TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Суарез аут 3-4 недели?

Локално - 17.08.2019

Шпанскиот шампион Барселона ја потврди повредата на уругвајската sвезда Луис Суарез, при што од „Камп Ноу“ тврдат дека повредата е во мускулот. Утрово, 32-годишниот напаѓач се подложи на медицински тестови.

Барса ќе мора да се снаоѓа и без Суарез

Екипа - 17.08.2019

Барселона покрај бодовите на премиерниот меч во Билбао остана и без помошта на Луис Суарез, кој сега ќе мора да мине одредено време надвор од терените. Уругваецот се повреди при една шанса за гол што не успеа да ја реализира, лекарите се обидоа да ...

Проблеми за Барса: Потврдена повредата на Суарез

MTM - 17.08.2019

Медицинскиот штаб на шпанскиот гигант Барселона ја потврди повредата на напаѓачот Луис Суарез во десната нога. Уругваецот ја напушти играта во 37-та минута при синоќешниот пораз од 0-1 од Атлетик (Билбао) и засега нема точен рок за негово враќање, ...

Валверде лут: Гризман мора повеќе да се „нуди“

Екипа - 17.08.2019

Барселона со пораз ја стартуваше новата сезона во Ла Лига, а тренерот Ернесто Валверде голем дел од вината за слабата игра ја насочи кон Антоан Гризман. Францускиот ас беше скапо платен, но не одговори на предизвикот на дебито во „Ла Лига“ за новиот ...

Стигнаа првичните прогнози: Познато колку ќе отсуствува Суарез по повредата против Атлетик Билбао

Дерби - 17.08.2019

Уругвајскиот интернационалец од редовите на Барселона, Луис Суарез мораше да го напушти теренот на вчерашниот натпревар против Атлетик Билбао поради повреда. Суарез се повреди и мораше да биде заменет во 37. минута од страна на Рафиња Алкантара.

Нов проблем, Барселона ја потврди повредата на Суарез

SportMedia - 17.08.2019

Каталонците не ја почнаа сезоната како што посакуваат, во самиот финиш да дуелот со Атлетик билбо беа поразени со 1-0. На овој дуел не само што настапија без најдобриот фудбалер Лионел Меси, во 37.

Фановите на Барса имаат две барања по поразот од Атлетик Билбао

24Фудбал - 17.08.2019

Барселона лошо тргна во новата сезона откако синоќа со 1-0 загуби на гостувањето кај Атлетик Билбао. Фановите се разочарани од перфромансите на Барселона и стартот со пораз на новата сезона.

Потврдена повредата на Суарес – го очекува пауза од еден месец

Спортклуб - 17.08.2019

Стартот на новата сезона не беше добар за Барселона, шпанскиот шампион загуби на гости кај Атлетик со 0-1, но остана и без Луис Суарес кој доживеа повреда. Утринава е потврдено дека станува збор за истегнување на Ахиловата тетива, истата повреда што ...

Проблем за Барселона: Повредата на Суарез е потврдена!

Спортски - 17.08.2019

Барселона на отварањето на сезоната вчера гостуваше на „Сан Мамеш“ и запиша пораз од Атлетик Билбао со резултат 1:0. Каталонците во самиот финиш на натпреварот ги сруши искусниот Адуриз со спекакуларен гол.

Валверде со критики за Гризман по поразот на „Сан Мамес“

Локално - 17.08.2019

Менаџерот на Барселона, Ернесто Валверде се искажа остро за новото засилување од 120 милиони фунти – Антоан Гризман по поразот од 0:1 против Атлетик Билбао на стадионот „Сан Мамес“ синоќа. „Добро се движи.

Валверде по поразот од Билбао: Мораме да се справиме без Меси

А1 On - 17.08.2019

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде тешко дека можеше да очекува од неговиот тим да ја започне сезоната во Ла Лига со пораз, но доцниот гол на ветеранот Ариц Адуриз ги нокаутираше шампионите на „Сан Мамес“.

ПО ПОРАЗОТ ОД БИЛБАО: Валверде „удри“ по Гризман!!!

SportMedia - 17.08.2019

ФК Меси или ФК Барселона синоќа загуби од Атлетик Билбао. Тоа беше шок за фановите на шампионот, посебо ако се видат статистичките податоци. Синоќа Барса беше лоша, многу лоша. Го нема Меси, се повреди Суарез, и сега јасно, некој мора да биде ...

Валверде го искоментира ремек-делото на Адуриз и испрати прва забелешка до Гризман

Дерби - 17.08.2019

Експериментот кој го примени Ернесто Валверде на гостувањето на „Сан Мамес“ во Билбао не вроди со плод, бидејќи актуелниот шампион во последниот моменти од мечот го загуби и бодот кој се чинеше дека го има во својот џеб.

Ако се водиме по традицијата Барса со овој пораз најави супер сезона

Спортски - 16.08.2019

Вечерва Барселона ја отвори новата сезона во Ла Лига и тоа со пораз од Атлетик Билбао. Барселона за прв пат после повеќе сезони на отварањето на сезоната не можеше да смета на Лионел Меси кој заработи повреда пред десетина дена.

Нов проблем за Барса – се повреди Суарес!

Спортклуб - 16.08.2019

По Лионел Меси, уште еден важен играч на Барселона се повреди на стартот од сезоната. Луис Суарес беше во стартната постава на каталонскиот клуб за дуелот од првото коло против Атлетик Билбао, но на теренот не издржа ни едно полувреме. Во 32.

Не ми кажа ни збогум!

Вечер - 16.08.2019

Денис Суарез, поранешниот фудбалер на каталонскиот гигант Барселона, јавно го критикуваше Ернесто Валверде, поради односот кон него во моментите кога си заминувал од „Ноу Камп“. Повремениот репрезентативец на Шпанија за време на актуелниот преоден ...

Дембеле го менува Меси, Билбао го чека шампионот без Ињиго Мартинез

Gol.mk - 16.08.2019

Никогаш пократок и почуден не бил летниот период на големите шпански клубови. Многу малку време заедно имаа Валверде и стручниот штаб за да ги постават контурите на новата Барса, па така вечерва на дебито на „Сан Мамеш“ се предвидува голем број ...

Барса по 10 години почнува сезона без Меси

Макфакс - 16.08.2019

Актуелниот шпански првак, Барселона вечерва во 21 часот во Билбао против Атлетик ја отвора новата сезона во Примера. Каталонците тргнуваат по третата титула во низа. Сепак тие ќе бидат хендикепирани против Билбао, поради отсуството на Лионел Меси во ...

Суарез најверојатно нема да игра околу еден месец

+инфо - 17.08.2019

Медицинскиот штаб на шпанскиот гигант Барселона ја потврди повредата на напаѓачот Луис Суарез во десната нога. Уругваецот ја напушти играта во 37-та минута при синоќешниот пораз од 0-1 од Атлетик (Билбао) и засега нема точен рок за негово враќање, ...

Барселона без Меси во Билбао, Аргентинецот тренира на песок (видео)

OhridNews - 16.08.2019

Капитенот и најдобриот играч на Барселона, Лионел Меси ќе го пропушти денешниот натпревар со Атлетик Билбао на стартот од новата сезона во шпанската Примера. Рехабилитацијата на Меси е во завршна фаза и ништо чудно Аргентинецот да се појави на ...

Навивачите на Барса го креваат гласот, имаат две барања по поразот од Атлетик Билбао

МКД - 17.08.2019

Барселона лошо тргна во новата сезона откако синоќа со 1-0 загуби на гостувањето кај Атлетик Билбао. Фановите се разочарани од перфромансите на Барселона и стартот со пораз на новата сезона.

Барселона доби двоен удар од Билбао: Суарез ќе отсуствува најмалку еден месец

Sport 1 - 17.08.2019

Шпанскиот фудбалски шампион, екипата на Барселона, претрпе двоен удар на стартот од сезоната во Примера. Покрај тоа што загуби на гостувањето кај Атлетик Билбао со 1-0, каталонскиот гигант остана и без услугите на Луис Суарес, кој се здоби со ...

Валверде по поразот од Билбао: Мораме да се справиме без Меси

Опсервер - 17.08.2019

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде тешко дека можеше да очекува од неговиот тим да ја започне сезоната во Ла Лига со пораз, но доцниот гол на ветеранот Ариц Адуриз ги нокаутираше шампионите на „Сан Мамес“.

Валверде потврди: Меси го пропушта почетокот на сезоната во Ла Лига

А1 On - 15.08.2019

Капитенот на Барселона, Лионел Меси нема да игра против Атлетик Билбао утре во натпревар помеѓу двете екипи од првото коло од сезоната во шпанската Ла Лига. Ова го објави тренерот на Каталонците, Ернесто Валверде.

Меси утре нема да игра во Билбао, но со полна пареа тренира на песок

Макфакс - 15.08.2019

Поради повреда на листот на мускулот на ногата, Аргентинецот Лионел Меси ја пропушти подготвителната турнеја на Барселона низ САД, а зборед зборовите на тренерот на Барса, Валверде тој ќе го пропушти и утрешниот меч од првото коло на Примера во ...

Валверде: Мораме да се справиме и без Меси

Денешен - 17.08.2019

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде тешко дека можеше да очекува од неговиот тим да ја започне сезоната во Ла Лига со пораз, но доцниот гол на ветеранот Ариц Адуриз ги нокаутираше шампионите на „Сан Мамес“.

Валверде потврди: Меси го пропушта почетокот на сезоната во Ла Лига

Независен - 15.08.2019

Капитенот на Барселона, Лионел Меси нема да игра против Атлетик Билбао утре во натпревар помеѓу двете екипи од првото коло од сезоната во шпанската Ла Лига. Ова го објави тренерот на Каталонците, Ернесто Валверде.

Валверде по поразот од Билбао: Мораме да се справиме без Меси

Локално - 17.08.2019

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде тешко дека можеше да очекува од неговиот тим да ја започне сезоната во Ла Лига со пораз, но доцниот гол на ветеранот Ариц Адуриз ги нокаутираше шампионите на „Сан Мамес“.

Валверде потврди: Меси го пропушта почетокот на сезоната во Ла Лига

iPortal - 15.08.2019

Капитенот на Барселона, Лионел Меси нема да игра против Атлетик Билбао утре во натпревар помеѓу двете екипи од првото коло од сезоната во шпанската Ла Лига. Ова го објави тренерот на Каталонците, Ернесто Валверде.

Валверде по поразот од Билбао: Мораме да се справиме без Меси

+инфо - 17.08.2019

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде тешко дека можеше да очекува од неговиот тим да ја започне сезоната во Ла Лига со пораз, но доцниот гол на ветеранот Ариц Адуриз ги нокаутираше шампионите на „Сан Мамес“.

Меси го пропушта почетокот на сезоната во Ла Лига

+инфо - 15.08.2019

Капитенот на Барселона, Лионел Меси нема да игра против Атлетик Билбао утре во натпревар помеѓу двете екипи од првото коло од сезоната во шпанската Ла Лига. Ова го објави тренерот на Каталонците, Ернесто Валверде.

Валверде по поразот од Билбао: Мораме да се справиме без Меси

Вечер - 17.08.2019

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде тешко дека можеше да очекува од неговиот тим да ја започне сезоната во Ла Лига со пораз, но доцниот гол на ветеранот Ариц Адуриз ги нокаутираше шампионите на „Сан Мамес“.

Валверде потврди: Меси го пропушта почетокот на сезоната во Ла Лига

1tv - 15.08.2019

Капитенот на Барселона, Лионел Меси нема да игра против Атлетик Билбао утре во натпревар помеѓу двете екипи од првото коло од сезоната во шпанската Ла Лига. Ова го објави тренерот на Каталонците, Ернесто Валверде.

Валверде по поразот од Билбао: Мораме да се справиме без Меси

MTM - 17.08.2019

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде тешко дека можеше да очекува од неговиот тим да ја започне сезоната во Ла Лига со пораз, но доцниот гол на ветеранот Ариц Адуриз ги нокаутираше шампионите на „Сан Мамес“.

Валверде потврди: Меси го пропушта почетокот на сезоната во Ла Лига

MakPress - 15.08.2019

Капитенот на Барселона, Лионел Меси нема да игра против Атлетик Билбао утре во натпревар помеѓу двете екипи од првото коло од сезоната во шпанската Ла Лига. Ова го објави тренерот на Каталонците, Ернесто Валверде.

Барселона хендикипирана на воведниот меч од новата сезона

Спортклуб - 16.08.2019

Вечерва со мечот помеѓу Атлетико Билбао и Барселона ќе биде отворена новата сезона во шпанската Примера. Каталонците нема да може да сметаат на својата прва „ѕвезда“, Лионел Меси што го потврди и стратегот Ернесто Валверде.