TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Повеќе возила отколку налепници, граѓаните нервозни- кој од утре на регистарските таблички нема налепница НМК нема да ...

Телма - 12.02.2024

Повеќе возила отколку налепници ваква е сликата во станиците за технички преглед во Скопје. Граѓаните нервозни од наметната обврска бараат полесен начин да дојдат до налепници. Вработените велат како што пристигаат така се трошат.

Од утре ако немате „НМК“ на возилото, нема да може да ја напуштите Македонија

Сител

Набавката на налепниците со назнака „НМК“ создаде хаос на станиците за технички

Канал5

Ако нема налепници со НМК ние ќе ги направиме, Стопанската комора нуди помош, а со писмо ќе бара решавање на хаосот со документи

Телма

Зголемена побарувачка на собраќајни налепници со новиот код НМК во Делчево

MakPress

Налепници НМК “нема ни за лек”, граѓаните револтирани: Што сменија Грците, ни таблите со името?

еМагазин

„Налепници нема“ известување на станиците за технички преглед

Независен

Тера 4NEWS Тера Телма Република Денешен Zoom

Лепи мајсторе -Колони пред станиците за технички преглед

Вечер Прес - 12.02.2024

Утринава, имаше колони возила пред станиците за технички преглед во земјава. Екипа на ВЕЧЕР денеска беше на пунктот на АМСМ во Центар. Уште при самото влегување, беа поделени во две ленти, во едната одеа возилата за технички преглед, а во другата – ...

ВИДЕОАНКЕТА | Граѓаните револтирани, хаос за налепници НМК пред техничките прегледи

Слободен Печат

Стигнаа налепниците со „НМК“, уште од изутрина има метеж пред станиците за технички преглед

Алфа

ВИДЕО | Тетовци поитаа да стават НМК налепници на своите возила, стравуваат од казни, пред станиците гужви

Слободен Печат

Турканици, нервози, редови и за налепниците НМК

МКД

Во Дебар сè уште нема соoбраќајни налепници со новиот код НМК

Република

Налепници со ознаката НМК достапни за стружани, гужви пред станиците за технички прегледи

Локално

Фокус Независен Вечер Прес 24Инфо Frontline Kumanovo News Либертас Република

Во дел од станиците на технички преглед во Скопје има налепници НМК, дел веќе ги потрошиле

Бизнис Вести - 12.02.2024

Во дел од станиците за технички преглед во Скопје има налепници НКМ, во некои сеуште немаат добиено, а дел веќе ги потрошиле. Од станиците за технички преглед што ги контактираше МИА, како Авто мото сојузот на Македонија, станиците за технички ...

Гужви за налепници со НМК: Во дел од станиците за технички преглед се веќе потрошени, некои не добиле

А1 On

Дел од станиците на технички преглед во Скоје веќе ги потрошија налепниците со НМК

Либертас

Нема налепници со НМК во повеќето скопски станици за технички преглед

Република

Во дел од станиците на технички преглед во Скопје има налепници НМК, дел веќе ги потрошиле

Канал5

Во дел од станиците на технички преглед во Скопје има налепници НМК, дел веќе ги потрошиле

Бриф

Дел од станиците на технички преглед во Скопје веќе ги потрошија налепниците со НМК

Lider

Скопје инфо Сител 365 Денешен MakPress

24 ЧАСА: Возачките со „Република Македонија“ ќе важат до крај на година; налепници „NMK“ на таблиците задолжително од ...

CivilMedia - 12.02.2024

Собранието попладнево, во рамки на 144. седница, по итна постапка треба да ги донесе законските измени со кои, наместо 12 февруари 2024 година, крајниот рок за замена на возачките дозволи со ознака „Република Македонија“ ќе биде 31 декември 2024.

[ФОТО/ВИДЕО] Налепниците со NMK приредија нервози, редици и метеж пред станиците за технички преглед – некаде се потрошени, некаде воопшто ги нема

Точка

Почнаа редиците за налепниците NMK, збунети и граѓаните и вработените во станиците за технички преглед

Мета

Налепниците NMK за возилата пристигнаа еден ден пред да станат задолжителни

Мета

Граѓаните во техничките станици ги пречека известување „Налепници NMK нема“

Сител

Нов хаос за граѓаните-Налепници NMK нема

Zoom

Налепници со ознака „NMK“ достапни за охриѓани во станиците за технички преглед на возила

OhridNews