TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Видео: израелска министерка во кампања рекламира „Фашизам“

Канал5 - 20.03.2019

Израелската министерка за правда Ајелет Шакед се појавува во видео спот во кој провокативно го рекламира парфемот наречен „Фашизам , а се ова е во рамките на кампањата за избори. Министерката Шакед е член на ултрадесничарската партија „Нова десница“.

Израелска министерка во кампања користи парфем наречен „фашизам“

Независен - 20.03.2019

Во кампањата за претстојните избори, израелската министерка за правда Ајелед Шакед се појави на видеоснимка во која провокативно рекламира парфем наречен „фашизам“. Шакед е член на ултрадесничарската партија Нова десница.

Обожува "Фашизам": Народот згрозен од видеото за изборната кампања во кое се појавува израелската министерка за правда

Точка - 20.03.2019

Израелската десничарска партија "Hayamin Hehadash" објави видео за изборната кампања во која министерката за правда во елегантно одело нанесува парфем кој се вика "Фашизам". Фотогеничната Ајелет Шакед заводнички шепоти фрази како "реформа во ...

Израелска министерка во кампања со парфем „Фашизам“ (ВИДЕО)

+инфо - 20.03.2019

Израелската министерка за правда Ајелет Шакед се појави на видео снимка во која провокативно рекламира парфем наречен „Фашизам“ во рамки на кампањата за претстојните избори. Министерката е член на ултрадесничарската партија Нова десница.

Израелска министерка во контроверзен предизборен спот се прска со парфем „Фашизам“ (ВИДЕО)

МКД - 19.03.2019

Израелската екстремно десничарска партија Хајамин хехадаш објави видео за изборната кампања во кое министерката за правосудство во елегантен костум се прска со парфем наречен „Фашизам“, предизвикувајќи со тоа експлозивна реакција на социјалните ...

(Видое) Израелска министерка во предизборен спот нанесува парфем „Фашизам“

Макфакс - 19.03.2019

Израелската крајно десна партија објави видео спот за изборна кампања во кој министерката за правда во елегантна облека се прска со парфем „Фашизам“, предизвикувајќи со тоа вистинска експлозија на социјалните мрежи.

(ВИДЕО) Израелска министерка во изборната кампања со парфемот „Фашизам“

Нетпрес - 19.03.2019

Израелската партија од крајната десница Хајамин Хехадаш (Нова десница) објави видео за изборната кампања во којашто привлечната министерка за правда Ајелет Шакед во елегантен костум се прска со парфемот со назив „Фашизам“, предизвикувајќи вистинска ...

Израелска министерка во кампања користи парфем „Фашизам“

Опсервер - 20.03.2019

Израелската министерка за правда Ајелет Шакед се појави на видео снимка во која провокативно рекламира парфем наречен „Фашизам“ во рамки на кампањата за претстојните избори. Министерката е член на ултрадесничарската партија Нова десница.

(Видое) Израелска министерка во предизборен спот нанесува парфем „Фашизам“

24Инфо - 19.03.2019

Израелската крајно десна партија објави видео спот за изборна кампања во кој министерката за правда во елегантна облека се прска со парфем „Фашизам“, предизвикувајќи со тоа вистинска експлозија на социјалните мрежи.

Израелска министерка во кампања користи парфем „Фашизам“

Вечер - 20.03.2019

Израелската министерка за правда Ајелет Шакед се појави на видео снимка во која провокативно рекламира парфем наречен „Фашизам“ во рамки на кампањата за претстојните избори. Министерката е член на ултрадесничарската партија Нова десница.

ВИДЕО: Израелска министерка во предизборен спот нанесува парфем „Фашизам“

А1 On - 19.03.2019

Израелската крајно десна партија објави видео спот за изборна кампања во кој министерката за правда во елегантна облека се прска со парфем „Фашизам“, предизвикувајќи со тоа вистинска експлозија на социјалните мрежи.

Израелската министерка за правда рекламира парфем наречен „Фашизам“

Кајгана - 20.03.2019

Тел Авив, 20 март 2019 (МИА) – Израелската министерка за правда, Ајелет Шакед се појави на видео снимка во која провокативно рекламира парфем наречен „Фашизам“ во рамки на кампањата за претстојните избори.

Израелска министерка во кампања користи парфем „Фашизам"

MTM - 20.03.2019

Израелската министерка за правда Ајелет Шакед се појави на видео снимка во која провокативно рекламира парфем наречен „Фашизам" во рамки на кампањата за претстојните избори. Министерката е член на ултрадесничарската партија Нова десница.