TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поранешен играч на Јунајтед падна на допинг тест

Дерби - 25.09.2018

Некогашната голема надеж на италијанскиот и светскиот фудбал, Џузепе Роси се соочува со нови проблеми во својата кариера, проблем поради кој може да добие суспензија од една година. Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Вилјареал, Фиорентина, ...

Сакаше кариера да гради во Јунајтед, играше подоцна со Пандев – сега „падна“ на допинг тест!

Спортклуб - 25.09.2018

Поранешниот италијански репрезентативец Џузепе Роси, паднал на допинг тест од минатогодишниот натпревар меѓу Џенова и Беневенто, па сега му се заканува суспензија. Џузепе Роси веќе со години не игра на потребното ниво како порано во Вилјареал, а во ...

Џузепе Роси позитивен на допинг тест!

Спортски - 25.09.2018

Екс напаѓачот на Џенова се соочува со големи проблеми откако се покажа дека е позитивен на антидопинг тест. Според информациите од Италија, Роси бил позитивен на антидопинг контролата направена на 12 мај по мечот помеѓу Беневенто и Џенова.

Џузепе Роси „фатен“ со допинг, му се заканува суспензија од една година

ТВ21 - 25.09.2018

Некогашниот италијански репрезентативец Џузепе Роси е фатен со допинг после натпреварот Беневенто и Џенова одигран минатата сезона, кога бил направен тестот, кој се покажал позитивен. На пораншниот член на Манчестер Јунајтед и Виљареал му се ...

Скандал во Италија: Соиграч на Пандев се допингувал!

Sport 1 - 25.09.2018

Нов фудбалски скандал ја потресе Италија, откако излегоа позитивните допинг-резултати на Џузепе Роси. Фудбалерот кој е познат по многу повреди во кариерата и покрај очигледниот талент, „паднал“ на допинг-тест и тоа во сезоната кога му беше соиграч ...

ШОК: Џузепе Роси позитивен на допинг!

Фокус - 25.09.2018

Италијанскиот фудбалер Џузепе Роси се соочува со големи проблеми во кариерата. Според информациите од Италија, тој е позитивен на антидопинг контролата направена на 12 мај по мечот помеѓу Беневенто и Џенова.

Најмалерозниот фудбалер позитивен на допинг-тест

Екипа - 25.09.2018

Поранешниот италијански репрезентативец Џузепе Роси го доби епитетот најмалерозен фудбалер поради бројните повреди на колената, кои го спречија овој талентиран напаѓач да го покаже сиот свој потенцијал.

Допинг-скандал ја тресе Серија „А“

Стандард - 25.09.2018

Напаѓачот на Џенова, Џузепе Роси даде позитивен резултат за допинг-тест, информира „Газета Дело Спорт“. Проверката била направена по натпреварот со Беневенто во мај. Супстанцата што ја користел напаѓачот обично се содржи во капки за очи.

Соиграч на Пандев падна на допинг тест

SportMedia - 25.09.2018

Џузепе Роси се соочува со можна суспензија од сите фудбалски активности во период од една година. Соиграчот на Горан Пандев од екипата на Џенова, Џузепе Роси падна на допинг тест. Како што објави денеска весникот „Газета дело спорт", играчот бил ...

Џузепе Роси се соочува со едногодишна суспензија поради допинг

Курир - 25.09.2018

Напаѓачот на Џенова, Џузепе Роси паднал на допинг-тест, објави „Газета дело Спорт“. Тестот бил спроведен по натпреварот со Беневето во мај оваа година. Кај фудбалерот била пронајдена супстанца која вообичаено ја има во капките за очи.

Допинг-скандал ја тресе Серија „А“

Локално - 25.09.2018

Напаѓачот на Џенова, Џузепе Роси даде позитивен резултат за допинг-тест, информира „Газета Дело Спорт“. Проверката била направена по натпреварот со Беневенто во мај. Супстанцата што ја користел напаѓачот обично се содржи во капки за очи.

Џузепе Роси се соочува со едногодишна суспензија поради допинг

Кајгана - 25.09.2018

Напаѓачот на Џенова, Џузепе Роси паднал на допинг-тест, објави „Газета дело Спорт“. Тестот бил спроведен по натпреварот со Беневето во мај оваа година. Кај фудбалерот била пронајдена супстанца која вообичаено ја има во капките за очи.

Џузепе Роси се соочува со едногодишна суспензија поради допинг

Слободен Печат - 25.09.2018

Напаѓачот на Џенова, Џузепе Роси паднал на допинг-тест, објави „Газета дело Спорт“. Тестот бил спроведен по натпреварот со Беневето во мај оваа година. Кај фудбалерот била пронајдена супстанца која вообичаено ја има во капките за очи.

Џузепе Роси се соочува со едногодишна суспензија поради допинг

Либертас - 25.09.2018

Напаѓачот на Џенова, Џузепе Роси паднал на допинг-тест, објави „Газета дело Спорт“. Тестот бил спроведен по натпреварот со Беневето во мај оваа година. Кај фудбалерот била пронајдена супстанца која вообичаено ја има во капките за очи.

Џузепе Роси се соочува со едногодишна суспензија поради допинг

А1 On - 25.09.2018

Напаѓачот на Џенова, Џузепе Роси паднал на допинг-тест, објави „Газета дело Спорт“. Тестот бил спроведен по натпреварот со Беневето во мај оваа година. Кај фудбалерот била пронајдена супстанца која вообичаено ја има во капките за очи.

Џузепе Роси се соочува со едногодишна суспензија поради допинг

Sport M - 25.09.2018

Напаѓачот на Џенова, Џузепе Роси паднал на допинг-тест, објави „Газета дело Спорт“. Тестот бил спроведен по натпреварот со Беневето во мај оваа година. Кај фудбалерот била пронајдена супстанца која вообичаено ја има во капките за очи.

Џузепе Роси се соочува со едногодишна суспензија поради допинг

Шеталиште - 25.09.2018

Напаѓачот на Џенова, Џузепе Роси паднал на допинг-тест, објави „Газета дело Спорт“. Тестот бил спроведен по натпреварот со Беневето во мај оваа година. Кај фудбалерот била пронајдена супстанца која вообичаено ја има во капките за очи.