TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Димитриевски доби нов тренер, Пако Хемез ќе го спасува Рајо

24Фудбал - 20.03.2019

Пако Хемез е назначен за нов тренер на Рајо Ваљекано, тој ќе се обиде во последните кола од Примера да обезбеди опстанок на тимот. По серијата порази, Рајо Ваљакано му даде отказ на тренерот Мичел, а денеска го соопшти името на неговиот наследник, ...

Рајо, Уеска и Ваљадолид не даваат нивните играчи да играат за Каталонија

SportMedia - 20.03.2019

Три шпански клубa одбија да им дозволат на своите играчи да се најдат во репрезентацијата на Каталонија за неофицијалниот тест меч закажан против селекцијата на Венецуела. Мечот е закажан за в понеделник во Џирона, но Ваљадолид, Рајо Ваљекано и ...

Рајо го очекува грчевита борба за опстанок: Димитриевски доби нов тренер!

СуперСпорт - 20.03.2019

Рајо Валјекано се наоѓа во сериозни проблеми сезонава, па ги очекува жестока битка за опстанок во шпанската Ла Лига бидејќи во моментов се во опасната зона. Рајо пред неколку дена го отпушти тренерот Милеч, зашто екипата запиша седум порази на ...

Столе Димитриевски во Рајо Ваљекано доби нов тренер

Спортски - 20.03.2019

Рајо Ваљекано во последните два месеци е во лоша форма, а кога на тимот не му оди најчесто цената ја плаќа тренерот. Досегашниот тренер на тимот за кој брани нашиот Столе Димитриевски , Мичел заработи отказ откако тимот загуби на седум ...

Столе доби нов тренер во Рајо Ваљекано

SportMedia - 20.03.2019

Очајните резултати и се позагрозениот опстанок во шпанската елита го натераа раководството на Рајо Ваљекано да го промени тренерот. Во деновите за репрезентативни средби, од Шпанија доаѓа потврда дека тимот на нашиот репрезнетативен голман Столе ...

Рајо очајно се бори за опстанок: Столе Димитриевски доби нов тренер

Кајгана - 20.03.2019

Лошата форма на Рајо Ваљекано во последните два месеци ја зема првата жртва – досегашниот тренер Мичел беше отпуштен откако клубот доживеа седум последователни порази, а на неговото место ќе седне Пако Хемез.

Пако Хемез – нов тренер на Димитриевски во Рајо Ваљекано

Gol.mk - 20.03.2019

Екипата на Рајо Ваљекано во чии редови настапува македонскиот репрезентативец Столе Димитриевски, во иднина ќе има нов тренер. Шпанскиот прволигаш за нов шеф на стручниот штаб го назначи Пако Хемез, кој се враќа во добропозната средина.

Пако Хамез нов тренер на Димитриевски во Рајо Валјекано

1tv - 20.03.2019

Рајо Валјекано одлучи да го ангажира Пако Хемез и со ова ја заврши потрагата по нов тренер откако го отпушти Мигел Санчез по низата лоши резултати. Поранешниот репрезентативец на Шпанија се враќа во Валјекано каде во два наврати во кариерата прво ...

Пако Хемез е новиот тренер на Рајо Ваљекано

А1 On - 20.03.2019

Пако Хемез е новиот тренер на Рајо Ваљекано, одлучи Управата на клубот и тој ќе го наследи Мичел кој доби отказ по седум последователни порази. Хемез (48) веќе бил тренер на Рајо Ваљекано од 2012 до 2016 година, а потоа работеше во Гранада, Круз ...

Поранешен шпански репрезентативец ќе му биде тренер на Димитриевски

Дерби - 20.03.2019

Екипата на Рајо Валјекано одлучи овој слободен клупски период да го искористи и да направи промена на тренерската позиција по низата на лоши резултати, па така пред неколку дена беше отпуштен Мигел Анхел Санчес – Мичел за да денеска официјално биде ...

Димитриевски доби нов тренер – Хемез повторно на клупата на Рајо

Екипа - 20.03.2019

Столе Димитриевски од денеска има нов тренер откако Пако Хемез беше именуван за шеф на стручниот штаб на Рајо Валјекано. Тренерот Мичел доби отказ по последниот пораз од Вилјареал, со кој уште повеќе се намалија шансите за опстанок во елитното ...

Димитриевски доби нов шеф во Рајо – Пако Хемез

Sport 1 - 20.03.2019

Македонската „единица“ Столе Димитриевски доби нов шеф во мадридски Рајо Валјекано, откако денеска овој клуб го промовираше својот бивш кормилар Пако Хемез за нов тренер, кој го наследува досегашниот тренер Мичел.

Столе Димитриевски доби нов тренер, Пако Хемез ќе го спасува Рајо (фото)

TopSport - 20.03.2019

Шпанскиот прволигаш, Рајо Валјекано каде прв голман е нашиот Столе Димитриевски од денеска има нов тренер откако пред неколку дена отказ заработи кормиларот Мичел. Малиот клуб од Мадрид во иднина ќе го предводи шпанскиот стручњак, Пако Хемез кој е ...

Столе Димитриевски доби нов тренер, Пако Хемез ќе го спасува Рајо

МКД - 20.03.2019

Пако Хемез е назначен за нов тренер на Рајо Ваљекано, тој ќе се обиде во последните кола од Примера да обезбеди опстанок на тимот. По серијата порази, Рајо Ваљакано му даде отказ на тренерот Мичел, а денеска го соопшти името на неговиот наследник, ...

Пако Хемез е новиот тренер на Рајо Ваљекано

Опсервер - 20.03.2019

Пако Хемез е новиот тренер на Рајо Ваљекано, одлучи Управата на клубот и тој ќе го наследи Мичел кој доби отказ по седум последователни порази. Хемез (48) веќе бил тренер на Рајо Ваљекано од 2012 до 2016 година, а потоа работеше во Гранада, Круз ...

Рајо Валјекано го отпушти Мичел, Димитриевски ќе добие нов тренер

Sport 1 - 19.03.2019

Рајо Валјекано, екипата во која настапува македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски, се мачи со формата во последниот период во шпанската Ла Лига, па ги очекува голема борба до крајот на сезоната за опстанок во лигата.

Рајо Ваљекано во потрага по нов тренер

1tv - 19.03.2019

Првата репрезентативна ракавица на Македонија, Столе Димитриевски по репрезентативна пауза ќе се врати во Мадрид а таму ќе го чека нов тренер. Рајо Ваљекано одлучи да ја прекине соработката со Санчез Муњоз по поразот од Вилјареал.

Пако Хемез е новиот тренер на Рајо Ваљекано

Sport M - 20.03.2019

Пако Хемез е новиот тренер на Рајо Ваљекано, одлучи Управата на клубот и тој ќе го наследи Мичел кој доби отказ по седум последователни порази. Хемез (48) веќе бил тренер на Рајо Ваљекано од 2012 до 2016 година, а потоа работеше во Гранада, Круз ...