TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Арсенал потврди: Познато колку ќе паузира Лаказет

Спортски - 13.02.2018

Францускиот напаѓач на Арсенал, Александре Лаказет ќе мора да паузира во наредните шест недели поради повреда на коленото. Лаказет полека го губи местото во стартниот тим со доаѓањето на Обамејанг , а на дербито со Тотенхем минатиот викенд пропушти ...

Најдобриот стрелец на Арсенал на операција

Кајгана - 13.02.2018

Арсен Венгер е на голема мака бидејќи главната ѕвезда на неговиот напад, Александар Лаказет, поради повреда на коленото ќе отсуствува најмалку шест недели од теренот. Францускиот напаѓач за кого Арсенал минатото лето плати 50 милиони фунти направи ...

Нова мизерија за Лаказет – во аут барем шест недели

TopSport - 13.02.2018

Арсенал потврди дека нивниот француски напаѓач Александер Лаказет ќе паузира најмалку шест недели откако беше на операција на левото колено. Лаказет беше донесен како големо засилување за Арсенал во текот на летниот преоден рок, но сега го загуби ...

„Топчиите“ потврдија: Лаказет ќе паузира подолго време

Точка - 13.02.2018

Францускиот напаѓач Александре Лаказет ќе ги пропушти следните шест седмици поради повреда на коленото. Како што пренесуваат англиските медиуми, Французинот заработил повреда на коленото поради која што ќе мора да паузира околу два месеци, а од ...

Венгер останува без напаѓачи во Лига Европа

Канал5 - 13.02.2018

Напаѓачот на Арсенал, Александар Лаказет ќе пропушти меѓу четири и шест недели, откако бил подложен на операција на коленото на левата нога. Веста е исклучително непријатна за менаџерот на „топџиите“ Арсен Венгер, чиј избор на напаѓачи за Лига ...

Трагичарот Лаказет подлегна на непланирана операција, Арсенал излезе со официјално соопштение

Дерби - 13.02.2018

Александер Лаказет изминатиов викенд беше вистински трагичар на дерби натпрварот кој го одиграа Тотенхем и Арсенал на „Вембли“, бидејќи во самата завршница на мечот успеа да упропасти две изгледни шанси за гол, особено онаа втората кога беше очи в ...

Лаказет е малер на месецот – промаши два зицери, па замина на операција

Екипа - 13.02.2018

Александр Лаказет ќе настојува што поскоро да го заборави овој февруари, во кој францускиот ас нема многу причини за задоволство. Имено, Лаказет најпрвин во рок од две минути промаши два зицери за израмнување на градското дерби меѓу Тотенхем и ...

Венгер за падот на формата кај Лаказет го обвини – Обамејанг

Спортклуб - 12.02.2018

За верување или не, Арсен Венгер индиректно го посочи нивното ново засилување Обамејанг како виновник за падот на формата кај Лаказет, кој имаше зицер шанса на мечот со Тотенхем за прво водство на натпреварот, но Лаказет промаши.

Арсенал потврди: Познато колку ќе паузира Лаказет

Таратур - 13.02.2018

Францускиот напаѓач на Арсенал, Александре Лаказет ќе мора да паузира во наредните шест недели поради повреда на коленото. Лаказет полека го губи местото во стартниот тим со доаѓањето на Обамејанг , а на дербито со Тотенхем минатиот викенд пропушти ...