TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Xiaomi спремен за европскиот пазар со Mi TV 4S

Телефони.мк - 09.11.2019

Кинескиот бренд стартуваше со Mi TV 4S линијата во Европа - Mi TV 4S 55 и Mi TV 4S 43. Ќе има и поевтин модел, нормално, 32 инчен - Mi TV 4S 32. 55 и 43 моделите се со 4К HDR дисплеи и MEMC технологија за флуидниост во сликата, 4 јадрен Mediatek ...

Xiaomi ги објави Mi TV 4S телевизорите за пазарите во Европа

USB - 09.11.2019

Xiaomi најави пристигнување на Mi TV 4S линијата во Европа, а ќе бидат достапни моделите Mi TV 4S 55 и Mi TV 4S 43, како и поевтиниот модел Mi TV 4A 32. Моделите од 55 и 43 инчи имаат 4K HDR екрани и MEMC технологија за флуидна слика.

Redmi Note 8T со NFC поддршка достапен во Европа

USB - 08.11.2019

Xiaomi вчера го лансираше Xiaomi Mi Note 10 смартфонот за европскиот пазар, а кинеската компанија објави и дека Redmi Note 8T ќе биде достапен во Европа. Тоа е практично ист телефон како Note 8, само со интегрирана NFC поддршка.

Првиот паметен часовник на Xiaomi: Запознајте го Mi Watch

Точка - 07.11.2019

Кинеската компанија Xiaomi и официјално го претстави својот прв паметен часовник - Mi Watch. На прв поглед Mi Watch веројатно веднаш ќе ве потсети на Apple Watch затоа што практично го има истиот дизајн, но разликата е во тоа што паметниот часовник ...

Xiaomi официјално со новиот Redmi Note 8T

Телефони.мк - 07.11.2019

Xiaomi официјално ја лансираше новата верзија на смартфонот Redmi Note 8T чија главна цел беше да донесе NFC конекција во оваа категорија бидејќи првиот и основен модел немаше ваков додаток.

Redmi Note 8T со NFC поддршка достапен во Европа

Денар - 07.11.2019

Xiaomi вчера го објави телефонот Xiaomi Mi Note 10 за европските пазари, а кинеската компанија, исто така објави дека во Европа ќе биде достапен и Redmi Note 8T. Во прашање е практично ист телефон како Note 8, само со интегрирана NFC подршка.