TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тричковски се зацврсти на првото место на најдобри стрелци на Кипар (ВИДЕО)

Sport 1 - 08.11.2019

Македонскиот репрезентативец Иван Тричковски продолжува да игра во врвна форма во кипарскиот шампионат, откако денеска повторно постигна гол во победата на АЕК Ларнака од 2-1 против Докса.

Тричковски стрела, АЕК победува во шампионатот на Кипар (ВИДЕО)

Екипа - 08.11.2019

Македонскиот фудбалски репрезентативец Иван Тричковски повторно беше најдобар поединец во победата на АЕК Ларнака против „фенерџијата“ Докса од 2-1, во 9. коло од кипарското првенство. Тричковски беше стрелец на првиот погодок за домаќините во 14.

ВИДЕО: Тричко со нов гол за АЕК Ларнака е лидер меѓу стрелците на Кипар

Gol.mk - 08.11.2019

На последниот официјален натпревар за својот клуб АЕК Ларнака пред настапот за македонската репрезентација против Австрија и Израел , Иван Тричковски пак се запиша меѓу стрелците. Македонецот погоди во 14.

Тричко ја тресна „десетката“ во новата победа на Ларнака (видео)

Спортманија - 08.11.2019

Македонскиот голгетер убедливо води во трката за најдобар стрелец во кипарскиот шампионат Иван Тричковски дојде до 10-от погодок сезонава во кипарскиот шампионат. Македонскиот бомбардер стрелаше во победата на АЕК Ларнака против Докса при конечни ...

Тричко даде гол па се повреди, eте нов проблем за Ангеловски (видео)

SportMedia - 08.11.2019

Иван Тричковски го доведе АЕК во водство против Докса во 14. минута во 8.коло на кипарскиот шампионат, меѓутоа мораше да го напушти теренот во 69. минута поради повреда.Најдобриот стрелец на тимот од Ларнака со 10 голови во текот на утрешниот ден ќе ...

АЕК Ларнака пред триумф: Тричковски со глава ја затресе мрежата на Докса (ВИДЕО)

Sport 1 - 08.11.2019

Македонскиот репрезентативец Иван Тричковски повторно се запиша во листата на стрелци за АЕК Ларнака, откако во денешниот меч против Докса успеа да постигне гол со глава. Тричковски уште во 14.