TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Исценирани инциденти на Левица од Апасиев кој заговараше „шамари, клоци и тупаници“ за Вељаноски

Република - 20.11.2023

ВМРО-ДПМНЕ на исценираните инциденти на Левица гледа како „евтина провидна и договорена драма меѓу Апасиев и Левица со ДУИ и СДС“. реагираат од партијата по денешните инциденти во Собранието.

Коалиција зад завеси: Левица, ДУИ и СДС преку режирање на судир во Собрание, прават дефокусирање од приоритетните цели, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Lider

ВМРО-ДПМНЕ: Eвтина, провидна и договорена драма на Левица со ДУИ и СДС

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ на исценираните инциденти на Левица гледа како евтина провидна и договорена драма меѓу Апасиев и Левица со ДУИ и СДС

4NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: На исценираните инциденти на Левица гледаме како на евтина провидна и договорена драма меѓу Апасиев и Левица со ДУИ и СДС

А1 On

ВМРО-ДПМНЕ на исценираните инциденти на Левица гледа како евтина провидна и договорена драма меѓу Апасиев и Левица со ДУИ и СДС

Курир

ВМРО-ДПМНЕ на исценираните инциденти на Левица гледа како евтин и договорен театар меѓу Апасиев со ДУИ и СДС

Денешен

Нетпрес Фокус Сител Слободен Печат Макфакс Опсервер Во Центар Zoom

СДСМ: Одговорност за дивеењето на Левица во Собранието мора да има

Канал5 - 21.11.2023

Одговорност за дивеењето на Левица во Собранието мора да има, изјави денеска на прес-конференција пратеникот на СДСМ Миле Талевски. - Целата македонска јавност виде што следи со Левица и ДПМНЕ, каков хаос им следи на граѓаните.

Пратениците на „Левица“ го демолираа Собранието на Македонија

Во Центар

СДСМ: Одговорност за дивеењето на Левица во Собранието мора да има, нема да дозволиме насилни сценарија

4NEWS

СДСМ: Одговорност за дивеењето на Левица во Собранието мора да има, нема да дозволиме насилни сценарија

Макфакс

СДСМ: Одговорност за дивеењето на Левица во Собранието мора да има, нема да дозволиме насилни сценарија

ТВ21

СДСМ бара кривични пријави за пратениците од Левица, нема да дозволиме насилни сценарија велат од Бихаќка

24Инфо

СДСМ: Одговорност за дивеењето на Левица во Собранието мора да има, нема да дозволиме насилни сценарија

Опсервер

Сител А1 On Press24 Во Центар Фокус Скопје инфо Либертас Скопје1

Тоа што требаше да биде ВМРО-ДПМНЕ – опозиција

Антропол - 20.11.2023

Статус на Александар Митовски Во моментов, колку и да не се согласувам со идеологијата на левицата, очигледно е дека само оваа опција е вистинска парламентарна опозиција. Другото – ВМРО-ДПМНЕ и нивната коалиција не се ништо повеќе од соработници, ...

Левица е тоа што требаше да биде ВМРО-ДПМНЕ, ОПОЗИЦИЈА! Другите се колаборационисти!

Пулс24

Левицата: СДС – ДУИ – ДПМНЕ спремни со физичко насилство врз пратениците да ја рушат демократијата

Макфакс - 20.11.2023

На денешната пленарна седница на Собранието, криминогената широка коалиција СДС-ДУИ-ДПМНЕ се подготвува насилнички, со шверц без преседан, да го донесе новиот Деловник, велат од Левица. „Иако Левица уредно поднесе над 2.000 амандмани за да спречи ...

Крмов: СДС-ДПМНЕ-ДУИ се спремни за физичка пресметка и насилно да го донесат Деловникот на Собранието

Антропол

Левица: СДС-ДУИ-ДПМНЕ спремни и насилно да го донесат новиот Деловник

А1 On

Левица: СДС-ДУИ-ДПМНЕ спремни со физичко насилство врз пратениците да ја рушат демократијата

Опсервер

СДС-ДУИ-ДПМНЕ спремни и насилно да го донесат новиот Деловник, реагираат од Левица

ММС

Левица: СДС-ДУИ-ДПМНЕ спремни со физичко насилство врз пратениците да ја рушат демократијата

Скопје1

Левица: СДС – ДУИ – ДПМНЕ спремни со физичко насилство врз пратениците да ја рушат демократијата

Press24

Антропол Точка

Младите од Левица го повикуваат членството пред Собрание: Спремаат најголем шверцерат!

4NEWS - 20.11.2023

Младинското движење на политичката партија Левица по денешниот инцидент во Собрание, го повикува членството но и граѓаните веднаш да се упатат пред зградата на Собранието. Во објавата на друштвената мрежа Фејсбук тие пишуваат: „Сите пред Собрание.

СДСМ очекува Обвинителството да поднесе кривични за Левица за инцидентот во Собранието

Локално

СДСМ: Обвинителството да поднесе кривични за Левица за инцидентот во Собранието

Нетпрес

СДСМ: Одговорност за дивеењето на Левица во Собранието мора да има

Zoom

Одговорност за дивеењето на Левица во Собранието мора да има, посочуваат од СДСМ

Н.Македонија

Одговорност за дивеењето на Левица во Собранието мора да има, реагираат од СДСМ

ММС

РЕАКЦИИ ЗА ИНЦИДЕНТОТ СО ЛЕВИЦА: Осуда и повик Обвинителството да поднесе пријави

Фактор

Република