Поп пејачот Здравко Чолиќ ги цени пејачките кои сами го оделе патот до популарноста и постигнале успех без ничија помош, а смета дека Цеца Ражнатовиќ не спаѓа во таа група.

Прва изјава на Александра Пријовиќ после веста дека е бремена и носи второ дете

Убавина и Здравје - 22.02.2021

Пејачката Александра Пријовиќ Живојиновиќ направи хаос со изјавата дека би сакала да роди девојче на сопругот Филип Живојиновиќ. Веднаш потоа на социјалните мрежи започнаа гласини дека снаата на Брена е бремена и дека чека ќерка.

Снаа и свекрва: Лепа Брена и Пријовиќ во опуштено издание се прошетаа низ Белград (фото)

Вистина.мк - 22.02.2021

Иако често во српските медими се пишува за односот на Лепа Брена и Александра Пријовиќ, па наводно снаата и свекрвата не се во најдобри односи, тие го покажаа сосема противното. Имено, секогаш кога имат прилика се дружат, а понекогаш знаат да ...