TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новак Ѓоковиќ за првпат од „Ролан Гарос“ се бори за бодови

Слободен Печат - 29.09.2022

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ денеска од 17.30 часот ќе го игра мечот од второто коло на турнирот во Тел Авив против Шпанецот Пабло Андухар . Еден од најдобрите тенисери на сите времиња, Ѓоковиќ како прв носител на турнирот беше слободен ...

Ѓоковиќ денес ќе го одигра првиот официјален меч по Вимблдон

Gol.mk - 29.09.2022

Српскиот тениски ас, Новак Ѓоковиќ оваа година извиси за настап на два Грен слем трофеи, последниот беше УС Опен овој месец. Бидејќи не е вакциниран, Србинот не добиваше виза за влез прво во Австралија, а потоа и во Соединетите Американски Држави.

Ѓоковиќ нема да игра во двојки во Израел, неговиот колега е повреден!

Sport 1 - 28.09.2022

Новак Ѓоковиќ нема да настапи во двојки со Џонатан Ерлих затоа што Израелецот е повреден, па така српскиот тенисер ќе настапи само во сингл-конкуренција во Тел Авив. Ѓоковиќ со Ерлих ја освои единствената титула во двојки во 2010 година, а ова ...

Федерер се пензионираше, а сега и Ѓоковиќ проговори за крајот на кариерата

Вечер Прес - 28.09.2022

Со оглед на тоа што има 35 години, и е во зрелите играчки години, јасно е дека за не така долго време и српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе се пензионира. Прашање е уште колку може да игра на највисоко ниво, но Новак изјави дека не размислува за ...

Ѓоковиќ посакува простување од тенисот какво што имаше Федерер

Спортманија - 28.09.2022

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ сака неговите најголеми ривали да бидат до него кога ќе ја заврши кариерата, исто како што беше на емотивното збогување на Роџер Федерер минатата недела. „Тоа беше многу трогателен, емоционален момент.

Ѓоковиќ го доби првиот ривал на турнирот во Тел Авив

Слободен Печат - 28.09.2022

Новак Ѓоковиќ го дозна својот противник на првиот чекор кон освојување на трофејот на АТП турнирот во Тел Авив , Израел. Најдобриот српски тенисер ќе биде слободен во првото коло, а во осминафиналето ќе игра против Пабло Андухар .

Ѓоковиќ проговори за крајот на кариерата

TopSport - 28.09.2022

Пред неколку дена еден од најголемите тенисери Роџер Федерер се прости од активното играње тенис. Со оглед дека има 35 години, јасно е дека се ближи и збогувањето на Новак Ѓоковиќ. Прашање е уште колку долго би можел да игра на највисоко ниво, но ...

Ѓоковиќ: Сè уште имам страст и желба да играм на највисоко ниво

MakPress - 28.09.2022

Дваесет и еднократниот Грен слем шампион Новак Ѓоковиќ призна дека е решен да продолжи да игра тенис. – Сè уште сакам да играм тенис, иако постигнав речиси сè што може да се постигне во него. Сè уште имам страст и желба да играм на највисоко ниво.

Ѓоковиќ на плажа во Тел Авив, покажа дека повредата на зглобот е минато (ВИДЕО)

Канал5 - 27.09.2022

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ по Лејвер купот ќе игра на турнирот во Тел Авив, а она што ги израдува неговите фанови е што повредата на зглобот е минато. Србинот утре ќе биде на теренот, а дотогаш ништо не препушта на случајноста, па ...

Ѓоковиќ стигна во Тел Авив и испрати порака до домаќините (Фото)

СуперСпорт - 27.09.2022

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ по долго време се враќа на професионалните турнири, па така во следниот период ќе игра во Тел Авив, Израел. Ѓоковиќ ќе ја има улогата на прв фаворит, а најголеми конкуренти треба да му бидат Марин Чилиќ и Диего ...

Ѓоковиќ проговори за крајот на кариерата

Макфакс - 28.09.2022

Пред неколку дена еден од најголемите тенисери Роџер Федерер се прости од активното играње тенис. Со оглед дека има 35 години, јасно е дека се ближи и збогувањето на Новак Ѓоковиќ. Прашање е уште колку долго би можел да игра на највисоко ниво, но ...

Ѓоковиќ проговори за крајот на кариерата

Точка - 28.09.2022

Пред неколку дена еден од најголемите тенисери Роџер Федерер се прости од активното играње тенис. Со оглед дека има 35 години, јасно е дека се ближи и збогувањето на Новак Ѓоковиќ. Прашање е уште колку долго би можел да игра на највисоко ниво, но ...

Ѓоковиќ: Сè уште имам страст и желба да играм на највисоко ниво

Опсервер - 28.09.2022

Дваесет и еднократниот Грен слем шампион Новак Ѓоковиќ призна дека е решен да продолжи да игра тенис. – Сè уште сакам да играм тенис, иако постигнав речиси сè што може да се постигне во него. Сè уште имам страст и желба да играм на највисоко ниво.

Ѓоковиќ: Сè уште имам страст и желба да играм на највисоко ниво

Курир - 28.09.2022

Дваесет и еднократниот Грен слем шампион Новак Ѓоковиќ призна дека е решен да продолжи да игра тенис. – Сè уште сакам да играм тенис, иако постигнав речиси сè што може да се постигне во него. Сè уште имам страст и желба да играм на највисоко ниво.

„СЀ УШТЕ ИМАМ СТРАСТ ДА ИГРАМ“ Ѓоковиќ потврди дека има уште желба за натпреварување

+инфо - 28.09.2022

Не сум бил тука долго време и заборавив многу, па дефинитивно ќе се вратам повторно. Се надевам дека ќе играм добро овде и ќе видам колку луѓе доаѓаат да ги гледаат моите натпревари, додаде тој.

Ѓоковиќ: Сè уште имам страст и желба да играм на највисоко ниво

Бриф - 28.09.2022

Дваесет и еднократниот Грен слем шампион Новак Ѓоковиќ призна дека е решен да продолжи да игра тенис. – Сè уште сакам да играм тенис, иако постигнав речиси сè што може да се постигне во него. Сè уште имам страст и желба да играм на највисоко ниво.

Ѓоковиќ: Сè уште имам страст и желба да играм на највисоко ниво

OhridNews - 28.09.2022

Дваесет и еднократниот Грен слем шампион Новак Ѓоковиќ призна дека е решен да продолжи да игра тенис. Српскиот тенисер ги сподели и своите очекувања од турнирот во Тел Авив. Ѓоковиќ учествува на турнирот од категоријата АТП-250 во Тел Авив (Израел).

Ѓоковиќ: Сè уште имам страст и желба да играм на највисоко ниво

Независен - 28.09.2022

Дваесет и еднократниот Грен слем шампион Новак Ѓоковиќ призна дека е решен да продолжи да игра тенис. – Сè уште сакам да играм тенис, иако постигнав речиси сè што може да се постигне во него. Сè уште имам страст и желба да играм на највисоко ниво.

Ѓоковиќ: Сè уште имам страст и желба да играм на највисоко ниво

Во Центар - 28.09.2022

– Дваесет и еднократниот Грен слем шампион Новак Ѓоковиќ призна дека е решен да продолжи да игра тенис. – Сè уште сакам да играм тенис, иако постигнав речиси сè што може да се постигне во него. Сè уште имам страст и желба да играм на највисоко ниво.

Ѓоковиќ: Сè уште имам страст и желба да играм на највисоко ниво

Кајгана - 28.09.2022

Дваесет и еднократниот Грен слем шампион Новак Ѓоковиќ призна дека е решен да продолжи да игра тенис. – Сè уште сакам да играм тенис, иако постигнав речиси сè што може да се постигне во него. Сè уште имам страст и желба да играм на највисоко ниво.