TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вашингтон пост: САД и Германија постигнаа договор за гасоводот „Северен поток 2"

Канал5 - 21.07.2021

САД и Германија постигнаа договор за рускиот гасовод „Северен поток 2", ставајќи крај на несогласувањата околу тоа прашање, објави „Вашингтон пост". Според договорот, Германија се согласила да инвестира во инфраструктурата за украинската зелена ...

САД и Германија постигнаа договор за гасоводот „Северен поток 2“

Нова ТВ

Вашингтон пост: САД и Германија постигнаа договор за гасоводот „Северен поток 2“

Курир

САД и Германија постигнаа договор за гасоводот „Северен поток 2“

+инфо

Вашингтон пост: САД и Германија постигнаа договор за гасоводот „Северен поток 2“

Република

Вашингтон пост: САД и Германија постигнаа договор за гасоводот „Северен поток 2“

MakPress

Вашингтон пост: САД и Германија постигнаа договор за гасоводот „Северен поток 2“

Zoom

Вечер Прес 360 степени Либертас Независен Опсервер

САД и Германија постигнале договор за гасоводот „Северен тек 2“

Р.С.Европа - 21.07.2021

Вашингтон и Берлин постигнаа принципиелен договор за контроверзниот гасовод „Северен тек 2“, според кој Соединетите држави ќе дозволат завршување на тој проект без да воведат нови санкции за Германија и Русија.

САД и Германија постигнаа начелен договор за гасоводот „Северен тек 2“

Курир

САД и Германија постигнаа начелен договор за гасоводот „Северен тек 2″

Бизнис Вести

САД и Германија постигнаа начелен договор за гасоводот „Северен тек 2“

Независен

САД и Германија постигнаа начелен договор за гасоводот „Северен тек 2″

24Инфо

САД и Германија постигнаа начелен договор за гасоводот „Северен тек 2“

Опсервер

САД и Германија постигнаа начелен договор за гасоводот „Северен тек 2“

Lider

Република Телма Либертас Канал5 Вечер Прес Сител MakPress