TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски за „Фокус“: Трагедијата од економското цунами ќе се зголемува, наскоро ќе излеземе со програма

Фокус - 20.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во изјава за „Фокус“ вечерва рече дека неговата партија многу скоро ќе излезе со програма и конкретни проекти за да ја извлече Македонија од економската бездна во која, како што вели, сегашната власт ...

Мицкоски: Преговорите за името се одвиваат зад затворени врати

Република - 20.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес се обрати пред присутните граѓани во Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Василево. Тој носењето на законот за јазици од страна на владејачкото мнозинство на СДСМ го нарече шверцерско и девијантно ...

Портретот на Мицкоски доби почесно место на ѕидовите низ општинските комитети(видео)

AKO - 20.03.2018

Портретот на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, конечно доби свое почесно место на ѕидовите на општинските комитети на ВМРО ДПМНЕ. Тој полека го истиснува неговиот претходник Никола Груевски. Мицкоски стои највисоко, а Груевски се спушта сѐ подолу и подалеку од ...

Мицкоски во Радовиш: Секое семејство оваа Влада го задолжи по 1.200 евра за само дваипол месеци

Курир - 20.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва оствари средба со граѓаните од Радовиш. -Вистинската слика која ја живеат мнозинството граѓани е: уништена и руинирана економија, политики со кои се атакува врз достоинството на граѓаните, јад и ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Во 10 месеци нема ниту еден проект или реформа во интерес на граѓаните

А1 On - 20.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес се обрати пред присутните граѓани во Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Василево. Мицкоски на средбата ги посочи катастрофалните и деструктивни политики кои ги спроведува владата на СДСМ, а кои ...

Јован од Подареш: Мене ми треба држава, народот сака да си ја врати државата

Република - 20.03.2018

Средбата со граѓани и партиски членови на ВМРО-ДПМНЕ во Подареш ја почнавме со реченицата на Јован кој ми кажа: мене ми треба држава, народот сака да си ја врати државата. Благоја, човек во години, кој седеше до него додаде, како тргнале да ...

Мицковски и ВМРО-ДПМНЕ бараат да се повлече законот за јазици

24 Вести - 20.03.2018

Да се повлече законот за употреба на јазиците, бидејќи се уште нема потпис од страна на претседателот на државата, апелира претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој од радовиш порача дека луѓето не можат да ја најдат вистинската логика ...

Мицковски: Катастрофалните покзатели во економијата се резултат на безидејноста, немањето визија и проекти од страна на ...

Сител - 20.03.2018

Катастрофалните покзатели на полето на економијата се резултат на безидејноста, немањето визија и проекти од страна на владата на Зоран Заев – порача лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски за време на неговата теренска посета на Радовиш.

Мицкоски: Македонија тоне, лошата политика ја чувствуваат граѓаните, ќе понудиме решенија за проблемите

Алфа - 20.03.2018

Република Македонија тоне, неспособната политика која ја чувствуваат граѓаните го плаши премиерот Зоран Заев. За ова да се спречи, ВМРО- ДПМНЕ ќе понуди решенија за проблемите. Македонската економија оди во лоша насока и нижи негативни резултати.

Мицкоски повторно бара работни групи за законот за јазиците

Макфакс - 20.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, повторно побара формирање на работни групи за законот за јазиците и апелираше до Владата да го повлече истиот. „Апелирам да го повлечат овој закон бидејќи сè уште нема потпис од страна на претседателот на ...

Мицкоски: Македонија тоне, неспособната политика која ја чувствуваат граѓаните го плаши Заев, ВМРО- ДПМНЕ ќе понуди ...

Курир - 20.03.2018

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Радовиш даде изјава за медиуми, каде пренесе ставови и согледувања по однос на повеќе актуелни прашања и теми. -Денес сме во Радовиш, Подареш и во Василево, продолжуваме со теренските посети.

Мицкоски: Граѓаните се револтирани од законот за јазици, Владата да го повлече и да се направи во согласност со Уставот

Курир - 20.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, одговарајќи на новинарско прашање порачува дека граѓаните се револтирани од законот за јазици. Тој порачува Владата да го повлече законот и да се направи во согласност со Уставот -Реакциите се навистина ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да се извини за штетите

МРТ - 20.03.2018

Штетите предизвикани од 11- годишното криминално и расипничко владеење на ВМРО-ДПМНЕ се санираат, економијата се стабилизира- стои во реакцијата. СДСМ реагира на обвинувањата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ за економските политики.

Мицкоски на средба со младите во Радовиш: Младите нема и не смеат да бидат заборавени, тие се мој приоритет

Курир - 20.03.2018

Денес бев на кафе средба со младите од Радовиш. Ги прашав како живеат, ми одговорија многу лошо. Животот дојде ама само за градоначалникот и неколкумина од СДСМ, за сите останати животот е се потежок.

„Разликата“ меѓу големиот диктатор и големиот манипулатор

Deutsche Welle - 20.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ не протестира, но манипулира со оние што протестираат. Тие се ново јато „глинени гулаби“ и ќе бидат жртвувани пред олтарот на Мицкоски: додека ним не им се стемни, на неговиот рејтинг нема да му се раздени Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

СДСМ: Економските параметри ги демантираат празните зборови на Мицкоски

Макфакс - 20.03.2018

Штетите предизвикани од 11 годишното криминално и расипничко владеење на ВМРО-ДПМНЕ се санираат, а економијата се стабилизира и се движи во добар правец, порачуваат од СДСМ. „Економските параметри ги демантираат празните зборови на Мицкоски.

Мицкоски: Нема повисоки плати, пензии, нема субвенции за земјоделците, вработувања за младите, оваа влада на СДСМ мора ...

Курир - 20.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ по повод теренските посети се со цел да се слушнат што поголем број на идеи и предлози кои ќе бидат вклучени во новата програма на партијата, вчеравечер оствари средба со граѓаните од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во ...

Контраудар во ВМРО-ДПМНЕ?

CivilMedia - 20.03.2018

пишува: Ова е, на кратко, контраударот што се одвива во ВМРО-ДПМНЕ против неодамна избраното ново раководство на партијата. На противниците на Мицкоски шансата за оваа внатрепартиска „форца“ против новото раководство им дојде по малку неочекувано и ...

Мицкоски од Ново Село: Со солзи во очите, граѓаните велат дека ова што и се случува на Македонија ги погодува и боли

Република - 19.03.2018

По посетите на Струмица и Босилово , денеска претседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски остври средба со граѓани и во Ново Село. Тој пренесе дел од разговорот со жителите на ова место кои пред Мицкоски го изразиле своето жалење и револт за ...

Мицкоски: Се подготвува новата програма на ВМРО-ДПМНЕ, наша примарна цел се граѓаните и решавање на нивните проблеми

Курир - 19.03.2018

-Македонија е убедливо закована на дното во Европа. Имаме цунами во економијата, поттикнато од Заев и Тевдовски. Единствена држава сме во Европа која што има нула раст на Бруто домашниот производ, индустриското производство ни е намалено за 4 ...

Мицкоски на средби со граѓани во Струмица и Босилово: Ќе го слушнеме гласот на народот (фото)

Република - 19.03.2018

Претседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска повторно беше на терен во Струмица и Босилово каде оствари средби со граѓаните. – Мојата задача и на мојот тим е преку ваквите посети да го слушнеме гласот на народот, да размениме мислења, ...

СДСМ: Правото на протест е неспорно, но тука станува збор за организирани закани врз пратениците

А1 On - 19.03.2018

СДСМ со писмено соопштение реагира на изјавата на Христијан Мицкоски. „На граѓаните на Струмица и околината Мицковски им должи извинување затоа што 11 години беа заборавени од централната власт предводена од ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски: Занесен во својата моќ или немоќ, Заев сака да го забрани и правото на протест

А1 On - 19.03.2018

На средба со граѓани и членови на 5-тиот месен комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски разговараше за актуелната состојба, и за случувањата околу законот за јазици и повеќе други актуелни предизвици.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ не поддржува насилни протести

А1 On - 19.03.2018

Премиерот Заев ги злоупотребува децата во дневно политички цели. Тоа не е мое ниво, но не можам да не го искоментирам тоа, бидејќи е непримерно од страна на претседателот на Владата и се надевам дека тоа нема да му се повтори во иднина, рече ...

Мицкоски најавува најдобра програма досега: Постојано ќе бидеме на терен

Вечер - 19.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференцијата рече дека партијата се екипира и ја подготвува најдобрата програма досега и дека тој постојано ќе биде на терен меѓу граѓаните.

Мицкоски во Струмица: Подобра иднина на Струмица за подобра Македонија

Република - 19.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оствари средба со советниците на ВМРО-ДПМНЕ во општина Струмица и поранешните претседатели на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Струмица. Заклучокот од средбата е дека само сплотени можат да ја остварат целта – ...

Мицкоски од Василево : СДСМ има само една задача, како да си ја уништат сопствената држава

Канал5 - 20.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес се обрати пред присутните граѓани во Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Василево. Како што се наведува во партиското соопштение, Мицкоски на средбата ги посочи катастрофалните и деструктивни ...

Мицкоски во Подареш: Народот сака да си ја врати државата

Курир - 20.03.2018

-Средбата со граѓани и партиски членови на ВМРО-ДПМНЕ во Подареш ја почнавме со реченицата на Јован кој ми кажа: мене ми треба држава, народот сака да си ја врати државата. Благоја, човек во години, кој седеше до него додаде, како тргнале да ...

Мицкоски бара да се повлече законот за јазици

Поглед - 20.03.2018

Да се повлече законот за употреба на јазиците, бидејќи се уште нема потпис од страна на претседателот на државата, апелира претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој од радовиш порача дека луѓето не можат да ја најдат вистинската логика ...

Мицкоски: Македонија тоне, катастрофалните покзатели во економијата се резултат на безидејноста на СДСМ

Република - 20.03.2018

Македонската економија оди во лоша насока и нижи негативни резултати. Според Светска банка, земјава е втора на дното во регионот по намалување на невработеноста, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски, по денешната средба со жителите од ...

Мицкоски повторно бара работни групи за законот за јазиците

Вечер - 20.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, повторно побара формирање на работни групи за законот за јазиците и апелираше до Владата да го повлече истиот. „Апелирам да го повлечат овој закон бидејќи сè уште нема потпис од страна на претседателот на ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Македонија тоне, неспособната политика која ја чувствуваат граѓаните го плаши Заев

А1 On - 20.03.2018

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Радовиш даде изјава за медиуми, каде пренесе ставови и согледувања по однос на повеќе актуелни прашања и теми. Денес сме во Радовиш, Подареш и во Василево, продолжуваме со теренските посети.

Единствено решение за Македонија е заминување на оваа власт

Нетпрес - 19.03.2018

Имаме држава во која рушењето е главна активност, ништо ново не доградија од претходно, ниту пак нешто ново почнаа да градат. Главниот проблем е што не прават ништо. Не работат. Сликата за Македонија не е розева како што изгледа од удобните фотељи ...

Мицкоски: Граѓаните се револтирани од законот за јазици, Владата да го повлече и да се направи во согласност со Уставот

Press24 - 20.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, одговарајќи на новинарско прашање порачува дека граѓаните се револтирани од законот за јазици. Тој порачува Владата да го повлече законот и да се направи во согласност со Уставот -Реакциите се навистина ...

СДСМ: Мицкоски да му се извини на секој граѓанин за пустошот што го направи неговата партија

Канал5 - 19.03.2018

Со реакција се огласија од СДСМ. ВМРО-ДПМНЕ е автор и симбол на кризите, насилството, конфликтите и меѓуетничките поделби, политики коишто се единственото наследство што таа партија им го остави на граѓаните и општеството.

ВМРО-ДПМНЕ на улица, Македонија во чекална

Независен - 19.03.2018

Секојдневни протести на улиците, почнувајќи од мај, до повторно враќање на власт е една од стратегиските цели на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Што е тоа што ја поттикна оваа партија пак да излезе на улица? Дали Законот за употреба ...

ВМРО-ДПМНЕ е автор на кризите, насилството, и меѓуетничките поделби- обвини СДСМ

Фактор - 19.03.2018

СДМС со соопштение до јавноста остро реагираат на прес конференцијата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, посочуваат дека ВМРО-ДПМНЕ е автор и симбол на кризите, насилството, конфликтите и меѓуетничките поделби, политики коишто се ...

Мицкоски се сретна со младите во Радовиш: Животот дојде само за градоначалникот

Press24 - 20.03.2018

Денес бев на кафе средба со младите од Радовиш. Ги прашав како живеат, ми одговорија многу лошо. Животот дојде ама само за градоначалникот и неколкумина од СДСМ, за сите останати животот е се потежок.

„Разликата“ меѓу големиот диктатор и големиот манипулатор

Либертас - 20.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ не протестира, но манипулира со оние што протестираат. Тие се ново јато „глинени гулаби“ и ќе бидат жртвувани пред олтарот на Мицкоски: додека ним не им се стемни, на неговиот рејтинг нема да му се раздени Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

СДСМ: Штетите од криминалното владеење се надминуваат

Фактор - 20.03.2018

СДСМ реагира на обвинувањата на Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ кој ја критикуваше владата за неуспешните економски политики. Штетите предизвикани од 11 годишното криминално и расипничко владеење на ВМРО-ДПМНЕ се санираат, а ...

Мицкоски: Оваа влада на СДСМ мора да замине час поскоро

Канал5 - 20.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ по повод теренските посети се со цел да се слушнат што поголем број на идеи и предлози кои ќе бидат вклучени во новата програма на партијата, вчера вечер оствари средба со граѓаните од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во ...

Контраудар во ВМРО-ДПМНЕ?

Либертас - 20.03.2018

Додека Мицкоски и неговото „подновено“ партиско раководство се трткаат и туфкаат со реформите во ВМРО-ДПМНЕ – ако, воопшто, за некакви посериозни реформи веќе може и да стане збор – контролата врз партијата, на терен, му ја превземаат дел од оние ...

Мицкоски од Ново Село: Со солзи во очите, граѓаните велат дека ова што и се случува на Македонија ги погодува и боли

Курир - 19.03.2018

По посетите на Струмица и Босилово, денеска претседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓани и во Ново Село. Тој пренесе дел од разговорот со жителите на ова место кои пред Мицкоски го изразиле своето жалење и револт за ...

Мицкоски: Се подготвува новата програма на ВМРО-ДПМНЕ, наша примарна цел се граѓаните и решавање на нивните проблеми

Press24 - 19.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната теренска средба со граѓаните во Босилово истакна дека примарна цел е како од реалните проблеми да се извлечи поука и истата да се инкорпорираат во новата програма која се подготвува, а ...

СДСМ: Мицкоски да им се извини на граѓаните на Струмица и да смогне сили да ги надмине политиките на поделби и конфликт

Либертас - 19.03.2018

„На граѓаните на Струмица и околината Мицковски им должи извинување затоа што 11 години беа заборавени од централната власт предводена од ВМРО-ДПМНЕ“, стои во реакцијата на СДСМ на изјавата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Занесен во својата моќ или немоќ, Заев сака да го забрани и правото на протест

Press24 - 19.03.2018

На средба со граѓани и членови на 5-тиот месен комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски разговараше за актуелната состојба, и за случувањата околу законот за јазици и повеќе други актуелни предизвици.

Мицкоски: ВМРО ДПМНЕ не поддржува насилни протести

Независен - 19.03.2018

Премиерот Заев ги злоупотребува децата во дневно политички цели. Тоа не е мое ниво, но не можам да не го искоментирам тоа, бидејќи е непримерно од страна на претседателот на Владата и се надевам дека тоа нема да му се повтори во иднина, рече ...

Мицкоски: СДСМ исполнува само една задача - уништување на државата

Вечер - 20.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес се обрати пред присутните граѓани во Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Василево. Мицкоски на средбата ги посочи катастрофалните и деструктивни политики кои ги спроведува владата на СДСМ, а кои ...

Мицкоски: Законот за јазици не е применлив, да го вратат на доработка

Фактор - 20.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, повторно побара формирање на работни групи за Законот за јазиците. Тој апелираше до Владата да го повлече овој закон. „Апелирам да го повлечат овој закон бидејќи сè уште нема потпис од страна на ...

Мицкоски: Македонија тоне, неспособната политика која ја чувствуваат граѓаните го плаши Заев, ВМРО- ДПМНЕ ќе понуди ...

Press24 - 20.03.2018

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Радовиш даде изјава за медиуми, каде пренесе ставови и согледувања по однос на повеќе актуелни прашања и теми. -Денес сме во Радовиш, Подареш и во Василево, продолжуваме со теренските посети.