TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јотовски елиминиран во четвртфиналето во Крамзах

А1 On - 12.07.2018

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски беше елиминиран во четвртфиналето на ИТФ фјучерсот во Крамзах, Австрија. Јотовски по речиси три часа игра беше поразен од бразилскиот тенисер, Едуардо Дишингер, со 2:1 во сетови.

Ѓорческа не успеа да ја надигра третата носителка на турнирот во Шпанија

Дерби - 12.07.2018

Македонската тенисерка, Лина Ѓорческа го заврши својот настап на фјучерсот во Гечо (Шпанија), откако попладнево во втората рунда загуби од третата носителна Олга Саез Лара. Саез Лара ја доби оваа пресметка по 2 часа и 26 минути и по три сета.

Јотовски испушти меч топка и полуфинале на австрискиот фјучрс

Спортклуб - 12.07.2018

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски не успеа да се пласира во полуфиналето на фјучрсот во австрискиот град Крамсах. Тој во решавачкиот сет при водство од 5:4 во гемови на свој серис имаше меч топка, но не ја искористи.

Ѓорческа загуби во „маратон“ по три сета на турнирот во Шпанија

Екипа - 12.07.2018

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа не успеа да се пласира во четвртфиналето на ИТФ турнирот вреден 25.000 долари во Шпанија. Во второто коло, Ѓорческа загуби од домашната тенисерка Олга Саез Лара (трета носителка на турнирот) по два часа ...

Попушти по три часа: Јотовски запрен во четвртфиналето на турнирот во Австрија

Дерби - 12.07.2018

Македонскиот ас, Томислав Јотовски не успеа да издвојува победа и пласман во полуфиналето на ИТФ фјучерсот што се игра во Крамзах (Австрија). Најдобриот македонски тенисер по скоро три часа игра загуби од Бразиелцот, Едуардо Дишингер со 2-1 во ...

Јотовски во три сета го скрши Тенти за четвртфинале во Австрија

Gol.mk - 11.07.2018

Првиот македонски рекет Томислав Јотовски продолжува со одличните игри на ИТФ фјучерсот во Крамзах, Австрија кој е со награден фонд од 25.000 американски долари. 27-годишниот Јотовски по стартната победа над домашниот тенисер Филип Шрол, попладнево ...

Јотовски во четвртфиналето на турнирот во Австрија

Екипа - 11.07.2018

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски се пласираше во четвртфиналето на ИТФ фјучерсот вреден 15.000 долари во Австрија. Јотовски во второто коло беше подобар од Аргентинецот Фермин Тенти победувајќи го во три сета, со 6-1,3-6,6-4.

Јотовски се разбуди во вистински момент и обезбеди четвртфинале во Крамзах

Дерби - 11.07.2018

Македонскиот тенисер, Томислав Јотовски ќе игра во четвртфиналето на фјучерсот во Крамзах (Австрија) што се игра на земјени терени за награден фонд до 15.000 американски долари. Јотовски денеска по голема борба која траеше скоро три часа славеше над ...

Јотовски по многу пресврти го доби Аргентинецот Тенти

Спортклуб - 11.07.2018

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски, кој е втор носител на фјучрсот во Австрија во градот Крамсах по многу борба и речиси три часа игра го совлада Аргентинецот Фермин Тенти (1.424 место на АТП листа) со 2-1 во сетови.

Јотовски избори четвртфинале на фјурс во Австрија

А1 On - 11.07.2018

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски се пласира меѓу осумте најдобри на фјучрсот во австриски Крамзах. Македонецот кој е втор носител, попладнево за нешто помалку од три часа игра го победи Аргентинецот Ферим Тенти со 2-1, по сетови 6:1, ...

Јотовски успешно го почна турнирот во Австрија

Спортклуб - 10.07.2018

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски успешно ги почна мечевите на фјучрсот во Австрија што се игра во Крамсах за награден фонд од 15.000 долари. Тој денеска во првото коло во сингл конкуренција го совлада домашниот тенисер Филип Шрол со 2-0 во ...

Јотовски се пласираше во второто коло на турнирот во Австрија

Слободен Печат - 10.07.2018

Тој на стартот од турнирот со 2:0 во сетови го совлада австрискиот тенисер Филип Шрол. Македонскиот тенисер Томислав Јотовски се пласираше во второто коло на ИТФ фјучерсот во Крамзах, Австрија.

Јотовски се пласираше во четвртфинале на фјучерсот во Австрија

Н.Македонија - 11.07.2018

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски се пласира меѓу осумте најдобри на фјучерсот во австриски Крамзах. Македонецот кој е втор носител, попладнево за нешто помалку од три часа игра го победи Аргентинецот Ферим Тенти со 2-1, по сетови 6:1, ...

Јотовски избори четвртфинале на фјучрсот во Австрија

Курир - 11.07.2018

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски се пласира меѓу осумте најдобри на фјучрсот во австриски Крамзах. Македонецот кој е втор носител, попладнево за нешто помалку од три часа игра го победи Аргентинецот Ферим Тенти со 2-1, по сетови 6:1, ...