TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жестока тепачка меѓу навивачите на Интер и Фиорентина (ВИДЕО)

Канал5 - 22.09.2021

Навивачите на Фиорентина и Интер се степаа недалеку од стадионот „Артемио Франки“ по натпреварот одигран вчеравечер. Мечот заврши со пресврт на Интер за победа од 3: 1. Двете спротиставени страни се бореа на улиците, запирајќи ги автомобилите во кои ...

МАЛКУ ИМ БЕА 90 МИНУТИ ФУДБАЛ Интер ја прегази Фиорентина, ама навивачите продолжија да се „газат“ (ВИДЕО)

+инфо

Мечот меѓу Фиорентина и Интер имал и трето полувреме, навивачи се тепале пред Артемио Франки (ВИДЕО)

24Фудбал

Мечот меѓу Фиорентина и Интер имал и трето полувреме, навивачи се тепале пред Артемио Франки (ВИДЕО)

МКД

„ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА“ – Само Погба е подобар „асистент“ од Барела

Екипа - 22.09.2021

Италијанскиот репрезентативец Николо Барела повторно имаше одлична партија за својот Интер во победата над Фиорентина од 1-3. Барела беше асистент на првиот гол на „нероаѕурите“ кој беше дело на Дармиан, со кој стигна до бројката од четири во новата ...

Џеко по победата над Фиорентина: Инѕаги изгледа бил пијан

24Фудбал

Ете зошто е Интер веќе голем тим – стрелецот Џеко објасни

Спортклуб

Џеко со 36 години продолжува да гази: Во подобра форма е од Лукаку во моментов

Дриблинг

Спалети: Наполи не е кандидат за титулата во Серија А

Gol.mk - 22.09.2021

Сезонава се предвидува изедначена борба за врвот во италијанската Серија А. Наполи е единствениот тим со максимални четири победи на стартот на новата сезона. Сепак, новиот тренер Лучијано Спалети не го вбројува својот тим меѓу кандидатите за ...

Интер ја забележа 1.500-та победа во Серија А

Независен

Интер ја забележа 1.500-та победа во Серија А

Курир

Интер ја забележа 1500. победа во Серија А

Опсервер

Интер ја одбележа јубилејната 1500-та победа во Серија А

Денешен

Интер ја забележа 1500. победа во Серија А

OhridNews

Интер ја забележа 1500. победа во Серија А

24 Вести

MakPress Нетпрес

Лучиано Спалети: Ни недостасува подолга клупа

Вечер Прес - 22.09.2021

Фудбалерите на Наполи играат одлично на почетокот од сезоната и по четири коло се единствените стоотстотни во Серија А. Сепак, новиот тренер Лучијано Спалети не го вбројува својот тим меѓу кандидатите за освојување на титулата.

Спалети: Имаме силен тим, но не сме фаворити за Скудетото

Екипа

Елмас и Наполи „совршени“ – четврта победа за првото место во Италија

Денар