TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Повреден моторциклист и сопатник малолетник од село Новак

Канал5 - 10.08.2022

Малолетник од село Новак, општина Центар Жупа е тешко повреден откако паднал од моторцикл, што го управувал негов соселанец, кој се здобил со полесни повреди. – Во дебарското одделение за внатрешни работи, кое со својата активност ја покрива и ...

Повредени малолетник и 22 годишник по пад од мотор

Курир - 10.08.2022

На 09.08.2022 во 08.45 часот, во ОВР Дебар пријавено е дека на 08.08.2022 година околу 17.00 часот, во селото Новак, општина Центар Жупа, О.А.(22) од истото село, управувајќи мотоцикл марка „јонвеи“, без регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал ...

Повреден моторциклист и сопатник малолетник од село Новак

MakPress - 10.08.2022

Малолетник од село Новак, општина Центар Жупа е тешко повреден откако паднал од моторцикл, што го управувал негов соселанец, кој се здобил со полесни повреди. – Во дебарското одделение за внатрешни работи, кое со својата активност ја покрива и ...

Повреден моторциклист и сопатник малолетник од село Новак

Сител - 10.08.2022

Малолетник од село Новак, општина Центар Жупа е тешко повреден откако паднал од моторцикл, што го управувал негов соселанец, кој се здобил со полесни повреди. – Во дебарското одделение за внатрешни работи, кое со својата активност ја покрива и ...

Повреден моторциклист и сопатник малолетник од село Новак

Опсервер - 10.08.2022

Малолетник од село Новак, општина Центар Жупа е тешко повреден откако паднал од моторцикл, што го управувал негов соселанец, кој се здобил со полесни повреди. – Во дебарското одделение за внатрешни работи, кое со својата активност ја покрива и ...

Повреден моторциклист и сопатник малолетник од село Новак

Алсат-М - 10.08.2022

Малолетник од село Новак, општина Центар Жупа е тешко повреден откако паднал од моторцикл, што го управувал негов соселанец, кој се здобил со полесни повреди. – Во дебарското одделение за внатрешни работи, кое со својата активност ја покрива и ...

17-ГОДИШНИК Е ПОТЕШКО ПОВРЕДЕН Паднал од мотоцикл управуван од негов роднина

+инфо - 10.08.2022

О.А.(22) управувајќи мотоцикл марка „Јонвеи“, без регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот, заедно со неговиот малолетен сопатник, соопштија од СВР Охрид. Малолетник од село Новак, општина Центар Жупа е тешко повреден откако паднал ...

Малолетник тешко повреден, паднал од мотоцикл каде бил совозач

МКД - 10.08.2022

Малолетник од село Новак, општина Центар Жупа е тешко повреден откако паднал од мотоцикл, што го управувал негов соселанец, кој се здобил со полесни повреди. „Во дебарското одделение за внатрешни работи, кое со својата активност ја покрива и општина ...

Повреден моторциклист и сопатник малолетник

Скопје инфо - 10.08.2022

Малолетник од село Новак, општина Центар Жупа е тешко повреден откако паднал од моторцикл, што го управувал негов соселанец, кој се здобил со полесни повреди. – Во дебарското одделение за внатрешни работи, кое со својата активност ја покрива и ...