TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Интервју со Игор Ангеловски во пресрет на клучните пресметки во Лигата на нации (ВИДЕО)

1tv - 11.10.2018

Македонската сениорска фудбалска репрезентација е пред нови предизвици во Лигата на нации. Два, клучни натпревари во битката за првата позиција во Групата Д, која носи плејоф за пласман на ЕВРО 2020.

Кире Ристевски: Против Лихтенштајн се зависи само од нас!

Екипа - 11.10.2018

Дефанзивецот Кире Ристевски е оптимистички расположен во очекување на пресметката против Лихтенштајн в сабота од 20:45 часот на националната арена „Филип Втори“ во Лигата на нациите. Репрезентативците активно ги продолжуваат подготовките верувајќи ...

Црвено-жолтите фокусирани на мечот со Лихтенштајн

Сител - 11.10.2018

Сениорската репрезентација на Македонија , ги одработува мини подготовките за дуелите против Лихтенштајн и Ерменија во рамките од Лига на нациите, односно нејзината четврта по квалитет група.

ФОТО НА ДЕНОТ: Октомвриски скок за трасирање на патот кон првото место во Лигата на нации

Екипа - 11.10.2018

Македонските репрезентативци продолжуваат со подготовките за третиот натпревар од Лигата на нациите кој во сабота од 20:45 часот на националната арена „Филип Втори“ не очекува против Лихтенштајн.

Ристевски: Од нас зависи дали ќе биде лесно против Лихтенштајн!

SportMedia - 11.10.2018

Кире Ристевски, фудбалерот на унгарски Ујпетш вели дека максимално се подготвува селекција за новиот дуел во УЕФА Лигата на нации против Лихтенштајн. Мечот ќе се игра в сабота од 20:45 часот на „Филип Втори" Арената во Скопје во рамките од третото ...

Да внимаваме на Николас Хеслер...

SportMedia - 11.10.2018

Играчот на Чикаго беше прогласен за најдобар фудбалер на Лихтенштајн за 2018 година. Ајде да видиме од што е направен... Селекторот Рене Паурич има проблеми со неколку повредени фудбалери, меѓутоа затоа во тимот го има најдобриот фудбалер на ...

УЕФА го зголеми наградниот фонд во Лигата на Нации

TopSport - 11.10.2018

Иако на почеток со недоверба се гледаше на новото натпреварување на УЕФА, Лига на Нации, очигледно е дека експериментот донел позитивни резултати, поради што во пресрет на третото коло е објавено дека се зголемено паричните награди.

Многу мотиви за нова победа во Лигата на нации (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportMedia - 10.10.2018

Македонската А репрезентација ги продолжува подготовките за натпреварот против Лихтенштајн од Лига на нации на 13. октомври на Националната арена „Филип Втори". Избраниците на селекторот Игор Ангеловски во позитивна атмосфера го одработија денешниот ...

Алиоски: Очекувам сигурна победа против Лихтенштајн

Денешен - 10.10.2018

Македонската фудбалска репрезентација ги продолжува подготовките во пресрет на натпреварот против Лихтенштајн од Лига на нации. Стрелецот на два гола за „црвено-жолтите“ во првите две рунди очекува сигурен триумф и нови три бода со кои Македонија ќе ...

Спировски: Целосно сме фокусирани на Лихтенштајн

Либертас - 10.10.2018

Фудбалерот од средниот ред на македонската репрезентација, Стефан Спировски, дуелот со Лихтенштајн го гледа како убава можност да се продолжи победничката серија во групата од Лигата на нации.

Алијоски: Победите на Македонија ме прават среќен, не погодоците

OhridNews - 10.10.2018

Македонската фудбалска репрезентација на 13 октомври пред своите гледачи на националната арена „Филип Втори“ во рамките од третата рунда во Лигата на Нации силите ќе ги одмери со селекцијата на Лихтештајн.

Да навиваме за Македонија, за трета победа по ред!

Радар - 10.10.2018

Во деновите пред репрезентативниот фудбалски натпревар со Лихтенштајн, Верните навивачи на македонската репрезентација ќе можат да се пробаат во дриблинг вештини со Климент и Петар, а од Анастазија да купат билет за натпреварот Македонија – ...

Спировски: Целосно сме фокусирани на Лихтенштајн

Денешен - 10.10.2018

Фудбалерот од средниот ред на македонската репрезентација, Стефан Спировски, дуелот со Лихтенштајн го гледа како убава можност да се продолжи победничката серија во групата од Лигата на нации.

Да навиваме за Македонија, за трета победа по ред!

Црнобело - 10.10.2018

Во деновите пред репрезентативниот фудбалски натпревар со Лихтенштајн, Верните навивачи на македонската репрезентација ќе можат да се пробаат во дриблинг вештини со Климент и Петар, а од Анастазија да купат билет за натпреварот Македонија - ...