TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

4 хороскопски знаци кои ќе уживаат во љубовта во јуни

Локално - 14.06.2018

Лето, љубов, емоции … Јуни е еден од месеците за одмори, возбудливи средби, љубовни флертувања. Без разлика дали имаме врска или бараме нов партнер, сакаме да донесе уште повеќе романтични емоции.

Астрологијата открива: Мажите родени во овие 3 хороскопски знаци се најлоши сопрузи

Убавина и Здравје - 14.06.2018

Ако му веруваме на хороскопот, за жал постојат! Понекогаш мааните преовладуваат над доблестите, особено кај овие три хороскопски знаци и нивните брачни предиспозиции. Мажите родени во овие знаци од Зодијакот дефинитивно не се создадени за брачен ...

Еден изговор кој му го уништува животот на секој хороскопски знак

Црнобело - 14.06.2018

Секој човек е препознатлив по одредена карактеристика, но и по некои фрази кои најчесто му го отсликуваат животот. Па според тоа, хороскопот открива кој е единствениот изговор со кој секој од знаците „се вади“ во најразлични ситуации.

Дневен хороскоп за четврток (14.06.2018):Љубов, работа, пријателство – не, денес денот е за љубов!

Екран - 14.06.2018

Денеска Венера влегува во Рак и е добар период за љубов, искористете го најдобро што ...

Хороскоп по македонски градови: Крушево е Овен, Скопје е Лав, а што е Охрид?

Скопје24 - 13.06.2018

Секој град, маало, село си има свој хороскопски знак. Откријте што е во хороскоп градот во кој живеете или сте родени: Овен Во знакот на Овенот се местата познати по борби, битки, од каде што потекнуваат луѓе кои се пионири на големи идеи, историски ...

3. хороскопски знаци на кои до крајот на летото ќе им се исполнат најголемите желби: Ви се подготвуваат многу ...

Екран - 13.06.2018

Подгответе се, ѕвездите се на ваша страна… Ѕвездите порачуваат дека овие 3. хороскопски знаци ќе имаат малку повеќе среќа во љубовта во текот на 2018. година, што треба максимално да се искористи.

Овие два хороскопски знаци овој месец ќе започнат судбинска љубовна врска

Скопје24 - 13.06.2018

Јарец На Јарците ова ќе им биде еден од најважните месеци во 2018 година, особено кога станува збор за љубовта, затоа што многу работи ќе се решат во ваша корист. Венера од астролошкото поле на односите и љубов ќе ви донесе мирна и романтичнна ...

Никако сами на одмор: Хороскопски знаци кои ќе ве изневерат ова лето

Женски магазин - 13.06.2018

Кога се во прашање летните забави, незаборавните ноќи поминати во барови и дискотеки некаде покрај море, најголеми се шансите за неверства, особено доколку вашиот партнер/партнерка оди сам на летување.

До крај на јуни овие два хороскопски знаци ќе ја пронајдат својата сродна душа

Среќа.mk - 13.06.2018

Доколку сте Рак или Јарец во хороскоп, отворете го срцето- пристигнува вашата сродна душа. Рак Раковите во почетокот на јуни ќе се препородат- ќе зрачат со позитивна енергија и сексапил, но и нивните емоции и чувства ќе бидат поинтензивни.

Изглед според хороскопот: Овните имаат спортска градба и мускули, а лавот најдотеран

Lady - 13.06.2018

Секој хороскопски знак како што има некои одлики во однос на карактерот, така има и одредени црти кои се карактеристични за неговиот изглед. Ако ги знаете главните одлики на секој знак лесно ќе препознаете и некој непознат што е во хороскоп, само по ...

Дами за овој хороскопски знак ѕвездите порачуваат дека е идеален сопруг

Канал5 - 12.06.2018

Секој човек има свои предности и слабости кои го прават единствен, но експертите во областа на астрологијата сметаат дека позицијата на планетите и хороскопскиот знак многу влијаат на карактерот на една личност.

Овие два хороскопски знаци до крајот на јуни ќе си пронајдат „сродна душа“

Кумановски м. - 13.06.2018

loading... Ако долго си присакувате љубов, бидете подготвени овој јуни ќе ви донесе љубов сосема сигурно, барем ако сте припадник на некој од овие два знаци. Значи, доколку сте рак или јарец, отворете ги срцата – ви прситгнува сродната душа во ...

Преголеми очекувања: Жената во овој хороскопски знак најтешко пронаоѓа вистинска љубов

Точка - 12.06.2018

Хороскопот може многу да открие за љубовта, бракот и пронаоѓањето на вистинскиот партнер. Додека некои луѓе сметаат дека пронаоѓањето на вистинската љубов е многу едноставно, други тешко наоѓаат некој којшто им одговара.

Во овој месец овие 2 хороскопски знаци ги очекува љубовен пресврт

Точка - 12.06.2018

Ова два хороскопски знаци ги очекува голема љубовна врска и тоа токму овој месец. Јуни е инаку создаден за донесување на големи одлуки, лични преиспитувања и излегување од комфрот зоната. Доколку сте планирале да направите голем чекор на љубовен ...

Овие хороскопски знаци немаат доверба во никој

Женски магазин - 12.06.2018

Стравот да се верува се појавува кај повеќето луѓе кои поминале низ некоја повреда во претходната врска. Ова сепак се забележува почесто меѓу претставниците на одредени хороскопски знаци и, се разбира, има и објаснување.

Жените Јарци најтешко ја пронаоѓаат љубовта

Бриф - 12.06.2018

Хороскопот понекогаш може да каже многу за љубовта, бракот и наоѓањето на вистинскиот партнер. Но, жените родени во хороскопскиот знак Јарец имаат до толку изразени критериуми околу сето тоа, што честопати, крајниот резултат е самотијата, пишува ...

Припадниците на овој хороскопски знак се пацифисти

Женски магазин - 12.06.2018

Водолија - Пацифисти сте, но многу сте жестоки кога луѓето не го споделуваат вашето мислење. Многу лесно го губите трпението и сте непредвидливи. Ултра модерни сте и секогаш облечени по најнова мода.

Само три хороскопски знаци ќе ја сретнат љубовта во Јуни

Женски магазин - 12.06.2018

Летните месеци се идеални за врски со страст и многу емоции, па имаме чувство дека љубовта е во воздух. Еве три знаци кои ќе се вљубат во текот на првиот летен месец. Близнаци Дружељубите Близнаци брзо ќе се запознаваат со луѓе, но до средината на ...

Бидете внимателни: Овие 3 хороскопски знаци се подготвени да изневеруваат ова лето

Среќа.mk - 12.06.2018

Претстојното лето ќе биде полно со предизвици за неколку хороскопски знака. Тешко е да се одбегнат некои летни авантури, па затоа бидете внимателни. Близнаци Дволичните Близнаци се први на листата.

Преголеми очекувања: Жената во овој хороскопски знак најтешко пронаоѓа вистинска љубов

Скопје24 - 12.06.2018

Хороскопот може многу да открие за љубовта, бракот и пронаоѓањето на вистинскиот партнер. Додека некои луѓе сметаат дека пронаоѓањето на вистинската љубов е многу едноставно, други тешко наоѓаат некој којшто им одговара.

Овие хороскопски знаци немаат доверба апсолутно во никој

Скопје24 - 12.06.2018

Стравот да се верува се појавува кај повеќето луѓе кои поминале низ некоја повреда во претходната врска. Ова сепак се забележува почесто меѓу претставниците на одредени хороскопски знаци и, се разбира, има и објаснување.