TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мурињо: Продажбата на Роналдо е табу тема во Реал

Канал5 - 17.05.2018

Тренерот на Манчестер јунајтед Жозе Мурињо смета дека Реал Мадрид во ниту една опција не би го продал Кристијано Роналдо. Најдобриот фудбалер на мадридскиот клуб има договор до 2021 годинa, односно се до неговата 36 година.

Мурињо објасни зошто Роналдо не може да си замине од Реал

Дерби - 17.05.2018

Жозе Мурињо имаше можност да соработува со Кристијано Роналдо и португалскиот стручњак во неколку наврати има порачано дека големата ѕвезда на Реал Мадрид е најголемиот професиналец кој некогаш го сретнал во фудбалот, а сега актуелниот менаџер на ...

Арсен Венгер се пожали: Можев да ја променам историјата на клубот...

Точка - 17.05.2018

Тренерот на Арсенал, Арсен Венгер на збогувањто со клубот се пожали и откри дека и ден денес жали што не успеал да доведе еден играч со кој што ќе ја променел историјата на клубот. Секако, станува збор за Кристијано Роналдо кој што на почетоците од ...

Мурињо: Продажба на Роналдо во Реал е забранет збор

Спортски - 17.05.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед. Жозе Мурињо смета дека е невозможно сценарио Реал да го продаде Роналдо. Роналдо има договор со Реал до 2021. година, па така ќе остане во Мадрид до свои 36. години.

Арсенал ќе го промовира новиот тренер најмногу за – 28 дена!

Спортски - 17.05.2018

„Скај Спорт“ пренесува новости на темата – нов тренер на Арсенал! Се појасно станува дека прв избор на Арсенал за наследник на Арсен Венгер е Микел Артета. Постоеа и гласини дека Манчестер Сити нема да им дозволи на „топчиите“ да го доведат ...

Мурињо верува дека Роналдо ќе остане во Реал Мадрид

Стандард - 17.05.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо смета дека Кристијано Роналдо нема да го напушти Реал Мадрид, ниту „белите“ ќе се обидат да го продадат португалскиот фудбалер. „Мислам дека продажбата на Роналдо не е на дневен ред.

Лампард им предложи идеален тренер на Арсенал и Челси

Sport 1 - 17.05.2018

Легендарниот фудбалер на Челси, Френк Лампард, знае кој би бил совршен тренер за „топчиите“ по заминувањето на Арсен Венгер. Една од главните теми во минатиот месец беше токму за тоа кој ќе го наследи Французинот на клупата на Арсенал.

Венгер: Ќе ја променев историјата на Арсенал ако го доведев Роналдо

Кајгана - 17.05.2018

Францускиот експерт, Арсен Венгер, во текот на својата 22-годишна авантура во Арсенал направи неколку величенствени потези, но сепак и покрај тоа, во времето поминато на клупата на големиот великан во Премиер лигата не му се исполни една голема ...

Целиот Остров на нозе: И Лампард со решение за наследникот на Венгер!

Спортски - 17.05.2018

Легендарниот фудбалер на Челзи знае кој би бил совршен човек за „Топчиите“ по Арсен Венгер. Една од главните теми во фудбалската јавност во изминатиот месец е празната менаџерска позиција кај лондонски Арсенал.

Венгер ја призна најголемата грешка во Арсенал - Роналдо!

Sport 1 - 17.05.2018

Арсен Венгер го заврши своето огромно поглавје во Арсенал, а по последниот натпревар се прости со големо интервју на клупската веб-страница. Зборуваше за сите убави работи во овие 22 години, но и за нешто што му останало како најголемо каење.

Венгер се пошегува на збогувањето – Можев да ја сменам историјата на клубот

Sport M - 17.05.2018

Тренерот на Арсенал, Арсен Венгер се пошегува на заминувањето од клубот, и до ден денес жали затоа што тој не успеа да го донесе засилувањето кое ќе ја променеше историјата на клубот. Се разбира, тоа е во моментов најдобар фудбалер во светот, ...

Артета денеска ќе има состанок со управата на Арсенал

СуперСпорт - 17.05.2018

Раководството на Арсенал денеска ќе разговара со Микел Артета, еден од потенцијалните кандидати за змена на Арсен Венгер. Шпанецот играше пет сезони во дресот на „топчиите“, а минатите две години работеше како асистент на Пеп Гвардиола во Манчестер ...

Венгер: Арсенал не сакаа да платат 12 милиони за Роналдо

TopSport - 16.05.2018

Арсен Венгер вели дека Арсенал не го добиле потписот на Кристијано Роналдо како тинејџер, бидејќи клубот не сакал да ја прифати цената од 12 милиони фунти, колку што Манчестер јунајтед платија да го добијат од Спортинг Лисабон.

Мурињо: Продажбата на Роналдо е табу тема во Реал

Независен - 17.05.2018

Тренерот на Манчестер јунајтед Жозе Мурињо смета дека Реал Мадрид во ниту една опција не би го продал Кристијано Роналдо. Најдобриот фудбалер на мадридскиот клуб има договор до 2021 годинa, односно се до неговата 36 година.

Готово: Играчите се информирани, јасно е кој ќе го наследи Венгер

Таратур - 16.05.2018

Во изминатите денови се лецитираше со многу имиња, но раководството на „топџиите“ веќе го одбра наследникот на Венгер на тренерската позиција. Според медиумите на Островот, тоа е бившиот капитен на „топџиите“ и актуелен помошник на Пеп Гвардиола – ...

Венгер: Арсенал не сакаше да плати 12 милиони за Роналдо

Макфакс - 16.05.2018

Арсен Венгер вели дека Арсенал не го добил потписот на Кристијано Роналдо како тинејџер, бидејќи клубот не сакал да ја прифати цената од 12 милиони фунти, колку што Манчестер јунајтед плати да го добие од Спортинг Лисабон.

Мурињо: Продажбата на Роналдо е табу тема во Реал

Република - 17.05.2018

Тренерот на Манчестер јунајтед Жозе Мурињо смета дека Реал Мадрид во ниту една опција не би го продал Кристијано Роналдо. Најдобриот фудбалер на мадридскиот клуб има договор до 2021 годинa, односно се до неговата 36 година.

Мурињо: Продажбата на Роналдо е табу тема во Реал

А1 On - 17.05.2018

Тренерот на Манчестер јунајтед Жозе Мурињо смета дека Реал Мадрид во ниту една опција не би го продал Кристијано Роналдо. Најдобриот фудбалер на мадридскиот клуб има договор до 2021 годинa, односно се до неговата 36 година.

Мурињо соопшти детали за продажба на Роналдо

Курир - 17.05.2018

Тренерот на Манчестер јунајтед Жозе Мурињо смета дека Реал Мадрид во ниту една опција не би го продал Кристијано Роналдо. Најдобриот фудбалер на мадридскиот клуб има договор до 2021 годинa, односно се до неговата 36 година.

Мурињо: Продажбата на Роналдо е табу тема во Реал

Sport M - 17.05.2018

Тренерот на Манчестер јунајтед Жозе Мурињо смета дека Реал Мадрид во ниту една опција не би го продал Кристијано Роналдо. Најдобриот фудбалер на мадридскиот клуб има договор до 2021 годинa, односно се до неговата 36 година.