TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Србија донесе нови мерки – рестораните и трговските центри ќе работат до 18 часот

Макфакс - 21.11.2020

Владата на Србија донесе 7 нови мерки за заштита од ширење на коронавирусот. Мерките стапуваат на сила следниот вторник, пренесуваат српските медиуми. Првата мерка е скратување на работното време до 18 часот на рестораните, кафулињата, баровите, ...

Српската Влада донесе нови мерки – угостителските објекти ќе работат до 18 часот, забрана за јавни собири

24Инфо - 21.11.2020

Српската Влада, поради влошување на состојбата со епидемијата на коронавирус, денеска донесе седум нови мерки кои ќе се применуваат од вторник, јави дописникот на МИА од Белград. Новите противепидемиски мерки се однесуваат на намалување на работното ...

Нови корона мерки ќе стапат на сила во вторник. Србија на чекор до тотален карантин.

Во Центар - 21.11.2020

Владата на Србија пропиша нови мерки, кои ќе бидат на сила од вторник наутро во следните десет дена, а прва од нив е скратување на работното време до 18 часот во ресторани, кафулиња, барови, клубови, кладилници и трговски центри, дознава Танјуг во ...

Нови мерки во Србија, се ќе биде затворено по 18 часот

А1 On - 21.11.2020

Владата на Србија донесе седум нови мерки за справување со кризата со коронавирусот. Во претохдните денови нашиот северен сосед имаше исклучително високи бројки на новозаразени и затоа се воведуваат построки мерки.

Штама во Србија по 18 часот: Затворени ќе бидат трговските центри, кафулињата, рестораните, кладилниците…

Слободен Печат - 21.11.2020

Кафулињата, рестораните и клубовите од вторник, 24. ноември ќе работат со ограничено работно време до 18 часот во наредните 10 дена. Ова е само една од мерките кои српската влада ги пропиша денеска како и најава за строги контроли за почитување на ...

Србија на чекор до тотален карантин: Затворени ќе бидат трговските центри, кафулињата, рестораните, кладилниците…

Магазин - 21.11.2020

Владата на Србија донесе седум нови мерки за справување со кризата со коронавирусот! Кафулињата, рестораните и клубовите од вторник, 24. ноември ќе работат со ограничено работно време до 18 часот во наредните 10 дена.

Нови мерки во Србија, сè се затвора по 18 часот!

Вечер Прес - 21.11.2020

Владата на Србија пропиша нови мерки, кои ќе бидат на сила од вторник наутро, до следните десет дена, а прва од нив е скратување на работното време до 18:00 часот за ресторани, кафулиња, барови, клубови, обложувалници и трговски центри.

Од вторник седум нови мерки за справување со корона кризата: Србија на чекор до карантин

Press24 - 21.11.2020

Владата на Србија донесе седум нови мерки за справување со кризата со коронавирусот. Во претохдните денови нашиот северен сосед имаше исклучително високи бројки на новозаразени и затоа се воведуваат построки мерки.

Новите корона мерки во Србија на сила во вторник

Нетпрес - 21.11.2020

Владата на Србија пропиша нови мерки, кои ќе бидат на сила од вторник наутро во следните десет дена, а прва од нив е скратување на работното време до 18 часот во ресторани, кафулиња, барови, клубови, кладилници и трговски центри, дознава Танјуг во ...

Во Србија рестораните и кафулињата ќе работат до 18 часот

Фокус - 21.11.2020

Српската Влада, поради влошување на состојбата со епидемијата на коронавирус, денеска донесе седум нови мерки кои ќе се применуваат од вторник, јави дописникот на МИА од Белград. Новите противепидемиски мерки се однесуваат на намалување на работното ...

Српската Влада донесе нови мерки – угостителските објекти ќе работат до 18 часот, забрана за јавни собири

Република - 21.11.2020

Српската Влада, поради влошување на состојбата со епидемијата на коронавирус, денеска донесе седум нови мерки кои ќе се применуваат од вторник, јави дописникот на МИА од Белград. Новите противепидемиски мерки се однесуваат на намалување на работното ...

Српската Влада донесе нови мерки – угостителските објекти ќе работат до 18 часот, забрана за јавни собири

Сител - 21.11.2020

Српската Влада, поради влошување на состојбата со епидемијата на коронавирус, денеска донесе седум нови мерки кои ќе се применуваат од вторник, јави дописникот на МИА од Белград. Новите противепидемиски мерки се однесуваат на намалување на работното ...

Српската Влада донесе нови мерки – угостителските објекти ќе работат до 18 часот, забрана за јавни собири

Курир - 21.11.2020

Српската Влада, поради влошување на состојбата со епидемијата на коронавирус, денеска донесе седум нови мерки кои ќе се применуваат од вторник, јави дописникот на МИА од Белград. Новите противепидемиски мерки се однесуваат на намалување на работното ...

Српската Влада донесе нови мерки – угостителските објекти ќе работат до 18 часот, забрана за јавни собири

Опсервер - 21.11.2020

– Српската Влада, поради влошување на состојбата со епидемијата на коронавирус, денеска донесе седум нови мерки кои ќе се применуваат од вторник, јави дописникот на МИА од Белград. Новите противепидемиски мерки се однесуваат на намалување на ...

Српската Влада донесе нови мерки – угостителските објекти ќе работат до 18 часот, забрана за јавни собири

Кумановски м. - 21.11.2020

Српската Влада, поради влошување на состојбата со епидемијата на коронавирус, денеска донесе седум нови мерки кои ќе се применуваат од вторник, јави дописникот на МИА од Белград. Новите противепидемиски мерки се однесуваат на намалување на работното ...

Србија донесе нови мерки – рестораните и трговските центри ќе работат до 18 часот

Опсервер - 21.11.2020

Владата на Србија донесе 7 нови мерки за заштита од ширење на коронавирусот. Мерките стапуваат на сила следниот вторник, пренесуваат српските медиуми. Првата мерка е скратување на работното време до 18 часот на рестораните, кафулињата, баровите, ...

Србија донесе нови мерки – рестораните и трговските центри ќе работат до 18 часот

Вечер - 21.11.2020

Владата на Србија донесе 7 нови мерки за заштита од ширење на коронавирусот. Мерките стапуваат на сила следниот вторник, пренесуваат српските медиуми. Првата мерка е скратување на работното време до 18 часот на рестораните, кафулињата, баровите, ...

Српската Влада донесе нови мерки – угостителските објекти ќе работат до 18 часот, забрана за јавни собири

Либертас - 21.11.2020

Српската Влада, поради влошување на состојбата со епидемијата на коронавирус, денеска донесе седум нови мерки кои ќе се применуваат од вторник, јави дописникот на МИА од Белград. Новите противепидемиски мерки се однесуваат на намалување на работното ...

Српската Влада донесе нови мерки – угостителските објекти ќе работат до 18 часот, забрана за јавни собири

Независен - 21.11.2020

Српската Влада, поради влошување на состојбата со епидемијата на коронавирус, денеска донесе седум нови мерки кои ќе се применуваат од вторник. Новите противепидемиски мерки се однесуваат на намалување на работното време до 18 часот за ресторани, ...

Србија донесе нови мерки – рестораните и трговските центри ќе работат до 18 часот

Точка - 21.11.2020

Владата на Србија донесе 7 нови мерки за заштита од ширење на коронавирусот. Мерките стапуваат на сила следниот вторник, пренесуваат српските медиуми. Првата мерка е скратување на работното време до 18 часот на рестораните, кафулињата, баровите, ...

Нови мерки во Србија – угостителските објекти ќе работат до 18 часот, забрана за јавни собири

Кајгана - 21.11.2020

Српската Влада, поради влошување на состојбата со епидемијата на коронавирус, денеска донесе седум нови мерки кои ќе се применуваат од вторник. Новите противепидемиски мерки се однесуваат на намалување на работното време до 18 часот за ресторани, ...

Србија ги заострува мерките – рестораните и трговските центри ќе работат до 18 часот

Скопје24 - 21.11.2020

Владата во Србија денееска донесе нови 7 мерки како превенција од ширење на заразата. Истите веќе стапуваат на сила од вторник. Првата мерка е скратување на работното време до 18 часот на рестораните, кафулињата, баровите, клубовите, обложувалниците ...

Српската Влада донесе нови мерки – угостителските објекти ќе работат до 18 часот, забрана за јавни собири

iPortal - 21.11.2020

Српската Влада, поради влошување на состојбата со епидемијата на коронавирус, денеска донесе седум нови мерки кои ќе се применуваат од вторник, јави дописникот на МИА од Белград. Новите противепидемиски мерки се однесуваат на намалување на работното ...

Владата на Србија донесе 7 нови зајакнати мерки за заштита од ширење на коронавирусот

Скопје1 - 21.11.2020

Владата на Србија донесе 7 нови мерки за заштита од ширење на коронавирусот. Мерките стапуваат на сила во вторник, пренесуваат српските медиуми. Првата мерка е скратување на работното време до 18 часот на рестораните, кафулињата, баровите, ...

Српската Влада донесе нови мерки – угостителските објекти ќе работат до 18 часот, забрана за јавни собири

MakPress - 21.11.2020

Српската Влада, поради влошување на состојбата со епидемијата на коронавирус, денеска донесе седум нови мерки кои ќе се применуваат од вторник, јави дописникот на МИА од Белград. Новите противепидемиски мерки се однесуваат на намалување на работното ...

Србија донесе нови мерки - рестораните и трговските центри ќе работат до 18 часот

MTM - 21.11.2020

Владата на Србија донесе 7 нови мерки за заштита од ширење на коронавирусот. Мерките стапуваат на сила следниот вторник, пренесуваат српските медиуми. Првата мерка е скратување на работното време до 18 часот на рестораните, кафулињата, баровите, ...

Српската Влада донесе нови мерки – угостителските објекти ќе работат до 18 часот, забрана за јавни собири

Frontline - 21.11.2020

Српската Влада, поради влошување на состојбата со епидемијата на коронавирус, денеска донесе седум нови мерки кои ќе се применуваат од вторник, јави дописникот на МИА од Белград. Новите противепидемиски мерки се однесуваат на намалување на работното ...

Рестораните и трговските центри во Србија ќе работат до 18 часот

Н.Македонија - 21.11.2020

Владата на Србија донесе седум нови мерки за заштита од ширење на коронавирусот. Мерките стапуваат на сила следниот вторник, пренесуваат српските медиуми. Првата мерка е скратување на работното време до 18 часот на рестораните, кафулињата, баровите, ...

Поради ковид-19 ново работно време на рестораните и трговските центри во Србија

Република - 21.11.2020

Владата на Србија донесе седум нови мерки за заштита од ширење на коронавирусот. Мерките стапуваат на сила следниот вторник, пренесуваат српските медиуми. Првата мерка е скратување на работното време до 18 часот на рестораните, кафулињата, баровите, ...