TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бојан Миовски се приклучи на Абердин во Шпанија (ВИДЕО)

Екипа - 29.06.2022

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски, се приклучи на неговиот тим Абердин на подготовките во Шпанија. Откако потпиша четиригодишен договор, вчера Миовски приситгна во „базата“ на својот нов тим, каде имаше можност да се запознае со своите идни ...

ВИДЕО: Миовски официјално во дресот на шкотскиот Абердин

Слободен Печат - 29.06.2022

Пред шест дена шкотскиот фудбалски клуб објави дека негов нов играч е македонскиот репрезентативец Бојан Миовски . Нашиот напаѓач се согласи да потпише договор на четири години со Абердин кој настапува во шкотската Премиер лига.

Од Абердин се пожалија: Миовски го чека тортура за виза поради Брегзит!

Sport 1 - 29.06.2022

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски, кој потпиша четиригодишен договор со шкотски Абердин допрва го чекаат најголемите маки, да ја извади визата за Велика Британија и да ја мине целата тортура додека добие „зелено светло“, за што се пожали и ...

Напаѓачот ја започна новата приказна: Миовски го облече дресот на Абердин (Фото+Видео)

Дерби - 29.06.2022

Македонскиот репрезентативец, Бојан Миовски пред неколку дена беше претставен од четирикратниот шкотски шампион Абердин како ново засилување за натпреварувачката 2022/2023. Тој по одличната епизода во МТК од Будимпешта доби шанса да заврши на ...

Миовски и официјално во Абердин (ВИДЕО)

SportMedia - 29.06.2022

Бојан Миовски и официјално е нов член на тимот на Абердин. Шкотскиот великан го доведе нашиот репрезентативец како најголемо летно засилување, и тој ќе биде првиот напаѓач со кој тимот ќе атакува на највисок пласман следната сезона во Премиер ...