TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Александар Вучиќ: Нема да ги толерираме дилерите на дрога и криминалците. Готови се: Сите ќе ги уапсиме

Во Центар - 07.03.2021

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачка содржина каде се прикажуваат монструозни злосторства. Клучните докази против криминалните групи Вељко Беливук, Марко Миљковиќ и Дарко Елез, ...

Вучиќ прикажа фотографии од масакрирани тела на навивачи

Независен - 06.03.2021

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ по завршената седница на Советот за национална безбедност извести за разговорите на седницата, а шокираше со фотографии од масакрирани тела на навивачи.

Отсечени глави, осакатени тела: Објавени фотографиите од жртвите на Веља невоља

Република - 06.03.2021

Тоа што го вети и го исполни. Вучиќ ги објави сликите од жртвите на кланот на Веља невоља.На нив се гледаат осакатени глави и тела, голи мажи легнати на земја. Вучиќ предупреди овие слики да не ги гледаат деца, Се сомневаме дека ова се фотографии на ...

Објавени ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ од монструозните злосторства на Беливук

Локално - 06.03.2021

Фотографии со вознемирувачка содржина со монструозни злосторства беа прикажани по седницата на Советот за национална безбедност на Србија, пренесоа српските медиуми. Се сомнева дека овие злосторства ги извршиле Вељко Беливук и членови на неговиот ...

(Видео и фото) Вучиќ покажа снимки од убиените жртви на Беливук

24Инфо - 06.03.2021

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, претседателот Вучиќ зборуваше за борбата против организираниот криминал и апсењето на бандата на Вељко Беливук. Според Вучиќ, Србија успеа да се справи со неколку важни групи.

(Во живо) Обраќање на Вучиќ по седницата на Советот за безбедност

24Инфо - 06.03.2021

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ зa вечерва најави дека ќе прикажат снимки од злосторствата на кланот Беливук, но нема да покажат што е најмонструозно, поради барањата на ...

Вучиќ најави детали: Нема да ги покажеме најмонструозните злосторства oд бандата на Беливук, но ќе се види доволно

Локално - 06.03.2021

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, рече дека вечерва ќе има тешка седница на Советот за национална безбедност. – Обвинителството ќе каже што може да се објави. Нема да покажеме што е најмонструозно, поради барањата на родителите, но луѓето ...

Вучиќ: Нема да ги покажеме најмонструозните злосторства oд бандата на Беливук, но ќе се види доволно

24Инфо - 06.03.2021

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, рече дека вечерва ќе има тешка седница на Советот за национална безбедност. – Обвинителството ќе каже што може да се објави. Нема да покажеме што е најмонструозно, поради барањата на родителите, но луѓето ...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Обjaвeни содржини oд мoнcтpyoзнитe злocтopcтвa нa Беливук и неговата банда

Курир - 06.03.2021

Фотографии со вознемирувачка содржина со монструозни злосторства беа прикажани по седницата на Советот за национална безбедност на Србија, пренесоа српските медиуми. Се сомнева дека овие злосторства ги извршиле Вељко Беливук и членови на неговиот ...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Обjaвeни содржини oд злocтopcтвaта нa Беливук и неговата банда

Нетпрес - 06.03.2021

Фотографии со вознемирувачка содржина со монструозни злосторства беа прикажани по седницата на Советот за национална безбедност на Србија, пренесоа српските медиуми. Се сомнева дека овие злосторства ги извршиле Вељко Беливук и членови на неговиот ...

Неочекуван пресврт: Овие две старлети ќе му пресудат на Веља Невоља

Мастило - 05.03.2021

Полицијата дошла до нови докази против Веља Невоља, откако кај две приведени девојки се пронајдени ужасни фотографии од монструозните убиства на неговата криминална банда, пишува српска „Република“.

Српски старлети поврзани со Веља, во нивните телефони најдени ужасни фотографии

Канал5 - 05.03.2021

Српската полиција добила нови докази против тимот на водачот на озлогласената криминална група на Вељко Беливук, бидејќи наводно кај притворените старлети пронашле ужасни фотографии од тортура и убиство на жртвите на неговите криминалци.

Веља Невоља останува во притвор – постои опасност да побегне или да убие уште некој

Слободен Печат - 05.03.2021

Посебното одделение на Вишиот суд во Белград денеска му го продолжи притворот за уште 30 дена на Вељко Беливук, наречен Веља Невоља, како и на Марко Миљковиќ и уште 18 осомничени дека се припадници на нивната криминална група.

Продолжен притворот за Вељко Беливук и неговата група

Локално - 05.03.2021

Судија на претходна постапка на Вишиот суд во Белград, Специјалното одделение за организиран криминал, донесе решение со кое го продолжи притворот на осомничениот Вељко Беливук и на деветнаесет членови на неговата група на 30 дена.