TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кејот се чисти од ѓубрето, конечно ќе се минува под новиот мост кај МНТ

Слободен Печат - 13.01.2021

Требаше Вардар да надојде до пред излевање, па конечно Град Скопје да се зафати со расчистување на кејот на Вардар околу новиот пешачки мост. Ѓубришта, кал, градежен шут, израснати треви, лимени тараби и што уште не, со години стојат на кејот под ...

Шилегов за три години успеа само да постави само заштитна ограда кај мостот „Панорамско тркало“

Курир - 13.01.2021

Иако за годинава се планирани локални избори, сегашните градоначалници во последните месеци од нивниот мандат почнаа да се активираат и да прикажат пред граѓаните дека сработиле нешто во нивниот мандат.

Почна расчистувањето на кејот околу новиот пешачки мост кај МНТ

24Инфо - 12.01.2021

Екипите на Град Скопје почнаа да го расчистуваат кејот на реката Вардар околу новиот пешачки мост кај зградата на Македонскиот народен театар. -Овој дел од кејот скоро осум години не беше прооден за пешаци и за велосипедисти поради градежните работи ...

Почна расчистувањето на кејот околу новиот пешачки мост кај МНТ

Вечер - 12.01.2021

Екипите на Град Скопје почнаа да го расчистуваат кејот на реката Вардар околу новиот пешачки мост кај зградата на Македонскиот народен театар. „Овој дел од кејот скоро осум години не беше прооден за пешаци и за велосипедисти поради градежните работи ...

Се расчистува кејот околу новиот пешачки мост кај МНТ

Н.Македонија - 12.01.2021

Екипите на Град Скопје почнаа да го расчистуваат кејот на реката Вардар околу новиот пешачки мост кај зградата на Македонскиот народен театар. – Овој дел од кејот скоро осум години не беше прооден за пешаци и за велосипедисти поради градежните ...

Се расчистува патеката на кејот на Вардар кај новиот пешачки мост во Центар

А1 On - 12.01.2021

Екипите на Град Скопје почнаа да го расчистуваат кејот на реката Вардар, околу новиот пешачки мост, кај зградата на Македонскиот народен театар, информираат од Град Скопје. Од Град Скопје потсетуваат дека овој дел од кејот, скоро осум години не беше ...

Се расчистува патеката на кејот на Вардар кај новиот пешачки мост во Центар

Опсервер - 12.01.2021

– Екипите на Град Скопје почнаа да го расчистуваат кејот на реката Вардар, околу новиот пешачки мост, кај зградата на Македонскиот народен театар, информираат од Град Скопје. Од Град Скопје потсетуваат дека овој дел од кејот, скоро осум години не ...

Градот ја „ослободи“ патеката кај новиот пешачки мост

+инфо - 12.01.2021

Оттаму информиарат дека на тој потег досега се подигнати 27 кубни метри градежен материјал, а чистењето ќе продолжи и во наредните денови. Екипите на Град Скопје почнаа да го расчистуваат кејот на реката Вардар, околу новиот пешачки мост, кај ...

По 8 години конечно се ослободува патеката на кејот, кај новиот пешачки мост во Центар

Скопје1 - 12.01.2021

Екипите на Град Скопје почнаа да го расчистуваат кејот на реката Вардар околу новиот пешачки мост кај зградата на Македонскиот народен театар. Овој дел од кејот скоро 8 години не беше прооден за пешаци и за велосипедисти поради градежните работи и ...

Почна расчистувањето на кејот околу новиот пешачки мост кај МНТ

Либертас - 12.01.2021

Екипите на Град Скопје почнаа да го расчистуваат кејот на реката Вардар околу новиот пешачки мост кај зградата на Македонскиот народен театар. „Овој дел од кејот скоро осум години не беше прооден за пешаци и за велосипедисти поради градежните работи ...

По 8 години, исчистена патеката на кејот кај новиот пешачки мост

Локално - 12.01.2021

Екипите на Град Скопје почнаа да го расчистуваат кејот на реката Вардар околу новиот пешачки мост кај зградата на Македонскиот народен театар. -Овој дел од кејот скоро 8 години не беше прооден за пешаци и за велосипедисти поради градежните работи и ...

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Ако на Шилегов му требаа 3 години за ограда на мостот кај стариот театар, колку децении ...

А1 On - 12.01.2021

„Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов го повикуваме да ја избриши и оваа нова негова ФБ објава каде се фали со градба на мостот кај стариот театар веднаш до Камениот Мост, потенцирајќи дека изградил нова ограда.

Се чисти кејот од двете страни на пешачкиот мостот кај Народен театар

Вечер Прес - 12.01.2021

Екипи на Град Скопје работат на чистење на кејот на Вардар од двете страни на Пешачкиот мост. Како што објави градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов расчистувањето на кејот од вегетација и градежен шут е подготовка за конечно отварање на ...

Почна расчистувањето на кејот околу новиот пешачки мост кај МНТ

Точка - 12.01.2021

Екипите на Град Скопје почнаа да го расчистуваат кејот на реката Вардар околу новиот пешачки мост кај зградата на Македонскиот народен театар. „Овој дел од кејот речиси осум години не беше прооден за пешаци и за велосипедисти поради градежните ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ако на Шилегов му требаа 3 години за ограда на мостот кај стариот театар, колку децении ќе му треба за нов ...

MakPress - 12.01.2021

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов го повикуваме да ја избриши и оваа нова негова ФБ објава каде се фали со градба на мостот кај стариот театар веднаш до Камениот Мост, потенцирајќи дека изградил нова ограда.

Град Скопје ја расчистува патеката на кејот на Вардар кај новиот пешачки мост во Центар

MakPress - 12.01.2021

Екипите на Град Скопје почнаа да го расчистуваат кејот на реката Вардар, околу новиот пешачки мост, кај зградата на Македонскиот народен театар, информираат од Град Скопје. Од Град Скопје потсетуваат дека овој дел од кејот, скоро осум години не беше ...

Шилегов најави отворање: Готов уште еден мост од проектот Скопје 2014

Република - 12.01.2021

Екипите на Град Скопје почнаа да го расчистуваат кејот на реката Вардар околу новиот пешачки мост кај зградата на Македонскиот народен театар. Овој дел од кејот скоро 8 години не беше прооден за пешаци и за велосипедисти поради градежните работи и ...

Патеката на кејот кај новиот пешачки мост во центарот на Скопје наскоро ќе биде проодна

Акцент - 13.01.2021

Екипите на Град Скопје почнаа да го расчистуваат кејот на реката Вардар околу новиот пешачки мост кај зградата на Македонскиот народен театар. Овој дел од кејот скоро 8 години не беше прооден за пешаци и за велосипедисти поради градежните работи и ...

[Фото] Град Скопје: Се ослободува патеката на кејот кај пешачкиот мост

Радио МОФ - 13.01.2021

Екипите на Град Скопје почнаа да го расчистуваат кејот на реката Вардар околу новиот пешачки мост кај зградата на Македонскиот народен театар, информираат од Град Скопје. Од таму велат дека овој дел од кејот скоро 8 години не беше прооден за пешаци ...

После 7 години почна да се расчистува кејот кај мостот за панорамското тркало за пак да биде прооден

Сакам да кажам - 12.01.2021

Екипи и градежна механизација од јавните претпријатија на Град Скопје од вчера почнаа со расчистување на кејот во делот кај мостот на кој требаше да има панорамско тркало. Овој дел од кејот во строгиот центар на градот е затворен од 2014 година, ...

Конечно ќе се расчисти велосипедската патека на Вардар кај МНТ

МКД - 12.01.2021

Јавните претпријатија на Градот од вчера започнаа со расчистување на кејот на Вардар на местото каде беше планирано да се изгради панорамско тркало во рамки на проектот „Скопје 2014“, поради што е затрупана патеката за пешаци и велосипедисти.

Се расчистува кејот на Вардар кај новиот пешачки мост кој беше непрооден осум години

Мета - 12.01.2021

Почна да се расчистува кејот на реката Вардар во близина на Македонскиот народен театар и новиот пешачки мост. Досега екипите на Град Скопје подигнале 27 кубни метри градежен материјал, а се најавува дека чистењето ќе продолжи и во наредните денови.

Почна расчистувањето на кејот околу новиот пешачки мост кај МНТ

Макфакс - 12.01.2021

Екипите на Град Скопје почнаа да го расчистуваат кејот на реката Вардар околу новиот пешачки мост кај зградата на Македонскиот народен театар. „Овој дел од кејот скоро осум години не беше прооден за пешаци и за велосипедисти поради градежните работи ...

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје: Ако на Шилегов му требаа 3 години за ограда на мостот кај стариот ...

PressingTV - 12.01.2021

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов го повикуваме да ја избриши и оваа нова негова ФБ објава каде се фали со градба на мостот кај стариот театар веднаш до Камениот Мост, потенцирајќи дека изградил нова ограда.