TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сите новинари ќе трпат последици ако Асанж биде испорачан во Америка

Репортер - 21.02.2020

Правениот тим на Џулијан Асанж денес соошти дека сите новинари ќе трпат последици, ако нивниот клиент биде испорачан во Америка. Тие велат дека ќе се обидат да побараат азил за основачот на „Викиликс“ во Франија.

Адвокатите на Асанж тврдат дека Трамп понудил помилување

Н.Македонија - 21.02.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп му ветил на основачот на Викиликс Џулијан Асанж дека ќе го помилува ако каже дека Русија не била вмешана во објавувањето на електронската пошта на членовите на Демократскиот национален комитет, тврдат ...

Дуња Мијатовиќ е против екстрадицијата на Асанж во САД

Макфакс - 21.02.2020

Основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, не треба да биде екстрадиран во САД затоа што тоа би имало ужасен ефект врз слободата на медиумите, изјави комесарката на Советот на Европа за човекови права, Дуња Мијатовиќ.

Карин Кнајсел бара рехабилитација за основачот на Викиликс: Асанж имаше храброст, и сега животот му е уништен

Точка - 21.02.2020

Поранешната министерка за надворешни работи на Австрија, Карин Кнајсел побарала рехабилитација за основачот на Викиликс, Џулијан Асанж. Кнајсел, во изјавата на агенцијата APA, рекла дека со извештајот на специјалниот известувач на ОН за злоставување ...

Кнајсел бара рехабилитација за Асанж

Курир - 21.02.2020

Поранешната австриска министерка за надворешни работи Карин Кнајсел побара рехабилитација за основачот на Викиликс, Џулијан Асанж. Таа истакна дека со извештајот на специјалниот известувач на ОН за злоставување, Нилс Мелцер се случил пресврт во ...

Асанж ќе биде екстрадиран во Франција?

Магазин - 21.02.2020

Вчера европскиот правен тим на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж соопшти дека ќе се обиде за него да побара азил во Франција. Откако вчера излезе информацијата дека Трамп понудил да го помилува Асанж но под еден услов, и откако кралицата ...

Асанж би можел да добие политички азил во Франција

МКД - 20.02.2020

Одбраната на Џулијан Асанж работи на тоа да му обезбеди политички азил во Франција, изјави францускиот адвокат Ерик Дипон Морети. „Одбраната на основачот на Викиликс Џулијан Асанж работи на тоа тој да добие политички азил во Франција, бидејќи тоа го ...

Адвокатите на Асанж ќе му бараат азил во Франција

Република - 20.02.2020

Европскиот правен тим на Џулијан Асанж денеска соопшти дека ќе се обиде за него да побара азил во Франција, на само неколку дена пред почетокот на сослушувањето во Лондон за негова екстрадиција во САД заради обвинение за шпионирање.

Мијатовиќ: Предавањето на Асанж на САД негативно ќе влијае на слободата на печатот

Либертас - 20.02.2020

-Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, не треба да им биде испорачан на САД бидејќи тоа ќе има негативен ефект врз слободата на печатот, изјави денеска комесарката за човекови права на Советот на Европа, Дуња Мијатовиќ.

Доналд Трамп го уценувал Џулијан Асанж

Репортер - 20.02.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп го уценувал основачот на „Викиликс“ Џулијан Асанж. Според изјавата на еден од сведоците во судницата во Лондон, Трамп му понудил на Асанж помилување, а за возврат побарал од него јавно да признае дека Русија не ...

Адвокатот на Асанж тврди дека САД му понудиле помилување

Р.С.Европа - 20.02.2020

Адвокатот на Џулијан Асанж вели дека основачот на Викиликс ќе му каже на судијата кога ќе има сослушување за екстрадиција дека му било понудено помилување од администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп ако јавно каже дека Русија не е ...

Случај Џулијан Асанж: Трамп понудил помилување на Асанж, доколку ја негира вмешаноста на Русија во изборите во САД во ...

Локално - 20.02.2020

Адвокатот Џулијан Асанж тврди дека претседателот Доналд Трамп му понудил помилување на основачот на Викиликс, доколку изјави дека Русија не била вклучена во откривањето на е-пошта за време на изборите во САД во 2016 година.

Трамп му понудил помилување на Асанж под еден услов

Макфакс - 20.02.2020

Американскиот претседател, Доналд Трамп, му понудил помилување на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, ако каже дека Русија немала врска со објавувањето на електронската пошта на Демократската партија во 2016 година.

Трамп му нудел помилување на Асанж во замена за соработка

Нетпрес - 19.02.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп му понудил помилување на австралискиот новинар и основач на разобличувачкиот ресурс WikiLeaks, Џулијан Асанж, доколку каже дека Русија немала поврзаност со објавувањето на инкриминирачката електронска пошта на ...

Би-Би-Си: Трамп понудил да го помилува Асанж, но под еден УСЛОВ

Слободен Печат - 20.02.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп понудил да го помилува Џулијан Асанж доколку рече дека Русија не била вклучена во истекувањето на е-пошта за време на претседателските избори во 2016 година, изјави сведок на судското рочиште во Лондон.

Би-Би-Си: Трамп наводно му понудил помилување на Асанж со услов

Опсервер - 20.02.2020

– Американскиот претседател Доналд Трамп понудил да го помилува Џулијан Асанж доколку рече дека Русија не била вклучена во истекувањето на е-пошта за време на претседателските избори во 2016 година, изјави сведок на судското рочиште во Лондон.

Би-Би-Си: Трамп ќе го помилува Асанж со услов

+инфо - 20.02.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп понудил да го помилува Џулијан Асанж доколку рече дека Русија не била вклучена во истекувањето на е-пошта за време на претседателските избори во 2016 година, изјави сведок на судското рочиште во Лондон.

Би-Би-Си: Трамп наводно му понудил помилување на Асанж со услов

MakPress - 20.02.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп понудил да го помилува Џулијан Асанж доколку рече дека Русија не била вклучена во истекувањето на е-пошта за време на претседателските избори во 2016 година, изјави сведок на судското рочиште во Лондон.

Би-Би-Си: Трамп наводно му понудил помилување на Асанж со услов

Фокус - 20.02.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп понудил да го помилува Џулијан Асанж доколку рече дека Русија не била вклучена во истекувањето на е-пошта за време на претседателските избори во 2016 година, изјави сведок на судското рочиште во Лондон.

Би-Би-Си: Трамп наводно му понудил помилување на Асанж со услов

А1 On - 20.02.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп понудил да го помилува Џулијан Асанж доколку рече дека Русија не била вклучена во истекувањето на е-пошта за време на претседателските избори во 2016 година, изјави сведок на судското рочиште во Лондон.

Би-Би-Си: Трамп наводно му понудил помилување на Асанж со услов

Република - 20.02.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп понудил да го помилува Џулијан Асанж доколку рече дека Русија не била вклучена во истекувањето на е-пошта за време на претседателските избори во 2016 година, изјави сведок на судското рочиште во Лондон.

Трамп му понудил помилување на Асанж под еден услов

Република - 20.02.2020

Американскиот претседател, Доналд Трамп, му понудил помилување на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, ако каже дека Русија немала врска со објавувањето на електронската пошта на Демократската партија во 2016 година.

Трамп му понудил помилување на Асанж под еден услов

24Инфо - 20.02.2020

Американскиот претседател, Доналд Трамп, му понудил помилување на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, ако каже дека Русија немала врска со објавувањето на електронската пошта на Демократската партија во 2016 година.

Трамп му понудил помилување на Асанж ако го негира руското хакирање

Н.Македонија - 20.02.2020

Американскиот претседател, Доналд Трамп, му понудил помилување на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, ако каже дека Русија немала врска со објавувањето на електронската пошта на Демократската партија во 2016 година.

Би-Би-Си: Трамп наводно му понудил помилување на Асанж со услов

Либертас - 20.02.2020

Адвокатот на Асанж, Едвард Фицџералд, се повика пред Прекршочен суд во Вестминстер на изјава од сведок, поранешен американски републикански конгресмен, Дене Рохрабахер, кој го посетил Асанж во 2017 година во еквадорската Амбасада, изјавувајќи дека ...

Трамп му понудил помилување на Асанж под еден услов

Курир - 20.02.2020

Американскиот претседател, Доналд Трамп, му понудил помилување на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, ако каже дека Русија немала врска со објавувањето на електронската пошта на Демократската партија во 2016 година.

Трамп му понудил помилување на Асанж под еден услов

MTM - 20.02.2020

Американскиот претседател, Доналд Трамп, му понудил помилување на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, ако каже дека Русија немала врска со објавувањето на електронската пошта на Демократската партија во 2016 година.

Трамп му понудил помилување на Асанж под еден услов

Centar - 20.02.2020

Американскиот претседател, Доналд Трамп, му понудил помилување на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, ако каже дека Русија немала врска со објавувањето на електронската пошта на Демократската партија во 2016 година.

Трамп сакал да му помогне на Асанж- му понудил помилување но под еден услов

Магазин - 20.02.2020

Поранешниот републикански конгресмен Дан Рохрабачер во својот исказ пред судот во Лондон, истакнал дека американскиот претседател, Доналд Трамп, му понудил помилување на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж.

Што треба да направи Асанж за Трамп да го помилува?

Скопје1 - 20.02.2020

Американскиот претседател, Доналд Трамп, му понудил помилување на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, ако каже дека Русија немала врска со објавувањето на електронската пошта на Демократската партија во 2016 година.

Мијатовиќ: Предавањето на Асанж на САД негативно ќе влијае на слободата на печатот

24Инфо - 20.02.2020

-Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, не треба да им биде испорачан на САД бидејќи тоа ќе има негативен ефект врз слободата на печатот, изјави денеска комесарката за човекови права на Советот на Европа, Дуња Мијатовиќ.

Мијатовиќ: Предавањето на Асанж на САД негативно ќе влијае на слободата на печатот

Нетпрес - 20.02.2020

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, не треба да им биде испорачан на САД бидејќи тоа ќе има негативен ефект врз слободата на печатот, изјави денеска комесарката за човекови права на Советот на Европа, Дуња Мијатовиќ.

Мијатовиќ: Предавањето на Асанж на САД негативно ќе влијае на слободата на печатот

Опсервер - 20.02.2020

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, не треба да им биде испорачан на САД бидејќи тоа ќе има негативен ефект врз слободата на печатот, изјави денеска комесарката за човекови права на Советот на Европа, Дуња Мијатовиќ.

Комесарката Мијатовиќ: Асанж не треба да им биде испорачан на САД, негативно ќе влијае на слободата на печатот

Слободен Печат - 20.02.2020

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, не треба да им биде испорачан на САД бидејќи тоа ќе има негативен ефект врз слободата на печатот, изјави денеска комесарката за човекови права на Советот на Европа, Дуња Мијатовиќ.

Адвокатите на Асанж ќе му бараат азил во Франција

+инфо - 20.02.2020

Европскиот правен тим на Џулијан Асанж денеска соопшти дека ќе се обиде за него да побара азил во Франција, на само неколку дена пред почетокот на сослушувањето во Лондон за негова екстрадиција во САД заради обвинение за шпионирање.

Адвокатите на Асанж ќе му бараат азил во Франција

Нетпрес - 20.02.2020

Европскиот правен тим на Џулијан Асанж денеска соопшти дека ќе се обиде за него да побара азил во Франција, на само неколку дена пред почетокот на сослушувањето во Лондон за негова екстрадиција во САД заради обвинение за шпионирање.

Адвокатите на Асанж ќе му бараат азил во Франција

24Инфо - 20.02.2020

– Европскиот правен тим на Џулијан Асанж денеска соопшти дека ќе се обиде за него да побара азил во Франција, на само неколку дена пред почетокот на сослушувањето во Лондон за негова екстрадиција во САД заради обвинение за шпионирање.

Адвокатите на Асанж ќе му бараат азил во Франција

Слободен Печат - 20.02.2020

Дипон-Морети е еден од адвокатите кои на прес конференција во Париз објаснија зошто сметаат дека случајот против Асанж е неправеден, споменувајќи го неговото лошо здравје и тврдејќи дека во затворот во Лондон биле повредени неговите права.

Адвокатите на Асанж ќе му бараат азил во Франција

Денешен - 20.02.2020

Европскиот правен тим на Џулијан Асанж денеска соопшти дека ќе се обиде за него да побара азил во Франција, на само неколку дена пред почетокот на сослушувањето во Лондон за негова екстрадиција во САД заради обвинение за шпионирање.

Адвокатите на Асанж ќе му бараат азил во Франција

Press24 - 20.02.2020

Европскиот правен тим на Џулијан Асанж денеска соопшти дека ќе се обиде за него да побара азил во Франција, на само неколку дена пред почетокот на сослушувањето во Лондон за негова екстрадиција во САД заради обвинение за шпионирање.

Адвокатите на Асанж ќе му бараат азил во Франција

Локално - 20.02.2020

Европскиот правен тим на Џулијан Асанж денеска соопшти дека ќе се обиде за него да побара азил во Франција, на само неколку дена пред почетокот на сослушувањето во Лондон за негова екстрадиција во САД заради обвинение за шпионирање.

Мијатовиќ: Предавањето на Асанж на САД негативно ќе влијае на слободата на печатот

MakPress - 20.02.2020

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, не треба да им биде испорачан на САД бидејќи тоа ќе има негативен ефект врз слободата на печатот, изјави денеска комесарката за човекови права на Советот на Европа, Дуња Мијатовиќ.

Адвокатите на Асанж ќе му бараат азил во Франција

Сител - 20.02.2020

Европскиот правен тим на Џулијан Асанж денеска соопшти дека ќе се обиде за него да побара азил во Франција, на само неколку дена пред почетокот на сослушувањето во Лондон за негова екстрадиција во САД заради обвинение за шпионирање.

Адвокатите на Асанж ќе му бараат азил во Франција

Либертас - 20.02.2020

– Европскиот правен тим на Џулијан Асанж денеска соопшти дека ќе се обиде за него да побара азил во Франција, на само неколку дена пред почетокот на сослушувањето во Лондон за негова екстрадиција во САД заради обвинение за шпионирање.

Адвокатите на Асанж ќе му бараат азил во Франција

MakPress - 20.02.2020

Европскиот правен тим на Џулијан Асанж денеска соопшти дека ќе се обиде за него да побара азил во Франција, на само неколку дена пред почетокот на сослушувањето во Лондон за негова екстрадиција во САД заради обвинение за шпионирање.

Адвокатите на Асанж ќе му бараат азил во Франција

4NEWS - 21.02.2020

Европскиот правен тим на Џулијан Асанж денеска соопшти дека ќе се обиде за него да побара азил во Франција, на само неколку дена пред почетокот на сослушувањето во Лондон за негова екстрадиција во САД заради обвинение за шпионирање.

Мијатовиќ: Предавањето на Асанж на САД негативно ќе влијае на слободата на печатот

Вечер - 21.02.2020

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, не треба да им биде испорачан на САД бидејќи тоа ќе има негативен ефект врз слободата на печатот, изјави денеска комесарката за човекови права на Советот на Европа, Дуња Мијатовиќ.

Адвокатите на Асанж ќе му бараат азил во Франција

Вечер - 21.02.2020

Европскиот правен тим на Џулијан Асанж денеска соопшти дека ќе се обиде за него да побара азил во Франција, на само неколку дена пред почетокот на сослушувањето во Лондон за негова екстрадиција во САД заради обвинение за шпионирање.

Адвокатите на Асанж ќе му бараат азил во Франција

Опсервер - 21.02.2020

Европскиот правен тим на Џулијан Асанж денеска соопшти дека ќе се обиде за него да побара азил во Франција, на само неколку дена пред почетокот на сослушувањето во Лондон за негова екстрадиција во САД заради обвинение за шпионирање.

Дуња Мијатовиќ е против екстрадицијата на Асанж во САД

24Инфо - 21.02.2020

Основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, не треба да биде екстрадиран во САД затоа што тоа би имало ужасен ефект врз слободата на медиумите, изјави комесарката на Советот на Европа за човекови права, Дуња Мијатовиќ.