TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев: И ВМРО-ДПМНЕ работеше за НАТО покана и треба да се радува

Нова ТВ - 11.07.2018

Грција и грчкиот народ сакаат да успее договорот за спорот со името и оттука премиерот Зоран Заев го разбира чекорот што Атина го презеде протерувајќи руски дипломати. За НОВА тој вели дека и кај нас има слични активности кои можат да се забележат ...

Заев: Радувај се Македонијо, НАТО ги отвори портите! ВИДЕО/ФОТО

+инфо - 11.07.2018

Попладнево, земјите членки на НАТО одлучија да ни упатат покана Република Македонија да го започне пристапниот процес за членство во Алијансата, напиша премиерот на Фејсбук. Радувај се Македонијо! Портите за нашето полноправно членство во НАТО се ...

Заев за поканата за НАТО: Радувај се Македонијо

Стандард - 11.07.2018

Радувај се Македонијо! Портите за нашето полноправно членство во НАТО се отворени, порача премиерот Зоран Заев на својот ФБ профил во врска со одлуката, која ја донесоа денеска на првиот ден од Самитот на НАТО во Брисел, лидерите на земјите-членки ...

(ЖИВО) Заев: Македонија доби покана да стане 30-та членка на НАТО!

Бриф - 11.07.2018

Радувај се Македонијо! Портите за нашето полноправно членство во НАТО се отворени. Попладнево, земјите членки на НАТО одлучија да ни упатат покана Република Македонија да го започне пристапниот процес за членство во Алијансата.

Заев: И ВМРО-ДПМНЕ работеше за НАТО покана и треба да се радува

iPortal - 11.07.2018

рција и грчкиот народ сакаат да успее договорот за спорот со името и оттука премиерот Зоран Заев го разбира чекорот што Атина го презеде протерувајќи руски дипломати. За НОВА тој вели дека и кај нас има слични активности кои можат да се забележат ...

Заев: Денес е голем,историски ден Македонија доби покана да стане 30-та членка на НАТО!

24Инфо - 11.07.2018

Заев: Денес е голем, историски ден Македонија доби покана да стане 30-та членка на НАТО! Радувај се Македонијо! Портите за нашето полноправно членство во НАТО се отворени. Попладнево, земјите членки на НАТО одлучија да ни упатат покана Република ...

Заев: ВМРО-ДПМНЕ работеше за НАТО покана и треба да се радува

Press24 - 11.07.2018

Премиерот Зоран Заев во интервју за НОВА ТВ , кажа како се чувствува по добиената покана за преговори за членство во НАТО Алијансата и тоа чувство го спореди со денот кога му се родиле децата. -Ова е еден од најсреќните моменти во мојот живот.

Заев: Радувај се Македонијо, Република Македонија доби покана за членство во НАТО!

AKO - 11.07.2018

,,Радувај се Македонијо! Портите за нашето полноправно членство во НАТО се отворени. Попладнево, земјите членки на НАТО одлучија да ни упатат покана Република Македонија да го започне пристапниот процес за членство во Алијансата.

(Следете во живо) – Заев: Радувај се Македонијо!

1tv - 11.07.2018

Радувај се Македонијо! Портите за нашето полноправно членство во НАТО се отворени. Попладнево, земјите членки на НАТО одлучија да ни упатат покана Република Македонија да го започне пристапниот процес за членство во Алијансата.

ЗАЕВ: Радувај се Македонијо!  Портите на НАТО се отворени!

Вечер - 11.07.2018

Попладнево, земјите членки на НАТО одлучија да ни упатат покана Република Македонија да го започне пристапниот процес за членство во Алијансата. Нашите партнери и пријатели денеска ни оддадоа признание.

Заев за поканата за НАТО: Радувај се Македонијо

Бриф - 11.07.2018

Радувај се Македонијо! Портите за нашето полноправно членство во НАТО се отворени, порача премиерот Зоран Заев на својот ФБ профил во врска со одлуката, која ја донесоа денеска на првиот ден од Самитот на НАТО во Брисел, лидерите на земјите-членки ...

Заев за поканата за НАТО: Радувај се Македонијо

Сител - 11.07.2018

Радувај се Македонијо! Портите за нашето полноправно членство во НАТО се отворени, порача премиерот Зоран Заев на својот ФБ профил во врска со одлуката, која ја донесоа денеска на првиот ден од Самитот на НАТО во Брисел, лидерите на земјите-членки ...

Заев еуфоричен: Радувај се Македонијо, портите на НАТО ни се отворени!

Фокус - 11.07.2018

Премиерот Зоран Заев попладнево на својата фејсбук страница еуфорично објави дека Македонија добила покана за членство во НАТО. -Радувај се Македонијо! Портите за нашето полноправно членство во НАТО се отворени.

Заев: Портите за нашето полноправно членство во НАТО се отворени

Алсат-М - 11.07.2018

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, пред своето обраќање на конференцијата NATO ENGAGES во рамки на Самитот во Брисел на фејсбук го изрази своето задоволство од добиената покана за претпристапни преговори за членство во НАТО.

Заев за поканата за НАТО: Радувај се Македонијо

Н.Македонија - 11.07.2018

Радувај се Македонијо! Портите за нашето полноправно членство во НАТО се отворени, порача премиерот Зоран Заев на својот ФБ профил во врска со одлуката, која ја донесоа денеска на првиот ден од Самитот на НАТО во Брисел, лидерите на земјите-членки ...

Заев за поканата за НАТО: Радувај се Македонијо

Кајгана - 11.07.2018

Скопје, 11 јули 2018 (МИА) - Радувај се Македонијо! Портите за нашето полноправно членство во НАТО се отворени, порача премиерот Зоран Заев на својот Facebook профил во врска со одлуката, која ја донесоа денеска на првиот ден од Самитот на НАТО во ...

Заев за поканата за НАТО: Радувај се Македонијо

Локално - 11.07.2018

Радувај се Македонијо! Портите за нашето полноправно членство во НАТО се отворени, порача премиерот Зоран Заев на својот ФБ профил во врска со одлуката, која ја донесоа денеска на првиот ден од Самитот на НАТО во Брисел, лидерите на земјите-членки ...

Заев за поканата за НАТО: Радувај се Македонијо

Независен - 11.07.2018

Радувај се Македонијо! Портите за нашето полноправно членство во НАТО се отворени, порача премиерот Зоран Заев на својот ФБ профил во врска со одлуката, која ја донесоа денеска на првиот ден од Самитот на НАТО во Брисел лидерите на земјите-членки да ...

(ВИДЕО) Заев за поканата за НАТО: Радувај се Македонијо!

Либертас - 11.07.2018

Радувај се Македонијо! Портите за нашето полноправно членство во НАТО се отворени, порача премиерот Зоран Заев на својот ФБ профил во врска со одлуката, која ја донесоа денеска на првиот ден од Самитот на НАТО во Брисел, лидерите на земјите-членки ...

Заев за поканата за НАТО: Радувај се Македонијо

24 Вести - 11.07.2018

Радувај се Македонијо! Портите за нашето полноправно членство во НАТО се отворени, порача премиерот Зоран Заев на својот ФБ профил во врска со одлуката, која ја донесоа денеска на првиот ден од Самитот на НАТО во Брисел, лидерите на земјите-членки ...

Заев за поканата за НАТО: Радувај се Македонијо

Шеталиште - 11.07.2018

Радувај се Македонијо! Портите за нашето полноправно членство во НАТО се отворени, порача премиерот Зоран Заев на својот ФБ профил во врска со одлуката, која ја донесоа денеска на првиот ден од Самитот на НАТО во Брисел, лидерите на земјите-членки ...

Заев: Портите за нашето полноправно членство во НАТО се отворени

МКД - 11.07.2018

Радувај се Македонијо! Портите за нашето полноправно членство во НАТО се отворени, порача премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук профил во врска со одлуката, која ја донесоа денеска на првиот ден од Самитот на НАТО во Брисел, лидерите на ...

Заев: Радувај се Македонијо!

Р.С.Европа - 11.07.2018

„Радувај се Македонијо! Портите за нашето полноправно членство во НАТО се отворени,“ порача премиерот Зоран Заев на својот ФБ профил во врска со одлуката, која ја донесоа денеска на првиот ден од Самитот на НАТО во Брисел, лидерите на земјите-членки ...

Заев на „Фејсбук“: Радувај се Македонијо!

Макфакс - 11.07.2018

Радувај се Македонијо! Портите за нашето полноправно членство во НАТО се отворени. Ова го напиша првиот човек на Владата на неговиот „Фејсбук“ профил, по поканата од алијансата за почеток на преговорите со Македонија.

Заев на „Фејсбук“: Радувај се Македонијо!

Точка - 11.07.2018

Радувај се Македонијо! Портите за нашето полноправно членство во НАТО се отворени. Ова го напиша првиот човек на Владата на неговиот „Фејсбук“ профил, по поканата од алијансата за почеток на преговорите со Македонија.

Заев: Ветувам дека ќе донесеме уште добри вести, радувај се Македонијо

Фактор - 11.07.2018

Радувај се Македонијо! Портите за нашето полноправно членство во НАТО се отворени, напиша премиерот Зоран Заев на Фејсбук. „Попладнево, земјите членки на НАТО одлучија да ни упатат покана Република Македонија да го започне пристапниот процес за ...

Заев на „Фејсбук“: Радувај се Македонијо!

iPortal - 11.07.2018

Радувај се Македонијо! Портите за нашето полноправно членство во НАТО се отворени. Ова го напиша првиот човек на Владата на неговиот „Фејсбук“ профил, по поканата од алијансата за почеток на преговорите со Македонија.

Заев на „Фејсбук“: Радувај се Македонијо!

Република - 11.07.2018

Македонија. Ветувам дека ќе донесеме уште добри вести и во периодот пред нас, во и сите граѓани на нашата земја. По тој повод, во овој момент гостувам како говорник на конференцијата NATO ENGAG на Самитот во Брисел“, напиша Заев.