TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ужас во Англија: Фудбалер на Дерби избоден со нож на улица во Ливерпул

Екипа - 30.06.2020

Поранешниот член на младинската школа на Ливерпу, а денес стопер на Дерби каунти, Андре Висдом е нападнат со нож, избоден и ограбен пред домот на свој близок роднина во Ливерпул. Висдом кој е незаменлив дел од одбраната на Дерби, бил во посета на ...

Фудбалер во Англија нападнат со нож и ограбен

OhridNews - 30.06.2020

Фудбалерот на Дерби Канту, Андре Виздом е хоспитализиран со повреди нанесени од нож. Тој бил нападнат од непознати лица и ограбен откако го повредиле. Клубот на социјалните мрежи информираше дека покрај повредите по телото дефанзивецот се наоѓа во ...

Инцидент во Англија: Поранешен фудбалер на Ливерпул избоден со нож

Дриблинг - 30.06.2020

Поранешниот фудбалер на Ливерпул а сегашен на Дерби, Андре Виздом бил нападнат и избоден со нож пред својот дом од засега непознати напаѓачи. Виздом е пренесен во болница, изминтиов викенд настапи за Дерби, клубот го потврди инцидентот.

Фудбалер на Дерби избоден со нож на улица во Ливерпул

СуперСпорт - 30.06.2020

Англиските медиуми синоќа објавија дека играчот на Дерби, Андре Виздом, бил избоден со нож минатата недела на улица во Ливерпул. Виздом беше на одмор во Ливерпул неколку дена, и имал состанок со неговиот братучед.

Дефанзивец на Дерби избоден на улиците на Ливерпул

TopSport - 30.06.2020

Дефанзивецот на Дерби каунти, Андре Виздом е во болница во Ливерпул откако бил избоден на улиците на овој град при посета на роднини. Виздом играше за Дерби во саботата, по што бил на посета на негов роднина во квартот Токстет, и при одењето кон ...

Ужас на Островот: Бивш фудбалер на Ливерпул ограбен и избоден пред својот дом!

Sport 1 - 30.06.2020

Бившиот фудбалер на Ливерпул, кој играше и за младинските категории, а собра и 22 меча за сениорскиот тим, Андре Виздом преживеал тежок напад откако пред семејната куќа бил ограбен и изборен со нож од непознати сторители, па сега се наоѓа во болница.

Поранешен бек на Ливерпул избоден со нож при излегување од автомобил

Дерби - 29.06.2020

Фудбалските ѕвезди мора да внимаваат посебно на сите протоколи кои ги налагаат владите со цел да се спречи ширењето на коронавирусот, но додека во Англија владее апсолутна дисциплина на теренот, надвор од него ни пристигна една лоша вест.

Дефанзивец на Дерби избоден на улиците на Ливерпул

Макфакс - 30.06.2020

Дефанзивецот на Дерби каунти, Андре Виздом е во болница во Ливерпул откако бил избоден на улиците на овој град при посета на роднини. Виздом играше за Дерби во саботата, по што бил на посета на негов роднина во квартот Токстет, и при одењето кон ...

Фудбалер на Дерби избоден со нож

Сител - 30.06.2020

Дефанзивецот на Дерби каунти Андре Виздом е во болница во Ливерпул откако бил избоден на улиците на овој град при посета на роднини. Виздом играше за Дерби во саботата, по што бил на посета на негов роднина во квартот Токстет и при одењето кон ...

Дефанзивец на Дерби избоден на улиците на Ливерпул

Точка - 30.06.2020

Дефанзивецот на Дерби каунти Андре Виздом е во болница во Ливерпул откако бил избоден на улиците на овој град при посета на роднини. Виздом играше за Дерби во саботата, по што бил на посета на негов роднина во квартот Токстет и при одењето кон ...